1. Anasayfa
 2. Nedir

Oppo Cihazların Garanti Süresi Nasıl Sorgulanır?


0

Oppo

Oppo son dönemlerde çıkardığı üst segment cihazlar sayesinde Türkiye’de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Çin menşei akıllı telefon üreticisi aslında Uzakdoğu pazarında son derece yaygındır. Popülerliğini ise Realme, OnePlus, iQOO ve Vivo gibi akıllı telefon markalarını da himayesinde bulunduran BBK Electronics çatısı altında olmasına borçludur.

Oppo
Oppo Cihazların Garanti Süresi Nasıl Sorgulanır?

Türkiye akıllı telefon pazarında en önemli kriterlerden birisi muhatap bulmak ve garanti süresidir. Bunu iyi bilen Oppo garanti süresi sorgulama ve teknik destek açısından önemli adımlar atarak bizlere hizmet veriyor. Bilhassa son dönemlerde Oppo garanti sorgulama ile ilgili merak edilen her sorunun yanıtını resmi web sitesinden verebiliyor. Hatta garanti süresi dışında nelerin garanti kapsamında olduğu, yedek parça baz fiyatları ve tamir süreleri gibi bilgilere de ulaşmak mümkün.

Oppo Garanti Sorgulama Ekranı

Oppo garanti süresi öğrenme aşaması için ihtiyaç duyacağınız tek şey cihazınızın IMEI numarasıdır. Bunu öğrenmenin en basit yolu ise telefonunuzun ekranında arama çeviriciyi açmak ve *#06# tuşlaması yaparak aramaya basmak. Bu sorgunun ardından ekranda IMEI numaranız gözükecektir. IMEI numarası cihazınızın kutusunu atmadıysanız üzerindeki barkodlarda da yer almaktadır.

 • Cihazınızın IMEI Numarasını öğrenin ve Oppo resmi sitesine girerek garanti sorgulama ekranına geçin.
 • Oppo garanti sorgulama ekranına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.
 • Karşınıza IMEI Numarası yazabileceğiniz bir satır çıkacak.
 • Doğrulama koduyla beraber IMEI numarasını yazarak sorgulamanızı yapın.
 • Bir sonraki ekran cihazınızın garanti durumunu, ne kadar garantisi kaldığını ve neleri kapsadığını gösterecektir.

Oppo Telefonların Garantisi Ne Kadar?

Oppo Türkiye garantili telefonlar aldığınız tarihten itibaren başlayan süreçle 24 ay boyunca güvence altındadır. 24 aylık garanti süresi Oppo Türkiye tarafından sunulur. Dolayısıyla alternatif distribütörlerin garanti süresi değişkenlik gösterebilir. Ayrıca garanti süresi kapsamında değişim yapılan veya onarılan telefonlarda garanti süresi yeniden başlamaz. Yaşadığınız bir sorun sebebiyle 12.ay itibariyle cihazınız yenisiyle değiştirildiyse yeni aldığınız cihazın garantisi 12 ay kalmış olarak kabul edilecektir.

İlginizi Çekebilir;  Dönüşlü Filler Nedir? Dönüşlü Çatı Örneklerle Anlatım

Oppo Türkiye Garantisi Neleri Kapsamaktadır?

Oppo Türkiye garanti şartları arasında akıllı telefon sektöründe standartlaşmış faktörlere rastlamaktayız. Genel anlamda cep telefonu üreticileri bu bağlamda belirlenmiş kıstaslara uygun bir garanti şartnamesi sunarlar. Oppo tarafından sunulan garanti şartları da aşağıdaki durumlar dışında kalan bütün durumları kapsıyor. Ayrıca telefonunuzun yanında kutu içeriği olarak verilen şarj adaptörü, şarj kablosu, kulaklık gibi yan ürünler de bu garanti kapsamında sayılıyor.

 • Ürünün normal aşınması
 • Ekipmanların yıpranması ve normal şekilde eskimesi
 • Kullanıcının kullanımı ile alakalı olarak ortaya çıkan deformasyonlar, hasarlar ve bozulmalar. (Sıvı teması, ezilme, bükülme, baskı, kırılma, düşürme, aşırı sıcağa maruz bırakma vb)
 • Cihaza kullanıcının kendisinin ya da yetkili servis dışında olan bir kişinin/firmanın onarım yapması, içini açıp sökmesi, yazılım güncellemesi, donanım değişikliğinde bulunması.
 • Orijinal şart aleti dışında şarj adaptörü kullanımı ve buna bağlı aşırı voltaj yüklemesi
 • Çeşitli gıdalarla veya sıvılarla temas ettirilmesi
 • Sürtünmeden kaynaklı olan çizikler, dış etkenlere bağlı estetik hasarlar ve normal kullanım süresine bağlı aşınmalar.
 • Kullanma talimatına uygun olmayan kullanım koşulları

Yukarıda yazan maddeler cihazın garanti dışı kalması için yeter sebeplerdir. Bunlar dışında bir problem olması durumunda Oppo Türkiye tarafından 24 ay boyunca cihazın onarımı garanti edilir. Onarım aynı zamanda telefon değişimi olarak da sonuçlanabilir.

Oppo Türkiye Yetkili Servisleri ve Telefon Numaraları

Oppo Türkiye yetkili servisleri için genişletmeye devam ettiği bir ağa sahip. Şimdilik İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Antalya ve Trabzon’da yetkili servisleri bulunmaktadır. Tüm yetkili servis listesine güncel olarak göz atmak ve yetkili servis adres ve telefonlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca telefonla destek almak isteyen müşterilere Oppo Türkiye çağrı merkezi için 08504336776 numarasıyla destek sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Kültürel Değerimiz Olan Kişiler Kimlerdir?

Oppo Telefon Yedek Parça Fiyatları

Oppo garanti süresi dolan cihazlar için de desteğini kesinlikle kesmemektedir. Özellikle orijinal parçalarla onarım yapılmasını önemseyen biriyseniz üçüncü şahıslara veya firmalara yaptırmak yerine cihazınızı Oppo servisinde yaptırmak sizin için daha doğru olabilir. Öncesinde belirlenmiş fiyat tarifesiyle ve işçilik için sizden total fiyat onayı alınarak yapılan bu onarımlar doğru adımı attığınızın göstergesi olacaktır. Oppo yedek parça fiyatları için resmi web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Oppo Telefonu Garanti Servisine Nasıl Gönderebilirim?

Oppo telefonu garantiye göndermek istediğinizde Türkiye’de bulunan büyükşehirlerde konumlanmış yetkili servisleri tercih edebilirsiniz. Eğer bu şehirlerde yaşamıyorsanız gönderim işlemini kargoyla yapmanız mümkündür. İrtibata geçmeniz durumunda size ücretsiz kargo kodu teslim edilecektir. Kargo koduyla evinizden teslim edebileceğiniz cihazınız yine onarım işleminin ardından evinize kadar teslim edilecek ve herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Eğer ki yetkili servisin bulunduğu bir şehirde yaşıyorsanız bizzat elden teslim ederek çok daha kısa sürede onarımının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Garanti süresi dolmuş cihazlar için de aynı garantiye gönderim şartları olmakla beraber yalnızca kargo ücreti yansıyabileceği unutulmamalıdır. Oppo Türkiye tarafından sunulan resmi garanti süresi 24 ay ile sınırlıdır.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü