1. Anasayfa
 2. Nedir

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?


0

Hassas İçerik

Hassas içeriklere karşı en temkinli davranan sosyal ağlardan birisi Twitter’dır. Dolayısıyla ilk defa görenler Twitter hassas içerik nedir ne değildir diye merak edebiliyorlar. Bu ayarın kapanıp kapanmayacağını merak edenlerin sayısı da az değil. Toplum kurallarına aykırı olabilecek görsellerin üzerini kapatarak flulaştıran, yalnızca opsiyonel olarak açmaya olanak tanıyan bu sistem son derece kullanışlıdır.

Twitter
Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Twitter’da Hassas İçerik Ne Demek?

Twitter üzerinde hassas içerik ikonunu gördüğünüz görseller şiddet, cinsellik, Vandalizm, savaş, ırkçılık gibi topluluk kurallarına aykırı bir dizi gönderiyi hedef almaktadır. Bunlar kullanıcılarına opsiyon dahilinde gösterilir. Öyle ki siz RT ettiğiniz bir tweeti bile görüyor olsanız sonrasında hassas içerik olarak işaretlendiyse hassas içerik uyarısını kaldırarak görmeniz gerekebilir.

Aynı zamanda topluluğu korumak amacıyla hassas içerik uyarısını varsayılan olarak aktif konumda tutar. Yani Twitter hesabınızı yeni açtıysanız ya da daha önce hiç değişiklik yapmadıysanız sizde de hassas içerik uyarısı aktif konumdadır.

Bunu bazen bir tweet ya da görsel üzerinde ‘’bu medya hassas materyaller içeriyor olabilir’’ uyarısıyla görebilirsiniz. Bazen ise düzenli olarak bu tarz içerikler paylaşan hesaplar ise ‘’bu profil hassasiyet içeren paylaşımlar içerebilir’’ uyarısıyla karşınıza çıkabilir. Zaman tünelinize düşen bir görsel, video ya da tweet ise ‘’aşağıdaki medya hassas içeriğe sahip olabilir’’ şeklinde bir uyarıyla önünüze düşebilir.

Twitter’da Hassas İçerikler Nasıl Açılır?

Twitter hassas içerikler nasıl açılır diye merak ediyorsanız bunun için bir ayar seçeneği yer alıyor. Aşağıdaki yolu tüm cihazlarda aynı şekilde giderek hassas içerik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Android, iOS, Windows ve Mac için aynı ayar yöntemi geçerlidir.

 • Cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan Twitter hesabınızı açın.
 • Ekranda yer alan profil fotoğrafınıza dokunun ve profilinize gidin.
 • Karşınıza çıkan menünün içerisinde Ayarlar ve Gizlilik sekmesini göreceksiniz.
 • Tıklamanızla beraber Güvenlik ve Gizlilik alt sekmesine ulaşabilirsiniz.
 • Burada ise Gördüğün İçerik sekmesine tıkladığınızda ‘’Hassas içeriğe sahip medyaları göster’’ seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz.
 • Bu seçeneği aktif etmeniz halinde hassas içerikleri açmış, pasif hale getirmeniz durumunda ise kapatmış olacaksınız.
İlginizi Çekebilir;  Pepsico Kimin 

Twitter Hassas İçerik Kapatma

Yukarıdaki aynı ayarlar adımlarını izleyerek ‘’hassas içeriğe sahip medyaları göster’’ seçeneğini pasif konuma getirmeniz halinde herhangi bir potansiyel risk oluşturan görseller üzerinde engelleme ile gözükecektir. Siz dilerseniz hassas içeriği göster diyerek bu görselleri açabilir ya da görebilirsiniz. Fakat siz bu seçeneğe tıklayana kadar tüm hassasiyet potansiyeline sahip görseller, videolar ve tweetler size gizli olarak gözükecektir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü