1. Anasayfa
 2. Nedir

Tek Öğün (Omad) Diyeti ile Zayıflamak Mümkün mü? Yorumlar Nasıl?


0

Omad

Tek öğün namı diğer omad diyeti, kilo vermek isteyen kişileri, 3 ana öğünden birisini seçerek başka hiçbir şey yememeleri demektir. Tek öğün için şunu bunu yemeyin diye bir şey yok. Her şeyi yemek serbesttir. Bu diyetin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır, herkesin yapması tavsiye edilmez. Öncelikle doktora başvurmayı ihmal etmeyin. Omad diyeti uygulayanların kimisi zayıfladıklarını söylerken kimisi de hiçbir işe yaramadığını söylemiştir. Biz de tek öğün diyeti yapanların yorumlarını tek bir çatı altında topladık.

Tek
Tek Öğün (Omad) Diyeti ile Zayıflamak Mümkün mü? Yorumlar Nasıl?

Tek Öğün OMAD Diyeti ile Kilo Verenlerin Yorumları

Kilo vermek için çok yememek gerekir. Özellikle şeker, hamur işi yüksek kalori içilen gıdaların tüketimi zayıflamayı zorlaştırır. OMAD diyeti de bir türlü kilo veremeyenleri tek öğün beslenerek zayıflamasına yardımcı olacaktır.

Evlenmeme 4 ay vardı, acil kilo vermem lazımdı, OMAD diyeti ile tanıştım. Tabii, tek öğün diyeti yalnız başına işe yarar mı emin olamadım ve tempolu yürüyüş ve bazı sporlar yaptım. İşin garibi 3-4 öğün beslendiğim zamanlarda daha iyi hissetmeye başladım. 60 kilodan 51 kiloya kadar düştüm ve istediğim gelinliği giyebildim. Kimi zaman arada bir şeyler atıştırdım ama nadir olduğu için kilo almadım. OMAD diyeti bana yaradı, umarım size de fayda sağlar.

OMAD diyeti için ben yanlış öğün mü seçtim bilmiyorum ama akşamları bana daha kolay geliyor. Sınırsız yiyebilirsiniz dediler ama ben yine de küçük porsiyon tercih ediyorum. Hamur işleriyle zaten aram yok, ekmek de yemedim. Uyandığımda, arada acıktığımda şekersiz kahve tüketiyorum. Bünyeye uzun süre yemek girmediği zaman sanırım yağ yakımı oluyor. Ben herhangi bir sorun yaşamadım, sanki her an yemek yiyormuş gibiyim. Bununla kim doyar ki diye düşünmeyin, gerçekten sıkıntı çıkmıyor. Bünye alışınca sadece bir öğünle bile bütün günü geçirmenin mümkün olduğunu görmüş oldum. 5 günde bile 2 kilo vermeyi başardım.

İlginizi Çekebilir;  Bilgi Türleri Nelerdir? Bilgi Türlerinin Özellikleri?

OMAD diyetine başlamadan önce birkaç yorum okudum, yapan arkadaşlarıma sordum, herkes memnundu. 15 günlük bir deneme sürecine başladım, sadece öğlenleri yedim. Çevremde birçok kişi kilo verdiğini söyleyince umutlanmıştım ama bende işe yaramadı. Beslenme alışkanlıklarımdan olabilir ama ben memnun kalmadı.

Tek öğün diyetini uygulamaya başladım. Uyandıktan birkaç saat sonra o an canım ne istiyorsa yiyorum. 25 gün gibi kısa bir sürede 4 kilo zayıflamayı başardım. Tabii, ben erken yediğim için gündüz vakti acıkıyorum ve bu aşamada imdadıma kahve yetişiyor. OMAD diyetinde dikkat edilmesi gereken bence tek öğünü çok iyi ve sağlık şekilde geçirmek.

OMAD diyetini araştırdıktan sonra hemen tatbik etmeye başladım. Ben günün ortasını tercih ettim. Evden çalıştığım için saat problemim yok, saat 14 gibi yiyorum, ondan sonra kahve içiyorum. Yeşil çay da zayıflamayı destekleyici olduğu için mutlaka bir kere içiyorum. İlk üç günde 2 kilo zayıflamayı başardım. Eskisine göre daha enerjik olduğumu fark ettim, kilo verdikçe de mutlu oluyorum.

Sadece dört günlük tek öğün diyetinde bile belimin yağları eridi, üstüme olmayan kıyafetler olmaya başladı. Ben akşam erken yiyordum, o yüzden akşamı seçtim. Tek öğün dışında günde 2,5 litre su tüketiyorum. En az bir tane kahve içmeyi de ihmal etmiyorum. 16 saatlik açlıkta otofaji oluyor, vücut yağ yakmaya başlıyor, sanırım o yüzden hızlı kilo verdiriyor. Yorumlarda kilo veremeyenler olduğunu gördüm şaşırdım, sanırım tek öğünde aşırı yağlı şeyler yiyorlar.

Yorumlara göz attım, 100 kişiden 95’i kilo vermiş. Benim bünyede bir sıkıntı var sanırım, tek öğünle bile zayıflamayı başaramadım, boşuna mide gurultusu çektim. Sanırım hareketsiz bir hayatım olduğundandır, belki de vitamin eksikliği vardır. 10 gün sonuç vermedi ama tekrar deneyeceğim.

İlginizi Çekebilir;  Kutadgu Bilig Özeti ve Karakterleri

Benim kilolarım çok fazlaydı, o yüzden öyle 1-2 ayda bırakamadım. Öğlen olduğu zaman her çeşit yemekten meyveden yiyerek vitamin eksikliğim olmasını engellemeye çalışıyorum. Çayı çok severim, o açlık zamanı bana yardımcı oluyor. 2 aydır uyguluyorum ve 10 kilo vermeyi başardım. 5-6 öğüne alışık bu vücut bile bir öğünle yetiniyor ya hayretler içinde kaldım.

Tek öğün diyetine başlayalı henüz 5 gün oldu. Bu süre zarfında bile 3 kilo gitti. Benim 15 kilo vermem lazım, o yüzden epey daha OMAD diyetini yapacağım. Birçok farklı yorumda da dedikleri gibi, kendinizi daha hissediyorsunuz. Üstünüzdeki ağırlık kalkıyor, işlerimdeki verimim bile arttı diyebilirim. Eskisi gibi yemiyorum, kilo veriyorum, ramazan ayında da zorlanmıyorum. İftar sonrası sahur yapmadan günü geçiriyorum.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 2
  k_t_
  Kötü