Möbleli Ev Ne Demek? Hangi Kelime Yerine Kullanılır?

LuckAmoşai tarafından
11 Ağustos 2022 tarihinde soruldu

Möbleli kelimesi ne anlama gelir? Eğer kiralanacak, satın alınacak ve möbleli ise ne demektir? Merak edilenleri sizler için derledik.

Möbleli tabirini genelde evler için kullanırlar. Kiralık evler için kullanılsa da satılık için de kullanılabilir. Möblenin anlamı evin eşyalı olduğunu gösterir. Bu yüzden kirası diğer evlere oranla daha pahalıdır.

Eğer bir dairede mobilyalar varsa orası möbleli olarak geçer. Zaten TDK’de de möble mobilya yerine geçen bir kelimedir. Sözleşme yaparken maddeleri iyi okumanız gerekir. Her möbleli ev farklı eşyalara sahip olabilir. Kimisinde sadece koltuklar, televizyon ve yataklar varken kimisinde buna beyaz eşyalar da dahil olabilir. O yüzden sözleşmedeki eşyaları tek tek kontrol edin, olmayan eşyaların listeye yazılmadığından emin olun. Ayrıca, eşyaların kırık olup olmadığı, elektronik ürünlerin çalışıp çalışmadığını test edin. Aksi taktirde eşyaların bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca sözleşmede möbleden ziyade evin adresine, sözleşmenin süresine, ne zaman başlayıp ne zaman sona ereceği, zam oranı, senelik veya aylık kiranın ne kadar olduğunu da iyi inceleyin ki sürprizle karşılaşmayın.

0
Her Telden