1. Anasayfa
 2. Nedir

Samsung Galaxy S20 Serisi İçin Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?


0

Samsung

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 için aynı zamanda farklı donanımlara sahip yan modelleri de tanıttı. Bu bağlamda Samsung Galaxy S20 serisine Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra olarak üç farklı varyasyonla sahip olabiliyorsunuz. Eğer ekran görüntüsü almak istiyorsanız bu üç modelde de kullanabileceğiniz toplam dört farklı seçeneğiniz var.

Samsung
Samsung Galaxy S20 Serisi İçin Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Samsung Galaxy S20 ekran görüntüsü alma işleminde kullanabileceğiniz dört farklı seçeneğin en kolayı olan ve son yıllarda bunun üzerine çalışılan el hareketinden söz edelim. Cihazınızın Ayarlar menüsünden yapacağınız ufak bir değişiklik ile elinizi dikey pozisyona getirip ekrana paralel şekilde soldan sağa ya da sağdan sola doğru hareket ettirirseniz ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu ayar için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Gelişmiş Özellikler diyerek devam edin.
 • Hareketler ve İşaretler seçeneğine dokunun.
 • Ekranı yakalamak için elinizi kaydırın yazan kısmı aktif pozisyona getirin.

Aynı zamanda Samsung Galaxy S20 ss alma işlemini en bilindik ve en eski yöntemle de yapmanız mümkün. Eğer güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basarsanız Galaxy S20 o an ekranın görselini çeker ve bir deklanşör sesiyle sizi bilgilendirir.

Henüz Türkçe desteği çok üst düzey bir noktada olmasa da Samsung sesli asistanı olan Bixby ekran görüntüsü almanın bir başka yoludur. Güç tuşuna bastıktan sonra sesli asistanı başlatarak İngilizce ekran görüntüsü al anlamına gelen ‘’Take a screenshot’’ demeniz halinde ekran görüntüsü otomatik olarak alınır. Okunuşu için ‘’Teyk e sıkrinşat’’ kullanılabilir.

Her zaman yeniliklere imza atmayı seven bir marka olan Samsung bilhassa Edge alanıyla cihazlarına daha kolay bir kullanım seçeneği sunmayı başardı. Cihazların ekranlarının sağ kısmına yerleştirilen bu alan parmağımızla sola doğru iterek açılıyor. Bu alana ise bazı kısa yollar ekleyebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir;  Üzüm Üzüme Baka Baka Kararı Atasözü Ne Anlama Gelir? Ana Fikri Nedir?

Eğer parmağınızla ekranın sağ kısmından Edge alanını sola doğru ittirirseniz burada da ekran görüntüsü ikonunu görebilirsiniz. Üstelik burada ekranın seçtiğiniz belirli bir kısmının görüntüsünü almak gibi seçenekler de mevcut. Örneğin; kare, oval ya da belirlediğiniz geometrik bir şekille ekranın hangi kısmının görüntüsünü alacağını tayin edebiliyorsunuz.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü