1. Anasayfa
 2. Nedir

Elfü Elfi Amin Ne Demektir?


0

Arapça kelimelerden oluşan Elfü Elfi Amin kelimeleri

Arapça kelimelerden oluşan Elfü Elfi Amin kelimeleri dua sonunda söylenen amin kelimesi ile birleştiğinde bir dua veya duanın söyleniş biçimi olarak ifade edilmektedir. Elfü Elfi Amin ne demek ve ne anlama gelmektedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için hazırladık.

Elfü
Elfü Elfi Amin Ne Demektir?

Elfü Elfi Amin kelimeleri Arapça kelimelerden meydana gelmektedir. Elfü Elfi kelimeleri miktar olarak çok fazla olmak ve rakam olarak ise bin kere bin rakamının karşılığı olarak kullanılan kelimeleri ifade etmektedir.

Elfü Elfi Amin ise bir dua sonunda söylenen duanın kabulü için bin kere bin amin anlamında söylenmektedir. Amin kelimesi bir dua sonunda olmasını istemek ve duanın mühürlenmesi olarak bilinen bir kelimedir. Elfü Elfi Amin kelimeleri dua sonuna getirilerek söylendiğinde olmasını istenen duanın olması için çok sayıda amin demeyi sağlamak için kullanılmaktadır.

Arapça’da bazı kelimeleri sayısızca ifadesi yerine Elfü Elfi başına getirilerek kullanılabilmektedir. Buna göre özellikle salavat getirilirken başına Elfü Elfi denilmesi de oldukça sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Modifikasyon Nedir? Özellikleri ve Örnekleri
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü