1. Anasayfa
 2. Nedir

Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?


0

Twitch

Twitch özellikle genç kesimin en çok tercih ettiği sosyal ağlardan birisine dönüşmüş durumda. Video oyunlarına odaklanmış olan platform aynı zamanda sohbet, spor, elektronik gibi farklı sektörler için de bir pazara dönüştü. Dolayısıyla gençlerin ilgisi artmaya devam ediyor. Hatta yayıncılık günümüzde kazandıran meslekler arasında sağlam bir konuma ulaştı bile.

Twitch
Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Yine de gerek yayıncılık deneyiminizin ardından gerekse kullanıcı olarak Twitch hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu aşamada nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız Twitch hesabınızı kapatırken şu rehberleri takip edebilirsiniz.

Bilgisayarda Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Eğer PC üzerinden Twitch hesabınızı kapatmak istiyorsanız bunun için zorlanabilirsiniz. Keza Twitch son derece kullanışlı bir arayüze sahip olmasına rağmen hesabı sil seçeneğini görebilmek oldukça zordur. Bunun için giriş yaptıktan sonra adresin ardında /user/delete-account/ ekleyerek Hesabi Sil ekranına erişebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak Twitch hesap silme ekranına direkt geçiş yapabilirsiniz.

 • Yukarıdaki hesap ekranına ulaştıktan sonra karşınızda Hesabı Sil butonunu göreceksiniz.
 • Sizi karşılayan ve hesabınızın kalıcı olarak silineceğini belirten uyarıyı gördükten sonra devam edebilirsiniz.
 • İşlemi tamamladığınızda Twitch hesabınıza dair tüm ayrıntılar, istatistikler ve veriler tamamen silinmiş olacak.

Telefonda Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kullandığınız cep telefonu Android ya da iOS olabilir. Her ikisinde de Twitch uygulaması üzerinden hesap silme kısmına erişiminiz yoktur. Dolayısıyla hesap silme işlemini cep telefonunuz vasıtasıyla uygulama üzerinden yapamazsınız. Ancak cep telefonunuzla Twitch hesabını silmek istiyorsanız bunun bir yolu var.

 • Cep telefonunuzun tarayıcısına giriş yapın.
 • Twitch.tv adresine girin ve ardından hesabınıza giriş yapın.
 • Tarayıcınızın üç nokta şeklinde olan hamburger menüsüne tıklayın ve siteyi masaüstü versiyonu ile görüntüleyin.
 • Ardından yine buradaki linke tıklayarak hesap silme aksiyonunun gerçekleşeceği sayfaya ulaşın.
 • Hesap silme adımına ilerleyin ve kalıcı olarak tüm verilerinizin silineceği uyarısının ardından hesabı sil diyerek işlemi tamamlayın.
İlginizi Çekebilir;  İnsanların Temel İhtiyaçları Nelerdir? Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi

Twitch Hesabı Silmeyle İlgili Sık Sorulan Sorular

Twitch kullanıcılarının hesap silme ile ilgili aklına takılabilecek pek çok soru var. Bunların cevapları ise şu şekildedir.

 • Twitch Hesabımı Sildim. Hesabımı Geri Alabilir Miyim?

Twitch hesabı silinen kullanıcılarına bir süre boyunca verilerini koruma garantisi verir. Her ne kadar kalıcı olarak hesabı sil deseniz de 90 günlük bir süreç içerisinde tekrardan hesabınıza giriş yapmayı denerseniz hesabınızı aktif etme şansına erişirsiniz.

 • Twitch Hesabımı Sildim. Kullanıcı Adımı Başkası Kullanabilir Mi?

Elbette ki siz Twitch hesabınızı kapattıktan sonra kullanmakta olduğunuz kullanıcı adınızı başkası tercih edebilir. Bu durum için Twitch yönetimi koruma ve kitle yönetimi açısından 6 aylık bir süreç tanır. Hesabınızı silme moduna aldıktan sonra 6 ay içerisinde aynı kullanıcı adını ne siz ne de bir başkası kullanamaz. 6 aylık süreç dolduktan sonra ise siz ya da bir başkası bu ismi rahatlıkla tercih edebilir.

 • Twitch Hesabını Silmek Mi Dondurmak Mı Daha Mantıklı?

Twitch hesabınızı kapatmayı düşünüyorsanız direkt olarak silmek yerine dondurmak alternatif bir tercih olabilir. Hesabı silmek ve hesabı dondurmak arasındaki fark ise kalıcı ve geçici olarak tanımlanabilir. Eğer bir Twitch hesabı silinirse 90 gün boyunca giriş yapılmaması durumunda veriler tümüyle silinmiş olur. Eğer bir Twitch hesabı dondurulursa 6 ay boyunca giriş yapmasanız bile herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Dolayısıyla Twitch dünyasına ara vermek istiyorsanız verilerinizin de korunması adına hesabınızı silme moduna almak yerine dondurmak ve dilediğiniz bir zaman tekrar giriş yaparak aktif etmek daha mantıklı olacaktır. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü