1. Anasayfa
 2. İsim Anlamları

Sima İsminin Anlamı Nedir?


0

Bilindiği üzere isimler ve anlamları

Bilindiği üzere isimler ve anlamları özellikle anne ve baba olmaya hazırlanan pek çok çift tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında karşımıza çıkmaktadır. Yeni doğacak bebekler için seçilecek isimler konusunda ise yalnızca anlamları değil, harf ya da kişilik analizi gibi çeşitli analizlerin de önemli faktörler arasında yer aldığı bilinmektedir. Sima isminin anlamı nedir? Sorusu da merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Yazının devamında Sima ismi ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Sima
Sima İsminin Anlamı Nedir?

Sima isminin anlamı Müslüman olan ilk kadın sahabe, ilk din kadınının adı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra Sima ismi, çehre, insan ya da tip anlamlarına da gelebilmektedir. Bu ismin çoğunlukla kız çocukları için tercih edildiği bilinmektedir.

Kız bebeklerine verilmekte olarak karşımıza çıkan Sima, köken olarak Farsçadan gelir. İsim seçimleri konusunda Kuran’ı Kerim’de geçip geçmediğine dikkat eden anne – baba adayları için bu ismin Kuran’ı Kerim’de geçmediği söylenebilir. Türkçe sözlükler içerisindeki anlamını merak eden anne – baba adayları için ise Sima isminin TDK’deki anlamı incelendiğinde, insan, tip, çehre ve yüz anlamlarına gelmekte olduğu söylenebilir.

Güncel olarak Türkiye içerisinde Sima ismi çok sık kullanılmayan isimlerdendir. Türkiye’de toplamda 1539 kişi bu isme sahip olarak bilinmektedir. Sima ismi kız çocukları isimleri arasında en çok karşılaşılmakta olan 1087. İsim olmakla birlikte, genel sıralamadaysa en fazla rastlanan 2389. İsim olma özelliğini taşır.

Anne – baba adayları kimi zaman isim analizleri konusunu araştırmaktadır. Bu sebeple de isim analizleri çokça merak edilenler arasında yer almaktadır. Sima isminin analizi konusuna değinecek olursak ise, Sima isminin kader sayısı 9 olarak bilinmektedir. Bunun yanında Sima ismini taşıyan kişilerin uğurlu renkleri ise mor renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Esin İsminin Anlamı ve Özellikleri

Olumlu yönleri; güçlü ve enerjisi yüksek olan kişilerdir. Bu nedenle oldukça neşeli ve dışa dönük bir karaktere sahip olurlar. Ön planda olmayı severler, kimi zaman lükse düşkün olabilirler.

Olumsuz yönleri; dışarıdan gelen etkiye açıklardır. Aynı zamanda fazla sahiplenici olabilmeleri mümkündür. Bunun yanı sıra kimi zaman fazla hassas olduklarından alınganlık da yapabilirler.

Fiziksel özellikleri; yüz yapıları genellikle uzun ama dolgundur. Saç renkleri açık kestane olabilir. Yüz şekilleri genellikle düzgün ve estetik olur. Boylarının uzun olması muhtemeldir. Bunun yanı sıra çene yapıları ise oluklu ve ince olarak bilinir.

İsimler konusunda önemli olanlardan biri de kişilik analizleridir. Baktığımızda Sima isminin kişilik analizi ise şu şekilde; bu isme sahip olan insanlar pozitif enerji yaydıklarından dolayı herkes tarafından sevilmeleri muhtemeldir. Oldukça keyifli bir espri yetenekleri bulunur. Giyim kuşamlarına kesinlikle dikkat eder ve kendilerine bakarlar.

Anlamların yanı sıra isimlerin harf analizleri de araştırılanlar arasındadır. Sima isminin harf analizi ise; S; hayalperest yapıda insanlar oldukları, İ; hassas bir karaktere sahip oldukları, M; ticaret konusunda yetenek sahibi olan kişiler oldukları, A; yüksek enerjiye sahip, dışa dönük ve atılgan kimseler oldukları anlamlarını taşımaktadır.

Özellikle iki çocuklu çiftler tarafından benzer isimler de merak edilebilmektedir. Sima ismine benzer isimler ise; Sema, Nursima, Simay, Aysima, Rima, Meleksima, İklima, Gülsima.

İsimlerin caiz olup olmaması da tercih edilmeleri konusunda önem taşıyan faktörler arasında karşımıza çıkmaktadır. Sima ismi caiz mi diye bakılırsa bu isim caiz olan isimlerdendir.

Araştırıldığında Sima ismine sahip ünlüler de ülkemizde mevcut olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli şarkıcı ve oyunculardan bu isme sahip olanların var olduğu bilinenler arasındadır.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü