1. Anasayfa
 2. Nedir

Nevşehir’de 2001 Yılında Okey Oynayanların Üzerine Hangisi Düşmüştür Cevabı?


0

Okey Oynayanların Üzerine Hangisi Düşmüştür

Bilgi yarışmalarında kültürümüze dair pek çok soruya rastlanabiliyor. Bazen ise yaşanmış sıra dışı olayları konu alan sorulara rastlıyoruz. Bunlardan birisi de 2001 yılında meydana gelen enteresan olayı konu ediniyor. Nevşehir’de yaşanan olay bir kıraathanede geçiyor. Kıraathanede okey oynayan insanların üzerine bir cisim düşüyor ve cisme bir şey olmazken oyunu izlemek için oturan birisinin bacağı kırılıyor. Hikâyede talihsiz vatandaşın bacağının kırılması dışında alnına da 7 tane dikiş atılıyor.

Nevşehir'de
Nevşehir’de 2001 Yılında Okey Oynayanların Üzerine Hangisi Düşmüştür Cevabı?

Soru: 2001 yılında Nevşehir’de kıraathanede okey oynayan insanların üzerine düşen, o sırada oyunu izleyenlerin birisinin bacağının kırılmasına ve alnına 7 tane dikiş atılmasına sebep olan nesne hangisidir?

 • Sıcak hava balonu
 • Paraşütçü
 • Yelkenli tekne
 • İnek

Her ne kadar kulağa son derece ilginç gelecek olsa da doğru yanıt D şıkkı inek olacak.

Haber ulusal basın haricinde dönemsel olarak global olarak da haber değeri taşımış ve aslında bir miktar trajikomik olarak nitelendirilmiştir. Keza haberin başlığı ‘’Kahvede okey oynayanların üzerine inek düştü’’ şeklinde olduğundan görenleri kahkahaya boğan bir hikâyesi var.

Söz konusu olay Nevşehir’in Avanos ilçesinde yaşanıyor. 2001 yılında Avanos ilçesine bağlı bir belde olan Özkonak’ta kahvede okey oynayan insanların üzerine inek düşüyor. Olayın içyüzü araştırıldığında ise son derece basit bir sebeple karşı karşıya kalındı.

Özkonak beldesinde çobanlık yapan M.Ö isimli şahıs inekleri otlatmaya çıkardığında Camicedid mahallesinde bulunan merkez kıraathanesinin üst yolunda sürüden ayrıldı. Ani bir biçimde ilerlemeye devam eden koyun otlarla kaplı olan çatının üzerine çıktığında aniden çöküntü yaşandı ve kahvenin tam ortasına inek düşüverdi.

Çatıda yapılan incelemelerde herhangi bir yapı malzemesi olmadığı, yalnızca otlarla ve çalılarla kaplanmış bir gölgelik olduğu anlaşıldı. Atilla Yalçın tarafından işletilen Merkez kıraathanesinde okey oynayanları izleyen 62 yaşındaki E.Ş isimli vatandaşın ise sağ bacağı inek düştüğü esnada kırıldı. Ayrıca alnına da darbe alan E.Ş 7 tane dikiş atılmak suretiyle tedavi edildi.

Kahvehanede okey oynayanlara değil, onları izleyene bir şey olması ise talihin bir oyunu gibiydi. Zira E.Ş hastanede yapılan müdahaleden sonra kendine geldiğinde ‘’yaşadıklarıma inanmakta güçlük çekiyorum’’ diyerek durumu özetledi. Diğer taraftan merkez kıraathanesinde okey oynayan ve inek düştüğü sırada masada oyunlarını sürdüren H.E, H.D, S.S ve Y.Ö olaydan yara almadan kurtulmayı başarmıştı. Olay ise tarihe üzerlerine inek düştü haberiyle kazınmış oldu.

İlginizi Çekebilir;  I Harfi İle Başlayan İsim, Şehir, Hayvan Ve Eşyalar
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü