1. Anasayfa
 2. Nedir

Saç Bakımında Yılan Yağı Kullananların Yorumları


0

Yılan Yağı

Saç bakımı için kullanılan gerek kimyasal gerekse doğal çok sayıda ürüne rastlanabilir. Çünkü saçlar aslında kişinin kendisini lanse ederken ilk dikkat çeken noktaları arasında yer alır. Bilhassa kadınlar saç bakımına çok daha özen gösterirler. Yine de cinsiyetten bağımsız olarak hem erkeklerin hem de kadınların sağlıklı saçlara sahip olması önemli bir faktördür. 

Saç Bakımında Yılan Yağı Kullananların Yorumları
Saç Bakımında Yılan Yağı Kullananların Yorumları

Saç bakımı için yılan yağı kullanmak ise son dönemlerde sık sık karşılaşılan bir durum. Özellikle de kullanmayı düşünenler yılan yağının saça faydaları hakkında pek çok şeyi merak ediyor. Bir grup insan ise yılan yağının saça zararları konusunda endişe duyduklarını görebiliyoruz. Bunu aşmak için en önemli yol ise yılan yağı kullananların görüşleri olacaktır. 

Yılan Yağı Kullananların Görüşleri 

Yılan yağı kullananların yorumları hem pozitif hem de negatif şekilde aslında ürünün ne tarz bir etki yarattığını gözler önüne serebiliyor. 

 • Yılan yağı kullanmaya başlayalı 2 ay civarı oldu ve bu süreç içerisinde gün aşırı uygulamaya özen gösteriyorum. Yani kabaca haftada 3 kere uyguluyorum ve bu uygulamaların her birinde yılan yağını sürdükten sonra 3 saat kadar bekletiyorum. İlginç bir biçimde bu süre zarfında saçlarımın uzama hızı arttı. Normalde iki ay gibi bir süre için saçlarımın 2 santimetre uzamasına normal bakarım. Yılan yağı uygulayıp ardından da Bioxcin şampuanla yıkamaya başladığımdan beri 2 ayda 5 santimetre civarı bir uzama kat etmiş oldum. Saçlarımın çok daha güçlü olduğunu hissedebiliyorum. Çevreden aldığım tepkiler arasında da saçlarımın parlaklığı var. Şahsen annemi bile şoka uğratan bu ürünü ben tavsiye edebilirim. 
 • Şu sıralar kullanmayı bıraktım ama 4 ay boyunca düzenli olarak saç bakım rutinimde yılan yağına yer verdim. Sonuç çok daha gür, uzun ve bakımlı saçlara sahip oldum. Parlak ve hacimli saçlarımın etkisi halen daha devam ediyor. 
 • Daha seyrek ve ince yapılı saçlara sahip olanların genel sorunu ne kadar bakımlı olursa olsun hacimli bir saç görünümü elde edememektir. Ben de bu dertten muzdarip birisi olarak özellikle doğumdan sonra daha da aşırı bir dökülmeyle karşılaştım. Tam ne yapacağımı bilemezken yılan yağı kullanmaya başladım ve gerçekten daha güçlü ve gür saçlara sahip olabildim. Saçları daha parlak yaptığı, güçlendirdiği, gürleştirdiği, seyrek noktalarda çıkmasını arttırdığı doğru olsa da ben saçları hızlı uzattığına şahit olamadım. 
 • Alerjen açısından riskli olanların dikkat etmesini önerebilirim. Bir gıda firmasında ve restoranında sağlık taraması yapmak için bulundum. Saçları dökülmüş kellik sorunu yaşayan bir garsonun yüzünün çok şiş olması dikkatimi çekti. Sebebini ise 2 gün önce kullandığı ve kelliğe çare olarak medet umduğu yılan yağına bağladı. Ki haklı bir görüş olduğundan eminim. Çünkü bu tarz ürünler kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir. Dolayısıyla alerji direncinize bağlı olarak dikkat etmeniz gerekiyor. 
 • Ben saç bakım rutinime yılan yağını dahil ettim ama tekil olarak kullanmıyorum. Benim kullandığım karışımın ana malzemesi Mecitefendi saç bakım yağı. Bu ürünü alıp içerisine 150 gram kadar badem yağı, zeytinyağı, yılan yağı ekleyerek bepanthene, evigen ve bemiks ampulü ekliyorum. Tümünü güzelce karıştırdıktan sonra saçlarımıza uygulayarak birkaç saat bekletiyorum. Bekleme aşamasında boneye sardığımda daha iyi sonuç aldığımı fark ettim. Güzelce masaj yaparak saçlarınıza yedirirseniz ve bekleme süresini ne kadar uzun tutarsanız o kadar güzel sonuçlar alırsınız. 
 • Saç dökülmesi kaynaklı olarak saçlarımın aşırı derecede seyreldiğini görmeye başladım. Asıl yıkım çevremden bununla alakalı fazla yorum gelmesi oldu. Çözüm içinse yılan yağı aldım. Ama birkaç kez uyguladıktan sonra düzenli bile kullanmadım. Buna rağmen saçlarımın daha gür olduğunu ve en azından insanların bu yorumları artık yapmadığını söyleyebilirim.
 • Son 1-2 aydır yılan yağını çam terebentin ile tatlı badem yağını karıştırarak uyguluyorum. Saçlarımda bariz bir hızlı uzama ivmesi oluştu. Aynı zamanda daha gür ve parlak olduğunu hissedebiliyorum. Tararken daha az saç döküldüğünü fark ettiğimde ise net olarak saçların güçlendiğini fark ettim. Ben tavsiye ederim. 
 • İçeriğinde gerçekten ne olduğunu bilmediğiniz bu tarz ürünleri kullanmamanızı öneririm. Bir arkadaşım yılan yağı kullanmaya başladıktan sonra neredeyse saçı kalmadı. Resmen parça parça hızlıca döküldü tüm saçları. Ki içeriğine dair hiçbir bilgisi yoktu. Aktardan temin etmiş ürünü ve sonuç tamamen hüsran. 
 • Yılan yağının bir aydır gösterdiği en net etki daha güçlü saçlara sahip olmam. Bunu zaten fön çekerken algılayabiliyorum. Her gün fön çeken birisi olarak sürekli çok yoğun bir saç dökülmesiyle karşı karşıya kalıyordum. Yılan yağından sonra bu oran iyice azaldı. Ayrıca çok parlak ve bakımlı duran saçlara sahip oldum. İnsanların çoğu hızlıca saç uzattığını ve hatta yeni saç çıkarttığını söylese de henüz böyle bir etki göremedim. Belki birkaç ay daha kullandığımda bu etkileri görürüm bilemiyorum. 
 • Hayatımda daha iğrenç kokan çok az şey gördüm. Bunu bana kim tavsiye etti, nerden aldım da kullandım hiç hatırlamıyorum. Ama yaptığım hatalardan birisiydi. Ayrıca aylarca düzenli kullanmama rağmen hiçbir faydasını görmediğimi de söylemek isterim. 
 • Ben hacimsiz ve sönük bir saça sahip olduğum için öneriyle yılan yağı kullanmaya başladım. Saçlarım inanılmaz derecede parlak ve bir o kadar hacimli hale geldi. Dikkat çektiğini hissedebiliyorum. Ama beni asıl şoke eden şey saçlarımın uzaması oldu. O kadar hızlı uzadı ki kuaförüm bile inanamadı ve sebebini sordu. Yılan yağı dediğimde ise kullanma şekli olarak 250 mg şampuanın içerisine bir kapak kadar yılan yağı eklememi önerdi. Ben o şekilde kullanmıyordum ama artık bu şekilde her yıkamada uygulamayı düşünüyorum. İnanılmaz sonuç. 
 • Yılan yağını saçlarınıza sürerken kesinlikle elinizi kullanmamanızı tavsiye ederim. Ben bir süre elimle uyguladım ve etkisi çok azdı. Sonrasında pamuk ile sürmeye başladım ve saçlarıma çok daha dengeli bir biçimde nüfus ettiğini fark ettim. Bu süreçten sonra gerek saçların uzama hızı gerekse daha gür yapısı dikkatimi çekti. Güçlü, parlak ve olabildiğince hacimli saçlara sahip olmamın sebebi aslında bir bakıma yılan yağı diyebilirim. 
 • Kesinlikle doğal yılan yağı kullanmanızı tavsiye ederim. Zaten etkilerini görebilmeniz için bu şart. Çünkü ben ilk olarak doğal yılan yağı aldım ve müthiş bir uzama, harika bir hacim ve parlaklığıyla resmen baş döndüren bir saça sahip oldum. Hemen bitince ikinciye yılan yağı aldım ama bu ilk kullandığımla yakından uzaktan alakasız bir üründü. Örneğin ilk kullandığım o kadar pis kokmuyorken, ikinciyi uygularken bile öğürmeye başlıyordum. İkinci şişeyi kullandıktan sonra ciddi bir saç dökülme problemi yaşadım. Eğer imkânınız varsa %100 doğal yılan yağı kullanın ve etkilerini görün. 
İlginizi Çekebilir;  Dünya Pi Günü Ne Demek?

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü