1. Anasayfa
 2. İsim Anlamları

Gece İsminin Anlamı Nedir?


0

Hepimizin zaman zaman merak ettiği ve üzerine araştırmalar gerçekleştirdiği konular

Hepimizin zaman zaman merak ettiği ve üzerine araştırmalar gerçekleştirdiği konular arasında isimlerin anlamları yer almaktadır. Özellikle yeni bir heyecan olarak görülen bebek sahibi olmak da anne ve baba adaylarının isimlerin anlamları üzerine araştırmalar gerçekleştirmesine bir kapı açmaktadır. Buna göre sizler de isimler ve tam olarak ne anlamlara geldiklerini merak ediyor ve araştırmalar gerçekleştiriyorsanız ve bu isim Gece ise, sizler için Gece isminin anlamı nedir sorusunun cevabına ve söz konusu isim hakkında bilinmesi gereken tüm detaylı analizlere bu yazımız içerisinde yer verdik.

Gece
Gece İsminin Anlamı Nedir?

Gece isminin anlamına bakıldığında temelde iki anlama geldiği karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamlardan ilkinin hükümdarlık yapan kadın diğer anlamının ise gün battıktan yeniden doğana kadar olan zaman dilimi olduğu belirtilmektedir.

Aslında bakıldığında Türkçeden köken alan söz konusu Gece isminin genellikle kız çocuklarına verildiği karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında isimlerin Kuran’ı Kerim’de geçip geçmediği de araştırılmaktadır. Buna göre bakıldığında ise söz konusu Gece isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği bilinmektedir. Gece isminin TDK’deki anlamının ise yukarıda da değindiğimiz gibi, gün battıktan doğana kadar olan zaman aralığı olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemiz sınırlarında Gece ismine sahip bireylerin toplam 137 birey olduğu belirtilmektedir. Ayrıca Gece isminin en sık rastlanılan isimler arasında 5656. sırada, en sık rastlanılan kız çocukları isimleri arasında ise 2429. sırada olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında Gece ismine sahip bireylerin sayısının son bir yıl içerisinde 26 kişi artmış olduğu da kayıtlardan bilinmektedir.

İsim analizlerine göre bakıldığında Gece isminin analizi şu şekildedir; aşırı işe düşkün olan, değişen ortama karşı kolay adapte olamayan, boş zamandan hoşlanmayan, duygusal ilişkilerde her zaman temkinli davranan.

İlginizi Çekebilir;  Gül İsminin Anlamı Nedir?

Olumlu yönleri; her zaman planlı, samimi ve sorumluluklarından taviz vermeyen, liderlik yönü güçlü, hızlı zekaya sahip, duygularını çok ön planda tutmayan.

Olumsuz yönleri; her zaman risk alabilen, bazı durumları olması gerekenden fazla abartan, çoğu kişinin dediğine inanabilen, fazla detaydan hoşlanmayan.

Fiziksel özellikleri; oldukça belirgin hatları olan yüz şekli, düz ve koyu renk olmayan saç yapısı, narin olan el, ayak ve boyun yapısına sahip bireyler oldukları karşımıza çıkmaktadır.

Kişilik analizine göre Gece isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; çoğu zaman ince düşünen ve kimseyi kırmamaya çalışan, olduğu ortama göre yerine göre davranabilen, tutumlu parasını her gördüğüne harcamayan ve üstüne birikim yapabilen, yapıcı bir şekilde eleştiri yapabilen ve aynı şekilde karşıdan alabilen, sadakat sahibi kişiler oldukları belirtilmektedir.

Harf analizine göre Gece isminin harf analizi ise şu şekildedir; G; her durumu kolay kabul edemeyen, E; engeller ile karşılaşıldığında pes etmeyen, C; kendini ifade etme yeteneğinin güçlü olan, E: engeller ile karşılaşıldığında pes etmeyen şeklinde yorumlanmaktadır.

İsimler ve onlara benzeyen isimler de zaman zaman merak konusu olmaktadır. Buna göre Gece ismine benzer isimlerse şu şekilde sıralanabilmektedir; Gülece, Hece, Gence, İmece, Nevgece.

Bunun yanı sıra isimler her yönüyle araştırıldığı için Gece ismi caiz mi diye bakıldığında söz konusu ismin herhangi bir sorun teşkil etmediği belirtilmektedir.

İsimlerin dizi ya da film içerisindeki karakterlere verilip verilmediği de merak edilmektedir. buna göre bakıldığında Gece ismi herhangi bir dizi ya da film içerisinde karakter üzerinde kullanılmamıştır. Bunun yanı sıra Gece ismine sahip ünlüler diye bakıldığında da herhangi bir sonuç bulunamamış. Dolayısı ile Gece isminde herhangi bir ünlü birey de bulunmamaktadır.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü