1. Anasayfa
 2. Nedir

Nutella Hangi Ülkenin Markasıdır? Nutella’nın Babası Kimdir? 


0

Nutella hangi ülkenin markasıdır. Nutella’nın babası kimdir? Ve Nutella nerede ve nasıl yapılmıştır hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık. 

İtalya’da ilk olarak yapımı başlanan dünyaca ünlü bir lezzet haline gelen Nutella çikolata ve fındık ezmesi olarak kabul edilen ve sevilerek tüketilen bir gıdadır. Nutella’nın sahibi ve Nutella’yı bulan kişi olan  Michele Ferrero Monte Carlo’da 89 yaşında hayatını kaybetmiştir. 

Nutella
Nutella Hangi Ülkenin Markasıdır? Nutella’nın Babası Kimdir? 

NUTELLA’NIN BABASI KİMDİR? 

Dünyanın hemen hemen her yerinde sevilerek tüketilen bir marka olan Nutella şimdiye kadar 53 ülkede satışı bulunan ünlü bir çikolata ve fındık ezmesi olarak bilinmektedir. 

Yapımında çikolata ve fındık ezmesi kullanılarak özel bir tarif kullanılan Nutella’yı ilk bulan kişi Michele Ferrero hayatını kaybetmiş ve onun ölümüyle Nutella’nın babası öldü diye haberler yapılmıştır. 

Michele Ferrero İtalya da tanınmış iş adamları arasında bulunması ve yapılan araştırmalarda dünyadaki ilk 100 milyarder arasında yer almasıyla ünlü bir kişi olarak bilinmektedir. 23,4 milyar dolarlık da bir servetin sahibi olarak gündeme gelmiştir. 

İlginizi Çekebilir;  Darüşşifa Ne Demektir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü