1. Anasayfa
 2. Nedir

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Yöntemleri


0

Telefondaki Fotoğraflar

Anılarımızı sembolize eden en değerli parçalar telefonumuzdaki fotoğraflardır. Bunları düzenli olarak bilgisayarımıza aktarmanın ise bazı sebepleri olabilir. Olası bir bozulma durumunda bilgisayarımızda yedeklerine sahip olmak, daha fazla depolama alanını boşaltabilmek veya telefonumuzun aşırı dolmamasını sağlamak gibi seçenekler ağır basabilir. Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarmak içinse pek çok farklı alternatifi tercih edebiliriz.

Telefondaki
Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Yöntemleri

USB Kablo İle Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak

Cep telefonunuzun kutu içeriğinde yer alan kablo şarj kablosu olduğu kadar aynı zamanda bir data USB kablosudur. Bir kablo yalnızca şarj etmek yerine data aktarımı gerçekleştiriyorsa tüm cihazlar arasında kullanılabilir. Bu yüzden ikincil bir şarj kablosu kullanıyorsanız bununla USB üzerinden aktarım yapamamanız söz konusu olabilir.

Orijinal şarj kablosunu bilgisayarınızın USB girişine takın ve telefonunuzu bağlayın. İlk bağladığınız an içerisinde otomatik olarak gerekli olan yazılımlar yüklenecek ve aktarım için uygun ortam taraması sağlanacaktır. Bu aşamada telefonunuzun ekranında birkaç seçenek çıkabilir. Bunlar şarj, dosya aktarımı gibi seçenekleri kapsar. Dosya aktarımı dedikten sonra tıpkı bir USB bellek gibi bilgisayarım diyerek telefonunuzun depolama alanını görebilirsiniz. Ardından DCIM, Pictures gibi klasörlerin içerisinden tüm fotoğraflarınızı kopyala yapıştır yaparak bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz.

SD Kart İle Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak

Artık cep telefonlarımızda SD kart kullanımı son derece yaygınlaştı. Aynı zamanda son 10 yıldır üretilmekte olan hemen her bilgisayarda da SD kart okuyucuya rastlamak mümkün. Eğer ki bilgisayarınızda SD kart okuyucu yoksa USB üzerinden çalışan SD kart okuyucularından temin edebilirsiniz. Telefonunuzda fotoğrafları kaydettiğiniz SD kartı çıkarıp bilgisayarınızın SD kart okuyucusuna takın. Bir USB bellek gibi bilgisayarım kısmından SD kartın içerisine göz atarak fotoğrafları ve videoları bilgisayarınıza aktarın.

İlginizi Çekebilir;  Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bluetooth İle Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak

Özellikle Windows 10 ile beraber Bluetooth son derece yaygın bir kullanıma erişti. Son yıllarda da üretilen bilgisayarlarda Bluetooth oldukça standart bir donanım haline geldi. Bluetooth açtıktan sonra telefonunuzdan dosyaları bilgisayarınızla eşleştirilerek gönderilebilir. Biraz daha yavaş olmasına karşın kablosuz bir aktarım sağlayabilir. Windows + A tuş kombinasyonunu kullanarak bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açabilirsiniz. Ardından Bluetooth simgesine tıklayarak dosya al seçeneğiyle Bluetooth özelliği açık olan telefonunuzla eşleştirme yapmanız gerekmektedir. Eşleştirme işlemi başarılı olduktan sonra dilediğiniz zaman paylaş diyerek telefonunuzdaki görselleri kablosuz olarak bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.

Bulut Depolama İle Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak

Kullandığımız akıllı cihazlarda hali hazırda bulut depolama sistemleri fazlasıyla yaygın bir biçimde kullanılıyor. Örneğin Google Fotoğraflar servisi buna bir örnektir. Yine iOS kullanıcıları için iCloud ya da Android kullanıcıları için Google Drive seçenekler arasında değerlendirilebilir. Aynı zamanda otomatik senkronizasyon sunan diğer bir üçüncü parti bulut depolama sistemini tercih edebilirsiniz. Senkronizasyon sayesinde aktarma işlemine gerek kalmadan telefonunuzda var olan tüm fotoğrafları otomatik olarak bilgisayarınızdaki bulut depolama hesabınızda da görmeniz mümkün olur.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü