1. Anasayfa
 2. Nedir

Pin Kodu Nasıl Öğrenilir? Turkcell Türk Telekom Vodafone PIN Öğrenme Yolları


0

Pin Kodu Nasıl Öğrenilir

Herhangi bir GSM operatöründen faturalı ya da faturasız hat aldığınızda bu hattın güvenliği PIN Kodu ile sağlanır. Türkiye’de Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarına PIN kodunu iki farklı alternatif olarak sunarlar. Bunlar PIN1 ve güvenlik aşaması için PIN2’dir. Aynı zamanda PIN kodunu unutan müşteriler için ikincil bir güvenlik adımı olarak PUK Kodu sunarlar. Bu da yine PUK1 ve PUK2 olarak iki farklı kod şeklindedir.

Pin
Pin Kodu Nasıl Öğrenilir? Turkcell Türk Telekom Vodafone PIN Öğrenme Yolları

Hat aldığınız zaman bir kartvizit ya da kredi kartı boyutunda olan SIM kartınızın takılı olduğu kartın arka yüzünde bu kodlara ulaşabilirsiniz. Tabii ki yıllar boyunca aynı SIM ile aynı numarayı kullananların hattı aldıkları gün eline geçen bu kartı bulmaları her zaman mümkün olmuyor. Dolayısıyla unutulan PIN kodu ile beraber telefonunu yeniden başlatıp açamayanlar bile var. Böyle durumlarda PIN kodu nasıl öğrenilir sorusu hayat kurtarabilir.

Vodafone PIN Kodu Öğrenme

Eğer Vodafone hattına sahipseniz ve PIN kodunuzu unuttuysanız yapmanız gereken şey ilk olarak Vodafone Self Servis işlemlere başvurmak. Direkt olarak destek alabileceğiniz gibi aynı zamanda Vodafone mağazalarından da PIN kodunuzu talep edebilirsiniz. Gerekli kimlik doğrulamaların ardından size bu bilgi sunulur.

Bir Vodafone şubesine gitmek yerine daha hızlı ve pratik bir biçimde PIN kodunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun için müşteri hizmetlerini tercih edebilirsiniz. 7000 numarası sesli yanıt sistemi olarak size destek olabilir. Aynı zamanda müşteri hizmetlerine bağlanarak kimliğinizi doğrulayarak Vodafone PIN kodunu öğrenmek için 542 veya 05425420000 numarasından Vodafone’a ulaşabilirsiniz. Eğer SIM kartınızı aldığınızda size verilen kart elinizdeyse arka yüzünde bulunan PIN ve PUK alanlarından bu kodu öğrenmeniz yine mümkün.

İlginizi Çekebilir;  Renklendirme Yöntemiyle Yapılmış Fiziki Haritalarda Renkler Neleri İfade Eder

Türk Telekom PIN Kodu Öğrenme

Türk Telekom kullanıcılarının PIN kodunu unutması halinde PUK kodunu girmeleri zorunlu bir işlem şeklinde sunulmaktadır. Dolayısıyla PUK Kodunu bilmiyorsanız öncelikle bunu öğrenmeniz gerekiyor. PUK Kodunuzu Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası olan 4441500 ya da direkt olarak 500’ü arayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer online işlem şifreniz mevcutsa direkt resmi web sitesinden Online İşlemler ve Mobil adımlarını izleyerek PUK kodunuzu girmek kaydıyla PIN kodunuzu öğrenmeniz mümkün. Müşteri hizmetlerinden de PUK ve PIN kodu öğrenme adımlarında destek talep edebilirsiniz.

Turkcell PIN Kodu Öğrenme

Turkcell PIN kodu öğrenme yöntemi olarak ise direkt olarak uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için tabii ki PUK kodunu biliyor olmanız şart. PUK Kodunuzu bilmiyorsanız direkt olarak Hesabım kısmına girip Ayarlar ve PUK numaram bölümünden bunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Turkcell web sitesinde de PUK no sorgulama alanı bulunmaktadır. Dilerseniz hem PUK kodunuza hem de PIN kodunuza dair destek için müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetleri için 532’yi arayabilir ve 7 gün 24 saat boyunca PIN kodu öğrenme adımında destek talep edebilirsiniz.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü