1. Anasayfa
 2. İsim Anlamları

Nir İsminin Anlamı


0

İsim anlamları araştırılırken ya geleneksel isimler tercih edilir

İsim anlamları araştırılırken ya geleneksel isimler tercih edilir ya da farklı veya modern isim arayışlarına geçilir. Peki, Nir isminin anlamı nedir? Detaylarıyla inceleyelim.

Nir İsminin Anlamı
Nir İsminin Anlamı

Nir isminin tek bir anlamı bulunmaktadır. Ekili tarım anlamına karşılık gelen bir isimdir. Nir TDK’deki anlamı ise herhangi bir karşılık bulamamaktadır.

Nir ismi erkekler için kullanılan isimler arasında yer alır. Nir isminin kökeni Türkçedir. Nir ismi caiz mi sorusu Nir isminin anlamını araştıranlar için merak edilen bir diğer sorudur. Bunun cevabı olarak da Nil isminin Kuran’da geçmediğini fakat kişilere bu ismin konulmasında herhangi bir sakınca görülmediği söylenebilir.

Türkiye’de bu ismin kullanılma sıklığının analizi yapılacak olursa; Nir isminin ülke genelinde 32238.sırada kullanıldığı görülebilir. Aynı zamanda en çok kullanılan erkek isimleri arasında ise 23716.sırada yer almaktadır.

Nir isminin analizi şöyle yapılabilir; duygularını yoğun yaşayan kişiler olduğu söylenebilir. Fevri ve ani çıkışları olan kişiler oldukları için çabuk sinirlenip çabuk sakinleşebilirler. Bu isme sahip olan kişiler, duygu ve düşüncelerini kolay ifade edebilen kişiler oldukları için sanatsal anlamda yetenekleri güçlü olan kişilerdir. Duygularını uğraştıkları sanat alanlarına kolayca yansıtabilirler ve başarılı olabilirler. Fakat Nir isimli kişiler, başkalarının fikirlerinden kolay etkilenen kişiler olarak görülebilir.

Nir isimli kişilerin olumlu yönleri; güçlü karakterli, kolay mutlu olan, enerjik, sosyal ilişkileri güçlü, özgüveni olan, kendinden emin, eğlence hayatına meraklı, cömert ve dürüst mizaçlı kişilerdir. Aynı zamanda, sadık, engelleri önemsemeyen, sıcakkanlı, samimi, mert, açık sözlü, yaratıcı ve hırslı kişilerdir.

Nir isimli kişilerin olumsuz yönleri; tutucu görüş yapısına sahip, dışarıdan etkilere açık, duygusal olarak hassas, çabuk alınan ve sevdiklerine karşı fazla sahiplenici olan kişilerdir.

İlginizi Çekebilir;  Ümran İsminin Anlamı Nedir?

Nir ismine sahip olan kişilerin genel fiziksel özellikleri analiz edildiğinde şunlar söylenebilir. Uzun ve kemikli yüz yapısı, açık renk saç yapısı, simetrik ve orantılı yüz hatları, uzun boyunlu, ince çene yapısı ve ince dudak yapısı olan kişilerdir.

Nir isminin kişilik analizi yapılacak olursa; hem mantığı hem de duygularıyla birlikte hareket edebilirler. Üstün yetenekleri sayesinde elini attıkları her alanda başarılı olabilme potansiyelleri vardır. Lider yapıları olduğundan dolayı çevresindekiler tarafından sayılan ve sevilen kişilerdir. Toplumda davranılması gereken davranış kurallarına önem verseler de bu anlamda biraz zorlanabilirler. Duyguları ile mantıklarını dengelemekte zaman zaman zorlanabilirler.

İsim anlamları değerlendirilirken en çok yararlanılan yöntemlerden biri de harf analiz yöntemidir. Nir isminin harf analizi şöyle yapılabilir; N: Sağduyusu yüksek, sezgileri güçlü ve değişikliklere kapalı olan kişileri temsil eder. İ: İsminde İ harfi bulunan kişiler alıngan, hassas ve duygusal yapıya sahip kişilerdir. Aynı zamanda duygusal olarak zıtlıklar yaşayan kişilerdir. R: R harfini isminde bulunduran kişiler şüpheci ve tereddütlü kişilerdir. Karar almakta zorlanırlar. Aynı zamanda kibirli ve alaycı mizaca sahip kişilerdir.

İsim analizlerinde yararlanılan bir diğer yöntem ise numeroloji analizidir. Böylece Nir isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; N:17, İ:12 ve R:21’dir. Yapılan numerolojik analiz sonucu elde edilen toplam numeroloji sayısı 50’dir, kader sayısı ise 9’dur.

İsim anlamları araştırılırken, özellikle birden fazla çocuğu olanlar o isme benzer isimleri ve uyumlu isimleri de araştırırlar. Nir ismine benzer isimler olarak; Nirel, Niram, Ner, Nahor, Nassir, Napier, Najjar ve Notker isimleri örnek verilebilir. Bir diğer merak edilen konu ise anlamı öğrenilen ismi taşıyan ünlülerin olup olmadığıdır.

Nir ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında ise bir isim bulunamamaktadır.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü