1. Anasayfa
 2. Sağlık

Lazer ile Dövme Sildirme Fiyatları 2023 (En Güncel Fiyatlar)


Lazerler dövme sildirme işlemi, kalıcı dövmelerin silinmesi için kullanılmaktadır. Her yaş insanoğlunun yaptırdığı dövmeler geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Geçici dövmeler vakit geçtikçe kendiliğinde silinebilmektedir. Fakat kalıcı dövmelerin silinmesi için lazer kullanılması gerekmektedir. 

Lazer ile meydana getirilen dövme işlemlerinde genelde Q-Switched Ng: Yag ve Q-Switch KTP lazer uygulanmaktadır. Q-Switch lazer ile dövme silme prosedürü esnasında cildin kendini yenilemesine imkân elde eden kolajen üretimini etkilediği için lazer ile dövme sildirme işleminden sonra cilt daha genç, pürüzsüz bir tasarıma haiz olabilmektedir. Bu hususta uzman bir dermatolog vasıtasıyla ve sıhhat koşullarına makul bir ortamda yapılması ihtiyaç duyulan bir işlemdir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme prosedürü iyi mi yapılır, sorusu dövme sildirmek isteyen kişilerin merak etmiş olduğu sorular içinde yer almaktadır. Silinmesi istenilen dövme üstüne lazer ışınları derinin üst tabakasından geçerek dokuda bulunan dövme rengini veren renk pigmentlerinin bozularak bağışıklık sistemi tarafınca ortadan kaldırılmasına destek olmaktadır. Lazer ile dövme sildirme işleminde maksimum tercih edilen ise Q-Switched Nd: YAG lazerdir. 

Lazer ile dövme prosedürü uygulanırken genelde şahsa bağlı olarak anestetik krem uygulanmaktadır. Anestetik krem etkisiyle dövme sildirme acısı hissedilmemektedir. Genel olarak dövme silme uygulaması 4 – 8 seansta yapılabilmektedir.

 Her seans 10 dakika – 60 dakika sürebilmektedir. Bu süreyi ve seans sayısı dövmenin boyutuna ve rengine göre değişim gösterebilmektedir. Yapılan seans aralıkları 30 – 60 gün olmalıdır. Bu süre zarfında cildin kendisini yenilemesine vakit tanınmalıdır. Dövme silme prosedürü esnasında lazer uygulanan bölgede kızarıklık ve hafifçe bir şişlik görülmesi normaldir.

İlginizi Çekebilir;  Lazer Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar? 2023

Lazer İle Dövme Sildirme Fiyatları 2023

Lazer ile dövme sildirme fiyatları, seanslara, dövmenin boyutuna, dövme bölgesine, yoğunluğuna ve rengine göre değişim göstermektedir. 2023 lazer ile dövme sildirme fiyatları yaklaşık olarak 1,300 TL – 1,500 TL arasında değişim göstermektedir.

Lazer ile dövme sildirme tutarları aşağıdaki gibidir:

 • Tek renk dövme 10 Cm’e kadar 4 – 5 seans ortalama olarak; 900 TL
 • Çift renk dövme 10 Cm’e kadar 4 – 5 seans ortalama olarak; 900 TL – 1,100 TL
 • Renkli dövme 10 Cm’den büyük 4 – 5 seans ortalama olarak; 1,200 TL – 1,500 TL            
 • Çok renkli dövme 10 Cm’den büyük 4 -5 seans ortalama olarak; 1,500 TL – 2,000 TL

Hastanede Dövme Sildirme Fiyatları

Hastanede dövme sildirme fiyatları, dövme sildirmek isteyen kişilerin araştırmış olduğu mevzular içinde yer almaktadır. Bu prosedür yalnızca birtakım hususi hastanelerde gerçekleşmektedir. Devlet hastanelerinde bu şekilde bir prosedür uygulanmamaktadır. Özel hastanede dövme sildirme tutarları ise işlemin yapılacağı hastaneye, dövme boyutuna, rengine ve dövme yaşına bağlı olarak değişim göstermektedir. Özel hastanelerde lazer ile dövme sildirme fiyatları yaklaşık olarak; 650 TL – 5,500 TL içinde değişim göstermektedir. 

Lazer ile dövme silme prosedürü yapan birtakım hususi hastaneler aşağıdaki gibidir:

 • Acıbadem Hastanesi
 • Medipol Hastanesi
 • Medical Park Hastanesi
 • Medifema hastanesi
 • Memorial Hastanesi

Yukarıda sıralanan hususi hastaneler de uygulanan lazer ile dövme silme fiyatı için net bir fiyat bilgisi verilememektedir. Dövme silme işlemlerinde fiyatlandırmalar dövmenin boyutuna, rengine ve dövme yaşın bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlandırma yapılabilmesi için ilk ilkin doktorun dövmeyi görmesi gerekmektedir. Hastaneler ile iletişime geçerek prosedür ile ilgili malumat alabilirsiniz.

Tek Seansta Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi

Tek seansta lazer ile dövme sildirme prosedürü uygulaması yapılabilmektedir. Ancak tatbik sonra iz kalabilir ve dövme tamamiyle yok olmayabilir. Dövme sildirme işleminde değişiklikler net olarak 2. Seans sonra görülebilmektedir. Bazı durumlarda dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak tek seansta netice alınabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  İnternetten TC Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

Lazer İle Dövme Sildirme Kaç Seans Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme seans sayısı dövmenin boyutuna, rengine, dövmenin yaşına ve bulunmuş olduğu bölgeye göre değişim göstermektedir. Genel olarak 4 – 8 seans yapılmaktadır. Siyah renkteki ufak dövmeler 1 – 2 seans sonra silinebilmektedir. Bunun yanısıra aleni renkli dövme silme seansları daha uzun olabilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Lazer ile dövme sildirme seans süresi ve seans aralıkları dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak lazer ile dövme sildirme seans süreleri yaklaşık 10 dakika – 60 dakika arasında değişebilmektedir. Lazer ile dövme sildirme seans aralıkları ise dövmenin bulunmuş olduğu bölgenin durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir. Seans aralıkları ise yaklaşık seans aralıkları 1 – 2 ay süre olabilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlem Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lazer ile dövme sildirme prosedür öncesi dikkat edilmesi gereken en mühim nokta prosedür öncesi yapılması ihtiyaç duyulan mühim noktalar bulunmaktadır.

Bu noktalar ise şu şekildedir:

 • Lazer prosedürü uygulanacak bölgenin güneş ışınlarından korunmasına dikkat edilmelidir.
 • İşlem öncesinde solaryuma gidilmemeli ya da güneşlenmemelidir.
 • İşlemden 1 gün ilkin ve prosedür gününde kan sulandırıcı tesiri olan aspirin gibi ağrı kesici ilaçların alınmamasına itina gösterilmelidir.
 • Kişi derli toplu olarak demir ilacı kullanıyor ise hekim kontrolünde işlemden 1 hafta ilkin deva kullanması kesilmelidir.
 • Lazer prosedürü öncesinde doktorun önereceği anestetik krem bölgeye uygulanmalı ve streç  film ile korunmalıdır.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Sonrası İyileşme Süreci

Lazer ile dövme sildirme prosedürü sonrası iyileşme sürecinde tatbik meydana getirilen şahıs düzgüsel günlük yaşantısına basit bir halde devam edebilmektedir. İşlem sonra cilt üstünde kızarıklık ve şişmeler gözlemlenebilmektedir. Bu şişlik ve kızarıklık normaldir. Bu kızarıklık 4 – 7 gün sonra kendi kendine geçmektedir.

İlginizi Çekebilir;  İnternetten TC Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

İşlem sonra uzman tarafınca verilen kremler dikkatli ve itinalı olarak kullanılmalıdır. Lazer ile dövme sildirme prosedürü genel hatlarıyla kış aylarında yapılması öneri edilmektedir. Eğer lazer ile dövme silme prosedürü yazları ve güneşe maruz kalınacak bir bölgeye uygulandıysa güneş kremi kullanması uzmanlar tarafınca önerilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Lazer ile dövme sildirme prosedürü sonra dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Lazer ile dövme sildirme prosedürü sonrası tatbik meydana getirilen bölgenin üstü kapatılmalıdır. Uygulama bölgesi 24 saat süresince kapalı kalmalı ve su ile rastgele bir halde temas ettirilmemeye itina gösterilmelidir.
 • Uygulama bölgesine günlük olarak nemlendirilmeli ve bölgede bulunun kabuklar koparılmamalıdır.
 • Uygulama bölgesine 2 – 3 hafta süresince kabukların dökülmesi sürecinde yüksek ısılı güneş ışınlarına ya da solaryum ışınlarına maruz kalmamasına itina gösterilmelidir.
 • Uygulama bölgesi iyileşme sürecinde peeling, ağda v.b rastgele bir prosedür yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Lazer İle Dövme Sildirme Yorumları

Lazer ile dövme sildirme yorumları genel hatlarıyla prosedür uygulamasında işlemin yapıldığı bölgeye göre anestetik kreme karşın acı hissedildiği ama 2. Seanstan sonra gözle görünür bir silinme olduğuna dair memnun kalınan yorumlar yapılmıştır. Kesin çözümler için lazer ile dövme silme prosedürü konusu ile ilgili tecrübeli ve uzman doktorlara yaptırmanız olabildiğince önemlidir.

Dövme Silme Seansları Ne Kadar?

Dövme silme işlemleri 4-8 seans uygulanmaktadır. Seans süresi ise 10 ile 40 dakika arasındadır.

Dövme Silinince İz Kalır mı?

Dövme silindikten sonra eski yerinde azca da olsa bir iz kalmaktadır

Cildiye Dövme Siler mi?

Dövme silme prosedürü medikal bir tatbik olmasından dolayı, sıhhat kurumları haricinde rastgele bir yerde yaptırılmamalıdır. Mutlaka bir dermatoloji uzmanı nezaretinde yapılmalıdır.

Yeni Yapılan Dövme Ne Zaman Silinir?

Uygulamalar içinde dört-altı hafta olması en makul olup, bazen sekiz hafta aralıklar tercih edilebilir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü