1. Anasayfa
 2. Nedir

Samsung Galaxy A51 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?


0

Samsung Galaxy A51

Samsung Galaxy A51 özellikle güçlü donanımı ve estetik tasarımı ile çok geniş kitlelere hitap etmeyi başardı. Tabii ki her yeni telefon modeliyle beraber değişen kullanıcı deneyimleri bizi farklı sorulara yönlendirebiliyor. En sık karşılaşılanlardan birisi ise Samsung Galaxy A51 ekran görüntüsü alma üzerine oluyor.

Samsung Galaxy A51 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Samsung Galaxy A51 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü almak artık fiziksel hareketlerle de mümkün olmaya başladı. Çeşitli sensörlerle bu basit bir el hareketiyle de yapılabiliyor. Ancak daha geleneksel metotları kullanmak isteyenler Samsung Galaxy A51 ekran görüntüsü nasıl alınır sorusuna eski metodu kullanarak yanıt bulabilirler.

A51 Ekran Görüntüsü Alma Yolları

Fiziksel Tuşları Kullanarak Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A51 ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanmaya izin veriyor. Dilerseniz cihazın yan kısmında bulunan güç tuşuna ve aynı anda ses kısma tuşuna basarak o anın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Aynı anda bastığınızda bir deklanşör sesi duyacaksınız. Eğer cihazınız sessizdeyse bu deklanşör sesi çıkmayacaktır.

Elinizi Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma

Samsung kullanıcılarının en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi budur. Samsung Galaxy A51 ekran görüntüsü alma yolu olarak elinizi kaydırmak istiyorsanız cihazınızla paralel şekilde dikey pozisyonda tuttuğunuz elinizi ekranın önünden geçirmelisiniz. Soldan sağa doğru ya da sağdan sola doğru elinizi geçirdiğinizde o an ekran görüntüsü alınacaktır. Yine deklanşör sesi duyulacak ve ekran görüntüsü galeriye kaydedilecektir. Tabii ki elinizi kaydırarak ekran görüntüsü almak istiyorsanız öncelikle cihazınızın Ayarlar kısmına girmeli, Gelişmiş özellikler sekmesini açmalısınız. Burada Hareketler ve İşaretler seçeneğiyle devam edip Ekranı yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneğini aktif pozisyona getirmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Hayran Olmak Ne Demektir?

Bildirim Sekmesinden Ekran Görüntüsü Yakalamak

En eski yöntemlerden birisi olarak ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana geldiğinizde yukarıdan kaydırarak bildirim tepsisini açın. Cihazınızın ekranının üst kısmında Wi-fi, mobil veri gibi kısayolların yanında aynı zamanda yakala seçeneğini görebilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için bu seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır. Tıklamanız halinde bildirim tepsisi kapanacak ve ana ekranınızda yer alan görüntü yakalanacaktır. Yine deklanşör sesini duyacak ve aldığınız ekran görüntüsünü galeride görüntüleyebileceksiniz.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü