1. Anasayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


Size oldukça ilginç bir hikaye anlatacağım.

16 Haziran 2004 tarihinde askerlik nedeniyle İskenderun Deniz Er Eğitim Alayından Acemi Birliğine teslim oldum sonrasında usta birliği içinTCG Oruç Reis gemisine gönderildim. Ancak durun, bir an için geriye saralım!

Adana’da yaşadığım süreç, o zamanlarda popüler olan IRC Chat odalarında tanıştığım ve birlikte çok vakit geçirdiğimiz Birisiyle tanıştım… Sade bir yaşantısı vardı ve mütevazi bir aileden geliyordu. Uzun bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra birbirimize güvenmeye başladık!

Ailem şehir değişikliği kararı aldıktan sonra, bu arkadaşla görüşmeye devam ettik. Ancak askerlik sebebiyle uzun bir süre internetten uzak kalacağım için keyifli.com adlı web sitemi bu arkadaşa emanet etmek zorunda kaldım.

Bu süre zarfında, bu arkadaşa ilk göz ağrım olan “keyifli.com” alan adını ve web sitesinin yönetimini teslim ettim. Ancak askerlik sonrasında geri alacağımızı söyledim, zaten ilerlemeye devam ediyor ve kendi adına popülerliği olan bir sitenin giderek daha iyi bir konuma geldiğini gözlemledik. Arkadaşımız gerçekten emek vermişti.

Askerlikte 15 ay sürdü ve bitti terhis olduğumda gerekli panelleri istediğimde bana verdi, Ancak o gece fikrini değiştirerek, panel şifrelerini değiştirmeyi reddetti ve bana “Bunu sana emek verdim, buraya getirdim” diyerek tüm iletişimimizi kesti. Askerlikten yeni dönmüşken büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Yaklaşık 1,5 sene sonra, Malatyalı bir doktora alan adını sattığını öğrendim.

Bu arkadaşla iletişime geçtim ve satın almak istedim, ancak reddetti ve uzun bir süre peşinden koştum.

Sonunda, işinin yoğunluğu nedeniyle hiçbir şey yapmadığından Serdar abi, keyifli.com alan adını bana satmayı kabul etti.

Ben 1984 doğumluyum ve özel bir şirkette SEO ve reklam stratejisi üzerine çalışıyorum. Bu süreçte kendimi geliştirerek birçok içerik sitesi açtım ve reklam gelirleri elde ettim.

Direkt olarak keyifli.com üzerinde bir proje başlatmıştım, ancak Adsense sorunları yaşadığımız için iptal etmek zorunda kaldım. Sonra bir tesadüf sonucu keyifli.net’in satıldığını öğrendim ve hemen satın aldım.

Kendimi hazır hissettiğimde projeye tekrar başlamak istiyordum. O gün geldi ve bugün, 4 Ağustos 2022 tarihinde, Aslan burçları için “Bu ay ne işe başlarsa başlasın başarılı olacaklar” sözünü okuduktan sonra karar verdim ve projeye başladım.

Keyifli.net, “Anlamanın Keyifli Yanı” sloganıyla ONLINE olarak hizmete girdi.

Bu hikayeye dair şu anda gördüğüm pencereden bakınca, aslında böyle olması gerektiğini söyleyebilirim. Bu basireti ve ilhamı veren, her şeye gücü yeten Allah’a şükran borçluyum.

O arkadaşa karşı hiçbir duygu hissetmiyorum; kızgınlık, öfke vb. hiçbir şey. Allah işinde başarılar versin. Helal olsun. Bizden uzak olsun. O misyonunu tamamladı ve hayatımızdan çıktı. Bitti. Geçti. Gitti.