1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya

Clubhouse’dan Para Kazanma Yöntemi 2023 (Kazanç Sağlayın)


Son zaman tanınmış programlar içinde bulunan Clubhouse uygulaması, sesli sohbetlerin yapıldığı, söyleşi odalarının oluşturulduğu ve davetiyeyle girilen bir uygulamadır. Uygulamaya giriş yapabilmeniz için davetiye almanız gerekmektedir. Yalnızca Apple cihazların indirebildiği uygulamada, şimdilik davetiye sayısı her kullanıcı için ikidir. Canlı söyleşi yayını yaptıkça ve söyleşi odaları oluşturdukça kullanıcılara davetiye hakkı verilmektedir. Clubhouse’den gelen açıklamalara göre firma çevrimiçi ödeme platformu olan Stripe ile anlaşmak için yoğun bir müzakere trafiği gerçekleştirmektedir. Anlaşma sağlandığı takdirde Clubhouse bu anlaşmayla yayıncılara ödeme hazırlamaya başlayacak. Yapılan açıklamada öncelikle bütün yayıncılara değil ödemeyi küçük bir gruba vereceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara bakarsak clubhosu’de para kazanma devri resmen başlıyor.

Clubhouse para kazanma

2014 senesinde piyasaya sürülen bu uygulamanın günümüzde tanınmış olmasının nedeni ise Elon Musk’ın attığı aşağıdaki tweettir.

Clubhouse Uygulaması

Clubhouse uygulamasının genel bilgilerini inceleyecek olursak:

 • Uygulama dili: İngilizce
 • Boyut: 65,4 MB
 • Uyumluluk: iPhone: iOS 13.0 ya da üstü; ipod touch: iOS 13.0 ya da üstünü gerektirir.
 • Fiyat: Ücretsiz
 • Kategori: Sosyal ağ
 • Satıcı: Alpha Exploration Co.
 • Sürüm: 0.1.31
Clubhouse

Clubhouse uygulamasına girişin sınırı olan olması, insanlarda merak uyandırmıştır. Öyle ki davetiye bulmak için çoğu şahıs her yolu denemektedir. Krizi fırsata çevirenler ise haiz olduğu davetiyeyi web üstünden satışa çıkaranlardır. Clubhouse davetiyesi satın almak isteyenler muhtelif platformlardan satıcılara ulaşmaktadır.

Clubhouse Davetiye Ücreti

Clubhouse davetiye fiyatları ise satıcıya göre değişebilmektedir.  75 TL’den 190 TL’ye kadar fiyatlar değişmektedir.

Clubhouse Davetiye Fiyatları

Görüldüğü suretiyle Clubhouse uygulaması üstünden davetiye satarak para kazanılabilmektedir. Davetiye satmanın aksine diğer bir yoldan da bahsedelim. Clubhouse’dan para kazanmak için geniş bir kesime haiz olup söyleşi odalarında reklam alabilirsiniz. Tıpkı Instagram uygulaması gibi olabileceği yönünde beklentileri olan Clubhouse’da ilk davetiyeye haiz olanlar ve şu anda uygulamayı etken bir halde kullananlar ilerde yüksek miktarlar kazanabilirler.

Clubhouse Para Kazanma Başvurusu

Uygulama geliştirici firmanın yaptığı açıklamada Clubhouse Creator First adlı bir uygulama başlatılmış olduğu ifade edildi ve bu başlatılan uygulama kapsamında 20 Clubhouse kullanıcısına para kazanma özelliği açılacağı söylendi. Bir biçim üstünden bu özelliğin açılacağı platformda, para kazanma programında yer almak için müracaat formunu doldurmanız gerekecek.

Henüz uygulama ile ilgili net bilgiler mevcut değil. Yalnızca Apple cihazlarına indirilebilen Clubhouse uygulamasının ilerleyen zaman kullanıcılara ne gibi faydalarının olacağı ise merak konusu. Ücretli abonelik ya da bilet satışı gibi eklentilerin olacağı beklenmekte. Uygulama geliştiricilerinin bu mevzularda kontrol yaptığı söyleniyor.

Ücretsiz Clubhose Davetiyesi Nasıl Alınır?

Apple cihazınıza indirdiğiniz Clubhouse uygulamasına giriş için davetiyeye ihtiyacınız vardır. Uygulamaya üye olan bir dostunuz varsa size davetiye gönderebilir ve doğrudan o davetiye linki ile üye olabilirsiniz. Diğer bir yol ise üye olmak için programa giriş yapmış olup bekleme listesine geçebilirsiniz. Bekleme sıralamasında olduğunuzda, rehberinizdeki Clubhouse kullanıcılarına bildirim masraf ve sizinle davetiye paylaşmak isteyen arkadaşlarınız olabilir.

Küçük bir hatırlatmada bulunmakta yarar var. Uygulamaya kimin davetiyesi ile katıldıysanız o kişinin ismi sizin profilinizde yer alıyor. Bu yüzden kimden davetiye aldığınıza ya da kime davetiye yollayacağınıza dikkat etmenizde yarar var. Eğer çağrı ettiğiniz şahıs şikâyet almış ise hesap güvenliğiniz de tehlikeye girebilir. Kısaca, referans olduğunuz kişileri dikkatli seçin.

Clubhouse Nasıl Çalışır?

Uygulamada talep eder dinleyici talep eder moderatör olarak yer alabilirsiniz. Dinleyici olarak girdiyseniz,  ana sayfada aleni olan odaları görebilir, merak ettiğiniz mevzuya dair odalara göz atabilirsiniz. Sohbet odalarına katıldığınızda oda moderatörlerine bildirim gitmekte ve katıldığınız görülmektedir. Odada, bütün oda moderatörlerini, moderatörlerin takipçilerini ve genel seyirci kitlesini görebilirsiniz. Eğer söyleşi esnasında laf almak dilerseniz sağ alt köşede bulunan el kaldırma işaretine tıklayabilirsiniz. Talebiniz onaylanırsa siz de görüşlerinizi aktarabilirsiniz. Odadan ayrılmak istediğinizde de ‘’Leave quietly’’ düğmesine tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  TikTok Jeton Hilesi 2023 (Ücretsiz Jeton Kazanma)

Eğer sadece dinleyici olmak istemiyorsanız kendi odanızı açarak gösterim yapabilirsiniz. Yayına değişik moderatörler de ilave ederek sohbete zenginlik katabilirsiniz. Yayın açmak için ana sayfanızda bulunan ‘’Start Room’’ sekmesine tıklayıp karşılaştığınız 4 seçenekten birini seçmelisiniz. Seçenekler ise şu şekildedir:

 • Open: Herkesin katılabileceği oda türü
 • Social: Arkadaşlarınızın katılabileceği oda türü
 • Closed: Sadece çağrı ettiğiniz kullananların katılabileceği oda türü
 • Kulüp ismini sizin seçeceğiniz kulüp üyelerine hususi oda türü

Oda seçimini tamamladıktan sonrasında talep eder tek moderatör siz olabilir, talep eder konferans esnasında moderatör ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz konuşmacının tutumunu beğenmediğinizde odadan çıkartabilir, diğer konuşmacıları sohbete alabilirsiniz.

Dipnot: Uygulamada ses ya da monitör kaydı almayın. Clubhouse emniyet önlemleri olarak bu eylemlerde bulunduğunuzu belirleme ederse size uyarı gönderecektir. İşlemi tekrarlar iseniz hesabınız bloke olabilir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?