1. Anasayfa
 2. Nedir

Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?


0

Geçtiğimiz dönemde Clubhouse isimli yeni sosyal medya girişimi pek çok dengeyi sarstı. Sesli sohbet odaları konseptini hayatımıza dahil eden Clubhouse sosyal medyanın geleceğinin bu yönde olduğunu da göstermiş oldu. İlk girişim ise bu fikri entegre eden Twitter’dan geldi. Twitter Spaces isimli yeni özelliğiyle tıpkı Clubhouse uygulamasında olduğu gibi sesli sohbet odalarını aktif etti.

Twitter'da
Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Henüz tam anlamıyla tüm kullanıcılar sohbet odası açamıyor olsa da tüm kullanıcıların bu sohbet odalarına katılım hakkı bulunuyor. İleride daha da geniş bir perspektifte kullanımının mümkün olacağı aşikâr görülüyor. Twitter Spaces sohbet odaları nasıl bulunur sorusu ise ilk günden beri insanların gündeminde olmaya başladı.

Twitter’da Sohbet Odası Araması Yapılabilir Mi?

Eğer Twitter Spaces özelliği dikkatinizi çektiyse ve sesli sohbet odalarını arayıp dahil olmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey tarayıcınıza ‘’ twitter.com/i/spaces’’ yazmak. Bu sayede o an aktif olan ve katılım sağlanabilen tüm aktif sesli sohbet odalarını listeleyebilirsiniz.

Twitter içi aramayı kullanarak canlı yayında olan ve aktif sohbetin dönmeye devam ettiği odalar içinse buraya tıklayarak Twitter araması yapabilirsiniz.

Twitter özellikle Spaces özelliğini geliştirerek bunu keşfet algoritmasıyla entegre etmenin bir yolunu sunacaktır. Fakat şimdilerde aktif olan sohbet odalarının bile paylaşımı çok kısıtlı görünüyor. Tweet olarak atıldığında yukarıdaki canlı sohbet odaları aramasında karşınıza çıkabilecek. Fakat bunun dışında mevcut odaları listeleyebileceğiniz bir keşfet modülü bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir;  Ağaçların önemini anlatan atasözü ve özdeyişler nelerdir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü