1. Anasayfa
 2. Nedir

Kinoa Çayı İle Zayıflayanların Yorumları ve Şikâyetleri


0

Kinoa Çayı

Kilo vermeyi amaçlayanların bu uğurda denediği pek çok yöntem var. Bunlar arasında doğal bitki çaylarının da yeri önemli ölçüde dikkat çekiyor. Kinoa çayı ise en popülerleri arasında yer alıyor. Bu kadar dikkat çeken bir kullanım oranına sahip olması ise Kinoa çayının yararları sayesinde mümkündür.

Kinoa
Kinoa Çayı İle Zayıflayanların Yorumları ve Şikâyetleri

Örneğin Kinoa çayı düzenli olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir. Bu da haliyle kalori yakımı için gereken ortamı sağlayabiliyor. Ki kilo vermenin önündeki en büyük engellerin başında da kalori alımını dengede tutmak var. İşte bu aşamada da Kinoa çayı iştah kesici bir özelliğe sahiptir. Yani tokluk hissi gayet belirgindir ve ekstra yeme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kinoa Çayı Kullananların Yorumları

Yine de hızlı bir biçimde sağlıklı kilo vermek isteyenlerin sıklıkla adını duyduğu Kinoa çayı her zaman için soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Bunu aşmanın en net yolu ise kullanarak zayıflayanların görüşleri olabilir.

 • Kinoa çayı aslında yeme içme düzenimi fazlasıyla dengeledi. Daha başlayalı 4 gün oldu ve bu süreçte iştahımı kapatarak abur cubur yiyeceklerden uzaklaşmamı sağladı. Aynı zamanda metabolizmamı hızlandırdığı için daha sağlıklı hissediyorum.
 • Sadece bir hafta düzenli olarak Kinoa çayı içtim ve sonuçları beklediğimin çok üzerindeydi. Normalde 76 kiloydum ve bir haftalık sıkı diyetin ardından 70 kiloya düştüm. Bu inanılmaz.
 • Kinoa çayına başlayalı iki hafta kadar oldu. 15.günüm itibariyle verdiğim kilo ise 4 oldu. Yani yavaş yavaş ama kalıcı bir biçimde kilo vermemi sağlıyor. Tanının da ıhlamura benzemesi avantaj.
 • Sıkı bir diyet programıyla beraber kinoa çayı kullanarak bir ayda 8 kilo vermeyi başardım. Kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor.
 • Formumu korumak için kinoa çayı içmeye karar verdim ve gerçekten bu kadar dengeleyici olduğunu tahmin etmiyordum. Özellikle tokluk hissi harikalar yaratıyor.
 • Tadı gerçekten hiç cazip gelmiyor. En azından ilk başladığımda gelmiyordu. Yavaş yavaş alıştım ve etkilerini gördükçe de bu durumu ekarte ettim. Düzenli olarak kullanmaya devam ediyorum.
 • Bana kalırsa kinoa çayının zayıflatmaya yönelik bir etkisi yok. En azından ben düzenli kullanmama rağmen zayıflayamadım. Fakat ciddi bir kabızlık problemim vardı ve kinoa çayı bunu giderdi. Artık tuvalete çok daha rahat çıkabiliyorum.
 • Kinoa çayı ile beraber günde içtiğim su miktarı ciddi seviyede arttı. Bu benim ödem atmama yardımcı oluyor gibi geliyor. Ki 4-5 gün düzenli kullanmadan herhangi bir etki beklemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. İlk haftayı geride bıraktım şu sıralar daha memnunum.
 • Belki kişiden kişiye değişiyordur ama ben hiçbir faydasını göremedim. Üstelik bir ay boyunca da düzenli olarak kullandım. Fark ettiğim etkileri arasında tok tutması dikkatimi çekti. Ki metabolizmamı hızlandırdığından da eminim. Daha zinde hissediyorum. Fakat kilo verdirmediğini açık yüreklilikle söyleyebilirim.
İlginizi Çekebilir;  Hastane Yazılışı Nasıl? Hastahane mi Hastane mi?

Kinoa Çayı Gerçekten Zayıflatıyor Mu? Faydası Var Mı?

Kinoa çayının faydaları arasında pek çok unsura rastlayabiliyoruz. Zaten en iyi zayıflama çayı olarak anılmasına da bu sebep oluyor.

 • Metabolizmayı Hızlandırıyor

Metabolizma hızının artması demek yağ yakma sürecinin başlaması demektir. Bu sayede çok daha etkin bir biçimde kilo vermek mümkün oluyor.

 • Sindirim Dostudur

Sindirim sisteminde sorun yaşayanlar, hazımsızlık, şişkinlik ya da gaz problemleri çekenler için kinoa çayı oldukça iyi bir seçeneğe dönüşebilir. Kabızlık şikâyetini ortadan kaldırabildiği gibi daha stabil bir tuvalete çıkış döngüsü yakalamanıza destek olur.

 • Tokluk Hissi Yaratır

Bilhassa bazı saatlerde abur cubur tüketmek, atıştırmak ya da yemememiz gerektiği halde öğün tüketmek kaçınılmaz olabiliyor. Kinoa çayı en çok bu noktada devreye girerek yeme iştahınızı kapatıyor. Tokluk hissi yaratarak zayıflamanız için uygun ortamı sağlıyor.

 • Uzun Süreli Kabızlığı Bitirir

Sindirime yardımcı olması dışında aynı zamanda kabızlık şikâyeti olan kadınların bir numaralı dostu olmuştur. Düzenli kinoa çayı içmek zayıflamak dışında yıllardır çektiğiniz kabızlık sorununu da ortadan kaldırır.

 • Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Vermeyi Sağlar

Kinoya çayının hızlı bir biçimde kilo vermek için doğru seçenek olduğunu söyleyemeyiz. Fakat düzenli olarak kademeli bir biçimde kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. Üstelik bu kalıcı bir biçimde kilolarınızın azalması anlamına gelir.

Alerjik reaksiyonlar durumunda hemen tüketmeyi bırakın.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü