1. Anasayfa
 2. Nedir

Kelliği Önleyen Saç Çıkaran En Etkili Şampuanlar ve Fiyatları


0

Saç dökülmesi

Saç dökülmesi, normal zamanlarda da yaşanan durumdur. Günlük miktardan fazla dökülmesi, saçlarımızın seyrekleşmesi, zamanla da kelliğe doğru götürür. Banyodayken dökülen saçlar, fırçalarımızda görülen kıllar, yastığımızdaki saçlar… Kişiye göre saç dökülme oranı farklı olsa da genelde elli yüz tel dökülmesi olağandır. Lakin yüzü geçince işler değişir ve önlem almak gerekir.

Kelliği Önleyen Saç Çıkaran En Etkili Şampuanlar ve Fiyatları
Kelliği Önleyen Saç Çıkaran En Etkili Şampuanlar ve Fiyatları

Hayatımızda yaptığımız bazı hatalar saçlarımızdaki dökülme oranını artırır. Dökülmesi bir yana mesele dökülenlerin yerinin doldurulmasıdır. Eğer siz de her geçen gün saçlarınızın daha seyrek olduğunu hissediyorsanız kelliği önleyen, saç çıkarak şampuanları deneyebilirsiniz. Bazı bileşenler saç diplerinin kaybettiği vitaminleri tekrar kazandırır, dökülmeyi azaltır ve yeni saçların çıkmasını sağlar. Biz de bu şampuanların özellikleri ve fiyatlarını sizler için hazırladık.

Saç Dökülmesini Durduran ve Saçların Çıkmasını Sağlayan Şampuanlar

Ersağ Bio Şampuan 1000 Ml. ve Saç Bakım Toniği

Ersağ Bio, aşırı saç dökülmesini azaltır, saç diplerine inerek onları besler ve sağlıklı saçların tekrardan uzamasını destekler. Ersağ bio şampuanı tek başına kullanmak yerine saç bakım toniğiyle beraber uygulayın. Besleyiciliği artacak, saçlarınız daha gür olacak, ışıl ışıl parlayacak. Piyasadaki fiyatları gramaja göre değişmektedir. Ersağ bio 1000 milim şampuan ve 200 ml tonik 180 – 219 TL arasında değişmektedir. Her ikisini de 1000 milim olarak alırsanız 300 TL gibi bir fiyat ödemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir;  Dilimizi Korumak Ve Yüceltmek İçin Neler Yapmalıyız?

Kerastase Specifique Bain Prevention Dökülme Önleyici Mucizevi Şampuan

Keraste şampuan, ilk okunuşta kereste gibi gelse de ilgisi yoktur. Bu şampuan o kadar zengin bileşenler barındırır ki saç kökleriniz canlanır ve dökülmeler yavaşlar. Diğer şampuanlara nazaran silikon barındırmaz, doğallığı hissedersiniz. Eğer saçınız çok zayıfsa, kolay kopuyorsa Kerastase Specifique Bain Prevention şampuan saçları güçlendirir ve kalın hale getirir. Kerastase Specifique Bain Prevention 250 milimlik şampuanın fiyatı 214 – 237 TL arasında değişmektedir.

MERDİN Merdın Saç Çıkaran Mavi Şampuan Özellikleri ve Fiyatı

Merdin mavi şampuan da diğerleri gibi özel bileşenler içerir. Saçların normalinden fazla dökülmesini önler. Bitkisel olduğu için yan etki ihtimali de azdır. Saçlarınız dipten daha güçlü şekilde çıkmaya başlar. Seyrekleşen saçlarınız daha gür olmaya başlar ve güçlenir. MERDİN Merdın saçları yeniden ve güçlü çıkaran mavi şampuanın 150 milimlik fiyatı 95 TL’dir ve en ucuz olanlarındandır.

Revox Bıotın & Collagen ve  At Kuyruğu Bitki Özlü Şampuan ile Gür Saçlar

Biotin; kolajen, at kuyruğu ve E vitamini barındırdığı için saçları derinlemesine besler, büyütür. Birkaç yıkamadan sonra bile saçlarınızın daha sağlam olduğunu hissedersiniz. Elinizle saçlarınıza dokunduğunuzda daha az dökülme olduğunu göreceksiniz. Saçlarınız eskisinden daha güçlü ve parlak olacak. Revox Bıotın & Collagen ve  At Kuyruğu Bitki Özlü Şampuan 400 milim 2022 fiyatı 62 TL’ye satılmaktadır. En uygun saç dökülmesini önleyen şampuandır.

Yves Rocher Dökülmeyi Önler Saçların Çıkmasını Sağlar

Yves Rocher şampuan, saç dökülmesini önlediği gibi protein sayesinde yenilerinin de çıkmasını destekler. Sülfat barındırmaz, bu sayede saç kökleri nefes alır. Diğerleri gibi saçların daha da güçlü olmasını sağlar ve gürleştirir. Yves Rocher 300 milim şampuanın 2022 fiyatı 82 – 89 TL arasındadır.

İlginizi Çekebilir;  Akşam Sözcüğünün Zıt Anlamlısı Nedir?

Halalles Saçların Dökülmesini Engelleyen Şampuan Özellikleri ve Fiyatı

Halalles, saç dökülmesi sorunu olanların imdadına koşan, uygun fiyatlı şampuanlardan birisidir. Halalles kullanarak sonuç alanların sayısı da bir hayli yüksek görünüyor. Alkol, sülfat, paraben, tuz, SLS, SLES gibi zararlı bileşenleri barındırmaz. Bu yüzden güvenle ve sağlıklı şekilde kullanılabilir. Halalles 300 milim şampuan şu an bir mağazada var ve 2022 fiyatı 94 Lira 40 kuruştur.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü