1. Anasayfa
 2. Nedir

Saça ve Cilde Pirinç Suyu Sürenler Sonuçtan Memnun mu? Yorumları Nasıl?


0

Pirinç

Pirinç denilince akla hemen Çin ve Asya bölgesindeki insanlar gelir. Kadınlar yüzlerinin, saçlarının güzel olması pirinç suyuna bağlanır. Günümüzde porselen makyaj çok revaçta, pirinç suyu bu güzelliği doğal olarak sağlar. Koyu tenlerin daha açık renk olmasını sağlar, leke varsa onların da azalmasın, temizlenmesine yardımcı olur. Gözenekler çok fazla genişlediğinde kötü bir görünüm ortaya çıkar, pirinç suyu sıkılaştırmayı destekler. Saça uygulandığında da ipeksi bir görünüm sağlar. 

Saça
Saça ve Cilde Pirinç Suyu Sürenler Sonuçtan Memnun mu? Yorumları Nasıl?

Cildi güzelleştirmek, saçların bakımlı olmasını sağlamak oldukça pahalı bakımlar ister. Pirinç suyu ile minimum miktarda harcama yaparak en güzel sonuçları yakalayabilirsiniz. Bakalım kullananların yorumları nasıl?

Cilt ve Saça Uygulanan Pirinç Suyu Hakkındaki Yorumlar

Pirinç suyunu bir arkadaşımdan duymuştum. Pilav yapmak için pirinçleri suya koydum ve süzdükten sonra masaj yaparak saç diplerime uyguladım. Sadece üç uygulamada ipeksi ve parlak saçlarım oldu. Her pazarları denemeye devam ediyorum. 

Benim vücudumun bazı noktalarında lekeler vardı. Leke olan bölgelerime 7 gün hiç sektirmeden hafifçe ovalayarak sürdüm. 10 gün sonra baktım lekeler aynen yerinde duruyor. Yine pirinç deneyeceğim ama bu sefer farklı bir maske uygulamayı planlıyorum. 

Yüzümde bir siyahlık, koyuluk fark etmeye başladım. İnternette araştırdım ve karşıma pirinç suyu çıktı. 4 gün art arda cildimi pirinç suyu ile yıkadım, çok az da olsa bir beyazlama oldu. Birkaç hafta denedikten sonra yine yorumlara yazarım. 

Yüzümün biraz daha açık tonlarda olmasını istiyorum. Gün aşırı pirinç suyunu yüzüme sürmeye başladım. Henüz 4-5 uygulama yapabildim, bir ton beyazlama hissettim ama çevremdekiler pek fark edemedi. Cilt yapım çok fazla kuru, pirinç suyu sonrası yüzümde pullanmalar oldu. Cildimdeki olumsuz durum nedeniyle artık uygulamayı bıraktım. 

İlginizi Çekebilir;  Hangisi Milyoner Kelimesinin Azerbaycan Dilindeki Karşılığıdır?

Saçlarım, hem genetik yapı hem de çevresel faktörlerden dolayı çok yıpranmaya başlamıştı. Duşa girmeden evvel pirinç suyunu saçımın her noktasına sürmeye başladım ve 15 dakika durulamadan bekledim. Duş sonrası saçlarıma dokunduğumda yumuşaklığına inanamadım. Bence bu tek seferlik bir uygulama olmamalı. Her Cumartesi saçıma uygulamaya karar verdim. İlerleyen süreçte yeni yorumları paylaşacağım. 

Koyu bir tenim olmasına rağmen lekeler beni çok rahatsız etmeye başladı. Pirinç suyunu koyu cildime her gün yapmaya başladım. Aynaya bakınca şoke oldum. Aslında çok da koyu tenli olmadığımı anladım. Arkadaşlarım bile hayretle bana bakıp ne uyguladığımı merak ediyorlar. Yüzümdeki lekeler tamamen gitti. Ben pirinç suyundan çok memnun kaldım, mutlaka denemelisiniz. 

Pirinç suyu için ben  olumlu yorum yapamayacağım. 2-3 sefer denedikten sonra saçlarım daha çok yıprandı ve eskisine nazara daha çok dökülüyor. Bence her cilde ve saç tipine pirinç suyu yapmamak gerekir. 

Pirinç suyunu uygulamadan önce cildinizin bir  noktasında deneyin, alerjiniz olup olmadığını dest edin. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü