1. Anasayfa
 2. Nedir

Rüyada Akarsu Görmek Ne Anlama Geliyor?


0

Rüya tabirleri

Rüya tabirleri hepimizi meraklandıran bir dizi soruyu araştırmamıza sebep oluyor. İnsan beyni uyku halindeyken bazı gerçeğe yakın görüntülerle işlenmiş bu anları adeta gerçekmiş gibi görmemizi sağlıyor. Fakat o kadar sınırsız bir dünya ki gördüğümüz her şeye farklı bir anlam yüklemek mümkün hale geliyor. 

Rüyada
Rüyada Akarsu Görmek Ne Anlama Geliyor?

Özellikle diyanete göre rüya tabirleri en çok güvenilen sonuçlar olarak öne çıkıyor. Rüyada akarsu görmek ne anlama gelir sorusunun yanıtını da diyanet ve diğer kaynaklardan farklı anlamlarla ele alacağız. Rüyada akarsu görmek neye işaret sorusunun ilk yanıtı MollaCami tabiri olarak geliyor.

Molla cami rüya tabirlerine göre rüyada akarsu görmenin anlamı son derece pozitif. Hiçbir derdin olmadığı bir hayat anlamına gelen akarsu aynı zamanda uzun bir ömrü sembolize ediyor. Bir suyun akması tabir olarak para kazanmak şeklinde yorumlanıyor. 

Aynı zamanda bir akarsu ya da bir dere gördüğünüzde ve bu akan suyun şeffaf, içerisi görünen temiz bir su olduğunu fark ediyorsanız yine olumlu bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz. Mevcut dertlerin, sıkıntıların ve musibetlerin son bulacağını müjdeleyen bu berrak su görmek rüyanızda bilgisel ya da kültürel anlamda bir hikmete de işaret eder. 

Teknik olarak akarsu hayat ve ömür olarak tanımlanabilir. Fakat rüyalarda çok farklı bir konsepte rastlamak mümkündür. Örneğin rüyada akarsu başında olduğunuzu görmek anlam olarak hayatınızın hiçbir sorun yaşamadan uzun bir biçimde süreceğini gösterir. 

Berrak bir akarsu çok daha keyifli ve mutlu bir hayata sahip olabileceğiniz olarak yorumlanır. Eğer ki akarsu gayet şeffaf ve normalken aniden nehir yatağının kuruduğunu, suyun kaybolduğunu görüyorsanız bu amansız bir hastalığa işarettir. 

Bazı insanlar ise çok çılgın bir şekilde çağlayan yoğun bir akarsu gördüğünü söyler. Adeta yatağından taşarcasına akan bu dere bir takım üzücü hadiselerin başınıza geleceği şeklinde yorumlanır. Yine şeffaf ve berrak bir su görmek yerine gerek çöp gerekse ağaç parçalarıyla bulanık bir su görüyorsanız hastalıklarla boğuşacağınız bir ömür şeklinde yorumlandığına şahit olabilirsiniz. 

Bir derede kayığa bindiğinizi ve o dere üzerinde gezdiğinizi görüyorsanız bunu para kazanmanın son derece basit olduğu şeklinde yorumlamak mümkündür. İşinizde başarıya ulaşacak, herhangi bir maddi sıkıntı çekmeyeceksiniz. Fakat akarsuda kayık ile gezerken kayığın aniden su almaya başlaması, kayığın alabora olması, kayığın batması gibi durumlar maddi açıdan yaşayacağınız sıkıntılara işarettir. Özellikle para kazanırken zorlanacağınız bir dönem olarak yorumlanır. 

İlginizi Çekebilir;  Yazının İcadı İnsanların Yaşamına Hangi Alanlarda Katkı Sağlamıştır 

Dere normal seyrindeyken ve berrak bir su varken ani bir biçimde suların bulandığını, su yerine başka bir şey aktığını ve özellikle su yerine kan görmeyi felaket ile özdeşleştirmek mümkün. 

Derenin suyunu içmek şifa olarak yorumlanırken, dereden su içmeye çalışırken dereye düşmek, akarsuda boğulmak sağlık sorunlarına delalet eder. 

Ayrıca rüya tabirleri denildiğinde akla gelen önemli isimlerden Caferi i Sadık(ra) rüyada dere görmek ile ilgili üç temel yoruma odaklanmıştır. Bu yorumlar arasında ömür, geçim ve sağlık bulunur. Ömrün uzunluğu, yaşanılacak hastalıklar ya da sıhhat, kazanılacak paranın kolaylığı, maddi kayıplar ve felaketlerle musibetler aslında teknik olarak akan bir su ve o an gördüklerinizle ilişkilendirilebilir. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü