1. Anasayfa
 2. Nedir

Mikro Kaynak Nedir? Yaptıranlar Öneriyor mu? Yorumları Nasıl?


0

Mikro Kaynak

Uzun saçı her zaman sevmeyen ama bazı özel günlerde kullanmak isteyenler mikro kaynak yöntemiyle saçlarını uzatabilirler. Eklenenler o kadar incedir ki kadınlar saçlarınızda olduğunun bile farkında olmazlar. Ama bunun olumsuz yönleri de çok ve yorumlar da öyle gösteriyor.

Mikro
Mikro Kaynak Nedir? Yaptıranlar Öneriyor mu? Yorumları Nasıl?

Mikro Kaynak Saça Zarar Verir mi? Nasıl Uygulanır?

Mikro kaynak, duyulduğunda kulağa çok hoş gelen bir uygulamadır. Lakin kendine göre bazı olumsuz yönleri vardır. Mikro kaynak yaptırmanın ne gibi zararları vardır?

 • Mikro kaynak yaptırınca duş alma zamanınız artacaktır. Fazla şampuan tüketimine sebep olacağı gibi duşa ve kurumaya ayıracağınız zaman artacaktır.
 • Bu yöntemde, takılacak saçlar, orijinal saçınıza özel şekilde yapıştırır. Bu sebeple saçların dip noktaları zarar görmeye başlar ve keratin yapısı mahvolur.
 • Ek olarak yapılan saçlar, sökülmek istendiği zaman gerçek saçlarınızın kopmasına neden olabilir. Hatta bazılarının da yıpranmasına neden olabilir.
 • Ek saçlar her çıkarıldığında gerçek saçlarınız parlaklığını kaybedebilir.
 • Mikro kaynak sonrası saç dökülmesi fazlalaşacağı için gürlüğünü kaybeder.

Mikro Kaynak Yaptıranlar Memnun mu? Yorumları Neler?

Merhaba kızlar, ben mikro kaynak yaptıranların yorumlarını göz attım ve uygulattım ama hayatımın hatası oldu. Birçok kişinin memnunum dediği, popüler bir merkeze giderek saç eklettim. Aradan 4 – 5 hafta geçti ve saçlarım köklerinden dökülmeye başladı. Saçlarım eskisinden daha az ve mat duruyor. Sizlere önerim, para kazanma için uygulanan bu mikro kaynaktan uzak durun ve doğal bakımlarla saçlarınızı güçlendirin.

Ben yaptırdım ama siz sakın yaptırmayın. 10 sene boyunca çıt çıt diye tabir edilen ek saçlardan kullandım. Daha sonra mikro kaynak uygulamasını duydu ve denemek istedim. Sosyal medyada çok takipçisi olan, on binlerce kişinin gittiği bir kuaförde denemek istedim. Tabii kim olduğunu söylemeyeceğim. İlk başta baya bir beğenmiştim, hafifti ve hoş duruyordu. Biraz zaman geçtikten sonra saçlarımın köklerindeki beyazları fark ettim ve elektriklenmeler başladı. Yapıştırıcı ile tutturulduğundan çıkarırken kendi saçlarınızı adeta yoluyorsunuz. Büyük umutlarla yaptırsam da benim için sonu hüsran oldu.

İlginizi Çekebilir;  Olumlu ve Olumsuz Cümle Nedir? Örneklerle Anlatım

Aman aman aman… Kesinlikle yaptırmayın. Genelde anlamda saçlarım normalinde fazla kopuyordu. Mikro kaynak sonrası iki katına çıktı. Resmen kendimi yolunmuş tavuk gibi hissetim, saçlarım çok seyrekleşti, ben tavsiye etmiyorum.

Bunda 50 gün evvel 100 civarı mikro kaynak ilave ettirdim. Ardından sökeyim dedim ve kendim yapmak istemediğim için bir kuaföre gitmeyi uygun buldum. Öyle bir çekiyorlar ki sanki kavgadayız, saçımı çekiyorlar. Bırakın dedim, eve giderek kendim çıkarmaya çalıştım. Saçlarım o kadar kötü oldu ki sanki yarısı yok gibi… Pişmanlığın daniskasını yaşadım diyebilirim.

Yaklaşık 4 ay evvel 2.500 TL vererek iyi bir yerde mikro kaynak yapıştırttım. Normalde biraz kısa tarz severim ama bir süre uzun saçla gezme istedim. Ama aşırı daralmaya başladım. Kısa saça alıştığımdan, duşa ve kurutmaya ayırdığım zaman çok kısaydı ama 3-4 katına çıktı. Hadi bunun bir kenara bırakayım taraması çileye dönüştü. Maddi olarak da olumsuz yönleri var. Kullandığınız bütün saç bakım malzemeleri katbekat artıyor. 15 gün denedim ama olmadı. Saçlar dolanmaya başladı ve bu da canımı yaktı. İlk yapıldığında yüzünüz gülüyor, mutlu ayrılıyorsunuz ama emin olun uzun sürmüyor. Benim yorumum da tavsiyem de yaptırmamanız yönünde.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü