1. Ana Sayfa
  2. Nedir

Ptt Kargo Kaç Günde Gelir? Teslim Süresi


0

Ptt kargo kaç günde gelir ve Ptt kargo kaç günde kargoyu teslim eder sorularının yanıtlarını sizler için hazırladık.

PTT kargo teslimatları için yurtiçinde yaklaşık olarak 1-4 gün arasında teslimat süresi bulunmaktadır. Bulunulan lokasyona ve yoğunluğa bağlı olarak da nadiren de olsa erken ya da daha geç kargo teslimi yapılabilmektedir.

Ptt kargo teslim süreleri  1-4 gün il ilçe merkezleri için belirlenirken ilçeye bağlı köyler için kargo dağıtım süresi haftada 1 gün olarak belirlendiği için yaklaşık olarak 7 gün içinde teslim edilecektir. Buna bağlı olarak bucak, köy ya da belde de ikamet edenler için kargo teslim süreleri istisnai kabul edilmekte ve farklı sürelerde teslim edilebilmektedir. Kargo gönderimi yapılırken gönderinin yapılacağı adresin adresi ve teslim süreleri hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. Ptt kargo teslimat süreleri arasında en yaygın olarak sorulan sorular arasında yurtdışı alışverişlerin kaç gün içinde teslim edileceği konusudur. Buna bağlı olarak yurtdışından alınan ürünler 15 gün içinde ptt kargo ile teslim edilmektedir. 

Ptt Kargo Kaç Günde Gelir? Teslim Süresi
Ptt Kargo Kaç Günde Gelir? Teslim Süresi

e-Pttavm siparişleri ise 3 ile 7 gün arasında teslim edilmektedir. 

Pasaport çıktıktan sonra kaç günde teslim edilir?

Pasaportlar ve bazı kimlikler belirtilen adreslere PTT kargo aracılığı ile teslim edilmektedir. Buna bağlı olarak normal kargo teslimat süresi içinde teslim edildiği belirtilmektedir.

 Pasaportlar başvuru süresi tamamlanıp çıkarıldıktan sonra bulunan şehir merkezlerine 3 iş günü içerisinde ulaştırılmaktadır. Pasaport teslimatında da teslim edilecek kişinin ikametgah bölgesinin ilçe merkezi ise 4 iş gününde olması köylerde ise en fazla 7 iş günü sürmesi beklenmektedir. 

İlginizi Çekebilir;  Bakara Suresi 183. Ayetin Meali
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?