1. Anasayfa
 2. Nedir

Ülkemizin Gelişmesi İçin Üzerinize Düşen Görev Ve Sorumluluklarınız Nelerdir?


0

Ülkemizin gelişmesi için neler gereklidir ve ülkemizin gelişmesi için her vatandaşın üzerine düşen görev ve sorumluluklar nelerdir hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Her insanın yaşamını daha iyi koşullarda sürdürebilmesi için bazı görevleri olduğu gibi bazı sorumlulukları da bulunmaktadır. Bu sorumluluklar kişilerin üstlendikleri görevleri en ideal şekilde yapmak olduğu gibi aynı zamanda da bireysel olarak da vatana ve topluma karşı sorumluluklar bulunmaktadır. Bu görevlerden bazılarını şöyle sıralamak mümkündür.

 • Verilen görevleri en iyi şekilde ve zamanında yerine getirmek.
 • Toplumun her bireyine karşı saygılı davranmak ve iyi geçinmek.
 • İnsanlarla iyi geçinmek ve insanlara iyi muamele etmek.
 • Her varlığın yaşam hakkı olduğunu kabul ederek canlıları korumak ve kollamak.
 • Vatanın değerlerine sahip çıkmak ve onları herkese karşı korumak.

Bir ülkenin kalkınması ve gelişimi için o toplumdaki her bireyin kendini ülkenin gelişiminden sorumlu hissederek yapmış oldukları tüm işlerde en iyisini yapmaya özen göstermek gerekmektedir.

Burada üstlenilen görev küçük veya büyük olmadığı gibi her bireyin uğraştığı işte en iyi ve en başarılıya ulaşmayı amaçlaması yer almaktadır. Çalışanların kendi alanlarında en iyi seviyeye ulaşmaları, yöneticilerin yönetim konusunda en ideal yöntemleri benimsemeleri, sporcuların kendi alanlarında başarılar elde etmeleri, öğrencilerin derslerinde ve alanlarında başarılı olmaları gibi her alanda en iyisi için uğraşmak ve amaçlamak oldukça önemlidir.

Ülkenin gelişimi ve kalkınması için her bireyin üzerine düşen görev ve sorumluluklar sırasıyla vergi vermek, toplumsal düzeni korumak, kamu malına zarar vermemek, askere gitmek, toplumda birlik ve beraberliği sağlamak, hukukun üstünlüğünü kabul ederek haksızlık karşısında adalete güvenmek, suç işlememek gibi görev ve sorumluluklar yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Turuncu Renk Nasıl Elde Edilir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 1
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü