1. Anasayfa
 2. Nedir

Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma! Xiaomi Tüm Modellerinde Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi?


0

Xiaomi

Xiaomi akıllı telefon sektörüne çok güçlü bir giriş yaparak fiyat performans bandını ele geçirmiş durumda. Daha uygun fiyatlara çok yüksek donanımlı cihazlara sahip olmak isteyenlerin bu yüzden ilk tercihi oluyor. Çin menşei akıllı telefon ve teknoloji üreticisi firmanın Uzakdoğu pazarında zaten büyük bir hakimiyeti var. Türkiye’de de çok sayıda fanı olduğunu söylemek gerekiyor.

Xiaomi
Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma! Xiaomi Tüm Modellerinde Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi?

Yeni çıkan cihazlarla beraber en merak edilen soruların başında ekran görüntüsü alma yolu geliyor. Xiaomi ekran görüntüsü alma işlemini ise tüm modelleri için geliştirmelerle beraber sunuyor. Xiaomi ss alma yöntemi olarak yer alan bu seçenekler kullanılan işletim sistemi Android ile doğru orantılı olarak sabit.

Ayrıca Xiaomi screenshot alma işlemi amiral seri olan Mi serisinde geçerli olduğu gibi Red Mi serilerinde de geçerliliğini koruyor. Yani Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi Max, Xiaomi Redmi K30, Xiaomi Redmi 8, Xiaomi Redmi Note 4 gibi farklı seri cihazlarda da aynı metotları uygulayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

 • Xiaomi Fiziksel Tuşlarla Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi cihazlarda da tıpkı diğer Android cihazlarda olduğu gibi fiziksel düğmelere basacağınız bir kombinasyonla ekran görüntüsü almanız mümkündür. Bunun için güç düğmesiyle ses kısma düğmesine aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Çıkan deklanşör sesiyle beraber ekran görüntünüz kaydedilecektir.

 • Xiaomi Bildirim Ekranından Ekran Görüntüsü Alma

Tüm Android cihazlarda olduğu gibi Xiaomi modellerinde de bildirim tepsisini aşağıya doğru çektiğinizde Ekran görüntüsü yakala simgesini görebilirsiniz. Bu ikona dokunduğunuzda bildirim ekranı kapanır ve ana ekranda yer alan sayfanın ekran görüntüsü deklanşör sesiyle kaydedilir.

 • Xiaomi Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma

Özellikle amiral gemilerinde eli kaydırarak, eklem kemikleriyle ya da parmak hareketiyle ekran görüntüsü almak son dönemlerde sık rastladığımız metotlar. Xiaomi tarafından sunulan arayüzde de Ayarlar dedikten sonra Ek Ayarlar menüsünden Kısayollar ve ardından Ekran Görüntüsü adımlarını takip ederek üç parmakla ekran görüntüsü seçeneğini aktif konuma getirebilirsiniz. Bu adımı geçtikten sonra üç parmağınızı ekranda yukarıdan aşağıya doğru kaydırarak Xiaomi ss alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Eczaneler 30 Ağustos Zafer Bayramında Açık Mıdır?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü