1. Anasayfa
 2. Nedir

Yeşilay Haftası Ne Zaman Kutlanır?


0

Yeşilay haftası ne zaman kutlanır ve yeşilay haftasının özellikleri nelerdir? Bu haftada neler yapılır sorularının yanıtları hakkındaki tüm bilgileri sizler için hazırladık. 

Yeşilay Haftası 5 Mart 1920 tarihinde kurulan Yeşilay için Mart’ın ilk haftası kutlanmaktadır.  Yeşilay 1-7 Mart tarihleri arasında çeşitli faaliyetlerle beraber kutlanan bir hafta olarak kabul edilmektedir. Yeşilay haftasında özellikle alkollü içkilerin zararı ve sigaranın zararları konusunda halk bilgilendirilirken tüm uyuşturucu maddelerin toplumlara ve ailelere verdikleri zararları belirtilmektedir. Böylelikle insanların ve toplumun bu konularda bilinçlenmesi sağlanmaktadır. 

Alkol, sigara ve diğer uyuşturucu maddelerin tamamı insan sağlığına zararlı olmakla beraber maddi ve manevi olarak insanın hayatını olumsuz etkileyen alışkanlıklardır. Bu nedenle bu konularda insanların daha bilinçli olması ve kötü alışkanlıklara hiç başlamamaları ve başlamışlar ise bırakmaları için tüm çalışma ve bilgilendirmelerin yapıldığı özel bir hafta olarak kabul edilmektedir. 

Yeşilay
Yeşilay Haftası Ne Zaman Kutlanır?

İnsanların sağlıklarını olumsuz etkilemenin yanında alkol, sigara ve diğer bağımlılık yapan maddeler aile ve toplumun da gelişimini olumsuz olarak etkilemektedir. Bunları önlemek ve insan hayatına değer vermenin önemini belirtmek için Yeşilay derneği çalışmalarını sürdürmekte ve her yıl Mart ayında da yapmış olduğu çalışmaları toplumla paylaşarak daha fazla insanı korumak ve bu olumsuzluklardan uzaklaştırmak için çalışmalar ve etkinlikler yapmaktadır. 

İnsanların alkol, sigara ve diğer uyuşturucu maddeleri ile ilgili alışkanlıklarının sadece kendilerine değil tüm topluma zarar verdiği konusunda yapılan etkinliklerin yeni nesillere faydalı olması için çalışmalar daha da hızla devam etmektedir. 

İlginizi Çekebilir;  Trigliserit Yüksekliği Neden Olur? Nasıl Düşürülür?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü