1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya

TikTok Fenomeni Nasıl Olunur, Gizli Yöntemler Neler? (Para Kazandıran Sırlar)


Sosyal medyada büyük bir kitlesi olan TikTok platformunda fenomen olmak isteyen bir çok kullanıcı bulunuyor. Tıpkı öteki platformlarda olduğu gibi TikTok’ta da kullananların alaka alanına göre video önerisi yayınlayan algoritma bulunmaktadır. Kullanıcılar beğenmedikleri içeriğe haiz videoları reddedebiliyorlar. Bu sayede benzer içerikteki videolar kullanıcının ekranına gelmemektedir.

TikTok’ta fenomen olmak için ilk önce profilinizin hangi amaçla oluşturacağınıza karar vermelisiniz. İster eğlence amaçlı talep eder firma tanıtımı amacıyla talep eder de meşhur olmak için profili açabilirsiniz. TikTok’ta iyi mi fenomen olurum diyorsanız birkaç tüyo size destek olacaktır:

 • İlgi cazibeli bir kullanıcı ismi belirleyin. Seçtiğiniz kullanıcı adının akılda kalıcı bulunmasına ve orijinal bulunmasına dikkat edin.
 • Yayınlamak istediğiniz video içeriklere göre profilinizi oluşturup kullanıcı adınızı ona göre seçebilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi belirleyin. Bu strateji hem içeriklerinizi iyi mi hazırlayacağınızı hem de takipçilerinizin sizden ne istediğini bilmenize fayda sağlayacaktır.
 • Profilinizde içerik uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirinden alakasız videoların takipçileriniz açısından takip edilmesi zor olabilir. Ayrıca imaj ve ses uyumuna dikkat etmelisiniz. Birbirinden alakasız ses ve imaj bir araya gelirse emekleriniz çöpe gidecektir.
 • Popüler olan akımları siz de içeriklerinizde kullanın. Ayrıca çekim açınıza dikkat edin. Kötü çekilmiş bir videonun izlenme payı da onunla paralel olarak iç karartıcı olabilir.
 • Platformun imkân tanımış olduğu ses ve video efektlerini kullanmaya itina gösterin. Ne kadar dikkat cazibeli içerik hazırlarsanız o denli beğeni ve yorum almanız kolaylaşır.
 • Çekim açılarına dikkat edin. Görüntünün çekim açısı izleyiciyi içeriğe bağlar ve içerik kaliteli olursa size, hem beğeni hem de yorum getirebilmektedir.
 • Platformda fenomen olmuş kişileri takip edin ve iyi mi stratejileri belirlediklerini çözümleme edin. Onlardan esinlenmek bazen işinize yarayabilir.
 • İçeriklerinize etiket ekleyin. Doğru etiket kullanması ile daha fazla şahsa erişebilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Böylece izlenme sayınız artabilir ve beğenilerinizi yükseltebilirsiniz.
 • Çekmiş olduğunuz videoları öteki toplumsal medya platformlarında da yayınlayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla seyirci ile buluşursunuz.
 • Her hafta, o hafta yapacağınız paylaşımların içinde ne olduğunun planını hazırlayabilirsiniz. Paylaşımlarınızı daha önceden planlamak içerik oluştururken sıkışmanızın önüne geçebilecektir.
 • İçeriklerinizin insanları eğlendirecek ya da alaka uyandıracak nitelikte bulunmasına dikkat edin. Günümüzde bir çok videolar böylece olabildiğince fazla izleyicinin beğenisini toplamaktadır.

TikTok’ta Nasıl Çok İzlemeye Ulaşırım?

Video paylaşım uygulaması olan Tiktok’ta daha fazla kişinin sizi izlemesini istiyorsanız muayyen stratejileri bilmenizde fayda vardır. TikTok’ta izlenmeyi artırmak için:

 • Güncel mevzularda içerik üretin.
 • İçeriğinizde seyirci video tutmaya itina gösterin.
 • Keşfete düşmeye çalışın ve uzun müddette orada kalmaya bakın.
 • Günlük ürettiğiniz içeriklerde tanınmış şarkıları kullanmaya çalışın.
 • İçerikleriniz arasındaki uyuma dikkat edin.
 • Gündemi takip edin.
 • Video ve ses efektlerini kullanın.
 • Görüntü ve ses uyumuna ehemmiyet verin.
 • Akımları rakiplerinizden daha iyi hazırlamaya çalışın.
 • Çok takipçili hesaplarla işbirliği yaparak beraber video çekin.
 • Diğer kullanıcılar ile düet yapın.

TikTok’ta Takipçi Kazanmak İçin İpuçları

İlgi cazibeli ve akılda kalıcı bir kullanıcı ismi oluşturdunuz ve sonrasında takipçi sayınızı artırmk istiyorsunuz. TikTok’ta takipçi kazanmak için ipuçları tam size göre! İşte o ipuçları:

 • Dublaj kullanmak
 • Güncel içerik üretmek
 • Hashtag kullanmak
 • Trendleri yakalamak
 • Düet yapmak
 • Ekipmana haiz olmak
 • Kullanıcılarla iletişim kurmak
 • Yüksek takipçili kişilerle video üretmek

Dublaj Kullanmak

TikTok’ta sizi ön plana çıkaracak ipuçlarından biri dublaj kullanmaktır. Videolarınıza etkileşim getirecek olan bu ipucu ile trend olan seslerle video çekip yayınlayabilirsiniz. Doğru ses ve imaj kullanımıyla takipçilerin beğenisini toplayabilir, yeni takipçilere de ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerik Üretmek

Sosyal medyada en mühim kurallar içinde aktüel içerik üretmek gelmektedir. TikTok’ta aktüel içerik üretmek hem profilinizi etken tutacak hem de yeni takipçilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Popüler olmanın mühim basamaklarından olan aktüel içerik üretmek, beğeni ve yorum sayınızda da artışı getirecektir. Eğer paylaşımlarınız içinde uzun vakit olursa gittikçe takipçi kaybedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Tiktok Videosu Keşfete Nasıl Düşer? 2023 Popüler Hastag ve Saatler

Hashtag Kullanmak

Hem keşfete düşmenin hem de takipçi kazanmanın bir aracı olan etiket kullanması yani hashtagler ile videolarınızın görüntülenmesini artırabilirsiniz. İçeriğiniz hakkında hashtag kullanımı, o mevzuya alaka duyan kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak ve izlenmelerinizi artıracaktır. Doğru hashtag kullanması ile istediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Trendleri Yakalamak

TikTok’ta neredeyse her gün trendler değişebilmekte ve fenomenler bu trendlere ahenk sağlamaya çalışmaktadır. Kullanıcılar hem aktüel kalmak hem de takipçi kaybetmemek için trendleri yakalamak zorundadır.

Düet Yapmak

TikTok’ta öteki kullanıcılar ile yapacağınız düetler hem yeni insan gruplarına erişebilir hem de takipçilerinizi artırabilirsiniz. Örneğin 1000 takip edeni olan bir kullanıcı ile düet yaptığınızda onun haiz olduğu kullanıcılara da erişerek takipçilerinizi ve izlenmelerinizi artırabiliriniz. Daha fazfa takip edeni olan kullanıcılarla düet yaptıkça etkileşiminiz daha da artacaktır.

Ekipmana Sahip Olmak

Günümüzde bir platformda fenomen olmak için lüzumlu teknolojik ekipmana da gereksinim duyulabilmektedir. Video çekiminde en mühim etken olan ışık, sizin için en mühim etkenlerdendir. Popüler bir çok videonun karanlık ya da ters ışıkta olmadığını görmüşsünüzdür. Bu yüzden bir çok kullanıcı aydınlatma sistemine gerek duymaktadır. Videoların hem daha net hem de daha cazibeli gözükmesini elde eden bu sistemlerden edinebilirsiniz. Ayrıca kimi içerikleri üretmek için mikrofona gereksinim duyabilirsiniz. Bu yüzden harici bir mikrofon edinerek arkaplan gürültüsünü azaltabilirsiniz.

Kullanıcılarla İletişim Kurmak

Sosyal medyanın gerekliliklerinden bir tanesi de iletişimdir. Hesabınızdaki kullanıcılarla iletişim kurmanız hem gelişmenizi sağlar hem de sizi değerlendiren kullananların görüşlerini bilmenize yarar. Daha iyi içerikler üretmeniz için gelişmeniz gerektiğinden, kullanıcılarla olan etkileşiminizin artması olabildiğince önemlidir. Önerilere daima aleni olmalısınız.

Yüksek Takipçili Kişilerle Video Üretmek

Birçok platformda işe yarayan bu teknik ile TikTok’ta takipçi kazanabilirsiniz. Yüksek takipçi kitlesi olan kullanıcılar ile işbirliğine girerek beraber içerik üretebilirsiniz. Fakat kullanıcı seçiminde dikkatli olmalısınız. Sizin imajınıza zarar verebilecek kişilerden uzak durmalısınız. Çünkü işbirliği yapacağınız kullanıcının hem sizin profilinize hem de takipçilerinizin beğeni oranını düşürme ihtimali bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Tiktok İzlenme Hilesi 2023 Ücretsiz Şifresiz Programsız (Ücretsiz 20.000 İzlenme)

TikTok’ta Popüler Müzikler Neler?

TikTok’ta fenomen olmak için videolarınızda tanınmış müziklere yer vermelisiniz. Fenomen olmanın gizli saklı tekniği olan müzikler ile izlenmelerinizi ve takipçilerinizi artırabilirsiniz. Kullanıcıların maksimum kullandığı TikTok müzikleri ise aşağıda yer almaktadır:

Eserin Sahibi Eser Adı
Megan Thee Stallion Savage
Puri x Jhorrmountain x Adje Coño
DJ FLe feat Shaggy Banana
StaySolidRocky Party Girl
Blackpink     How You Like That
Ir-Sais Dream Girl
Laxed Siren Beat Dance
K Camp Lottery
Y2K ve bbno $ LaLaLa
Shakira Hips Don’t Lie

Yukarıda yer edinen aktüel şarkıları kullanarak içeriklerinizi tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereksinim duyulan nokta ise içeriğiniz ile müziğin oluşturacağı uyumdur. Yüksek kaliteli bir videonuzda müziğin uyumsuzluğu ya da ses kalitesinin fena oluşu sizin avantajınıza sayılmayacaktır. Takipçilerinizi memnun etmesi için hem imaj ve ses uyumu hem de kalitenin yüksek olması gerekmektedir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?