1. Ana Sayfa
  2. İsim Anlamları

Sem İsminin Anlamı


0

Yeni doğacak çocukları için taşıyacakları ismin önemi, anne ve babalar açısından oldukça büyüktür. Anlamı ve diğer özelliklerine bakılarak, isim tercihinde bulunmaları gerekir. Bu noktada Sem isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; Ünlü anlamına gelmektedir. Sem TDK’deki anlamı ise, aynı şekilde geçer.

Sem İsminin Anlamı
Sem İsminin Anlamı

Genellikle erkek çocukları için tercih edilen bu ismin kökeni, Türkçedir. Anne ve babalar açısından tercih edecekleri ismin Kuran’da geçip geçmediği konusu da önemlidir. Yapılan araştırmalar sonucunda Sem isminin Kur’an’ın herhangi bir ayetinde geçtiği görülmemiştir.

İsimler konusunda birçok kişi tarafından ilgi duyulan ve merak edilen konular arasında, isimlere yapılan kişilik analizleri yer almaktadır. Sem isminin kişilik analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Dost canlısı ve enerjik bir yapıları bulunur. Sosyal hayatlarını ve iş hayatlarını aynı anda yürütebilecek potansiyelleri vardır. Samimi insanlardır ve çevresindekiler tarafından çok sevilirler. Aile bağları kuvvetlidir. Ayrıca aile bireylerine karşı saygılı ve bağlıdırlar. Negatif ortamlardan nefret ederler. Çevrelerinde stresli olunan zamanlarda ortamı rahatlatarak, pozitif yöne çevirme konusunda başarılı bir tutum sergilerler. Yaydıkları pozitif enerjiden keyif almaktadırlar. İkili ilişkilerde sadıktırlar ve ihanet etmezler. Özgüvenleri oldukça yüksektir. Güçlü bir karakterleri vardır ve kolay kolay vazgeçmezler. Zamanlarının çoğunu çalışmak ve başarılı olmak adına harcamaktadırlar. İş alanlarında başarılı olmalarının yanında sosyal hayatlarında da başarı göstermektedirler. Bu isme sahip kişiler, kolay bir şekilde para kazanabilmektedir. Ancak eğlenmeyi çok sevdikleri için, kazandıkları para ellerinde kalmamaktadır.

Sem isminin olumlu yönleri arasında özgürlükçü ruha sahip, ekip çalışmasına yatkın, insancıl, sosyal, arkadaş canlısı, dışa dönük, sağduyulu entelektüel, mantıklı ve geleceğe yönelik plan yapabilmesi yer alır.

Olumsuz yönleri arasında ise görev düşkünü, çekingen, fazla kontrolcü, otoriter, duygularını aşırı kontrol altına alan ve kırılgan olması gibi özellikler sayılabilir.

İlginizi Çekebilir;  Aylak İsminin Anlamı Nedir? 

Sem ismini fiziksel özellikleri hakkında açıklama yapılacak olursa; Bu isme sahip kişiler genellikle ebeveynlerinden daha uzun bir boya sahiptirler. Yüz çevreleri ovaldir ve aşağı doğru inildikçe çene yapıları incelir. Düz kaşlara sahiptirler. El ve ayakları ince ve uzundur. Boyun yapıları da aynı şekilde ince ve uzundur. Bu isme sahip kişilerin genellikle gözleri küçük ve kısık yapıdadır. Kararlı bakışları bulunur.

Sem ismi hakkında yapılan  kişilik analizlerinin yanında birçok kişi tarafından merak edilen Sem isminin harf analizi konusu da bulunmaktadır. Açıklanacak olursa; S: Hayalperest bir kişiliği temsil etmektedir. E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden bir kişiliği çağrıştırmaktadır. M: Ticarete yatkın bir kişiliği temsil etmektedir.

Sem ismi konusunda dikkat çeken ve birçok kişi tarafından ilgi uyandıran konular arasında, Sem ismine benzer isimler konusu yer almaktadır. Kız ve erkek olarak farklı kategorilerde bulunan benzer isimler arasından, benzer erkek isimler açıklanacak olursa; Semir, Semi, Semyon, Semon, Seman, Semachiah ve Semaj yer almaktadır. Kız isimleri arasında ise, Shem, Sichem, Stem,  Sadwm, Strom ve Storm yer alır.

Birçok anne ve baba açısından merak edilen önemli konulardan bir tanesi de, isimlerin dinen caiz olup olmadığı konusudur. Çocuklarına koyacakları ismin caiz olması konusuna önem vermektedirler. Sem ismi caiz mi sorusu kapsamında yapılan araştırmalar doğrultusunda, bu ismin caiz olmayan isimler arasında yer almadığı görülmüştür. Anne ve babalar tercihte bulunacakları isme, anlamına göre karar vermeleri gerekmektedir.

Birçok kişi tarafından Sem ismine sahip olan ünlüler merak edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, bu isme sahip olan ünlü bir isme rastlanmamışlar. Yani ülkemizde Sem ismine sahip ünlü bir isim yoktur.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?