1. Anasayfa
 2. Nedir

Rüyada Adet Görmek Ne Anlama Gelir?


0

Rüya tabirleri birçok insan tarafından merak edilen ve gerçek hayata karşı bilgi vereceği düşüncesi ile merak edilen konular arasında yer almaktadır. Rüyada adet görmek ne demektir ve ne anlama gelir hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Diyanet rüya tabirlerine göre rüyada kişinin kendinin adet olduğunu görmesi dinine bağlı olmadığını ve dinin gerektirdiği ibadetleri yapmadığı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu yönde rüyada bir erkeğin karısının adet olduğunu görmesi hayatında yaşanabilecek zorluklara ve sıkıntılara işaret etmektedir. 

Rüyada
Rüyada Adet Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu yönde yapılan rüya tabirlerine göre rüyada karısının adet olduğunu gören kocanın hakkındaki diğer bir yorum ise karısının güzel ahlaklı olmasıyla ilgili yorumda dine bağlı olmak olarak tabir olunmaktadır. 

Genel olarak rüyada adet olmak doğru yoldan ayrılmaya, dürüst işlerden uzaklaşmaya ve dinden uzaklaşma gibi konulara işaret etmektedir. Bazı tabirlere göre kişinin adet olduğunu görmesi hasta ise iyileşeceğine hamile ise erkek çocuk doğuracağı şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada Kadının Adet Olduğunu Görmesi

Rüyada bir kadının adet olduğunu görmesi hayırlı bir rüya olduğu ile tabir edilmektedir. Bazı tabirlere göre rüyada adet olduğunu gören kadının şifa bulacağı ve evlat sahibi olabileceğine işaret olan rüyalardan olduğu kabul edilmektedir. 

Rüyada Bir Erkeğin Adet Olduğunu Görmesi

Rüya tabirlerine göre rüyada bir erkeğin adet olduğunu görmesi o kişinin  doğru yoldan ayrılmasına veya zina yapmasına işaret etmektedir. Erkeğin adet olması günaha yakın olduğuna ve bundan zarar göreceği için uzaklaşmasına işaret etmektedir.

Rüyada Adet Kanı Görmek

Rüya tabirlerinde pek çok tabirde adet kanı görmenin iyi olmadığı şeklinde yorumlar bulunmaktadır. Bu tür rüya gören kişinin doğru yoldan çıkmaya müsait olduğu ve nefsinin isteklerine meyilli olduğuna işaret etmektedir. 

Rüyada Karın Ağrısı Çekmek

Rüyada bir kişinin kendini karın ağrısı çekerken görmesi olumsuz işler yaptığına ve kazandığı para veya malın haram mı helal mi olduğuna dikkat etmesi gerektiğine yorumlanmaktadır. 

İlginizi Çekebilir;  Kinoa Çayı İle Zayıflayanların Yorumları ve Şikâyetleri

Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Bazı tabircilere göre zorluk ve keder içinde yaşamaya işaret ederken rüyada kanın hangi durumda görüldüğü de tabirini değiştirebilmektedir. 

Rüyada Arkadan Kan Gelmesi

Rüyada kişinin arkasından kan geldiğini görmesi doğru yoldan çıkmasına işaret etmektedir. Rüya sahibine sürüldüğünün görülmesi haram olan mal veya para şeklinde tabir edilmektedir. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü