1. Ana Sayfa
 2. Nedir

J Harfiyle Başlayan Eşya İsimleri ve Nesneler Hakkında Bilgiler


0

J harfi ile başlayan eşyalar içinde 13 tanesini sizler için listeledik. J harfi az kullanıldığı için daha önce hiç rastlamadığınız nesne adlarını görebilirsiniz. Bu eşyalar hakkında bilgileri de paylaştık.

J Harfiyle Başlayan 13 Eşyanın İsmi

 • Jakuzi
 • Jaluzi
 • Jant
 • Jarse
 • Jartiyer
 • Jeneratör
 • Jet
 • Jeton
 • Jikle
 • Jilet
 • Jorjet
 • Jöle
 • Jüpon

İlk Harfi J Olan Eşyalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Jakuzi

Mini bir sağlık havuzu olarak adlandırabiliriz. Sağlıklı kalmak için tercih edilir. Özel sistemiyle içindeyken masaj yapar, insanları rahatlattığı için tercih edilir.

Jaluzi

Jaluzi bir perde türüdür. Standart kumaş yerine farklı malzemelerle şerit şeklinde üretilir. Modern evler bu tarz perdeleri tercih etmektedir.

Jant

Birçok kişi tekerlek ve jant terimlerini birbirinin yerine kullanır, ancak ikisi aynı değildir. Aslında jant, tekerleği oluşturan birkaç parçadan biridir. Lastiğin oturduğu tekerleğin dış kenarıdır. Aynı zamanda tekerleğin bir parçasını oluşturan jant tellerini veya merkezi tekerlek diskini içermez. Jant terimi genellikle satış sonrası veya alüminyum alaşımlı jantlar gibi dekoratif jantları ifade etmek için kullanılır.

Jarse

Jersey, giyimde yaygın olarak kullanılan örme bir kumaştır. Eskiden birçok jarse kumaş yünden imal edilirdi, lakin şu an pamuklu ve sentetik jarse giysilerin üretimi daha fazladır.

Jartiyer

Askılar arasında olmazsa olmazların en klasiği jartiyerdir. Jartiyerler çoraplarınızı takmak için askı kayışları olan bir kemer gibi belin yüksek veya kalçaların altına oturur.

Jenaratör

 Jeneratörler, bir elektrik kesintisi sırasında elektrik enerjisi sağlayan, günlük rutinlerin ve ticari operasyonların kesintisiz olarak devam etmesini sağlayan kullanışlı cihazlardır. Jeneratörler, çeşitli uygulamalara uyacak şekilde elektriksel ve fiziksel düzenlerde gelir.

İlginizi Çekebilir;  Kendi adını taşıyan ünlü video serisinin başkarakteri olan Mario’nun yer aldığı ilk video oyunu Donkey Kong’daki mesleği nedir?

Jet

Jet Motoru bir tepki motorudur, yani bir tepki kütlesini dışarı atarak itme sağlayan bir motordur. Newton’un 3.  hareket yasasına göre çalışmaktadır. 1Her etki için eşit ve zıt bir tepki bulunmaktadır.

Jeton

Jeton, eskiden telefon kulübelerinde ve atari salonlarında karşımıza çıkardı. Yuvarlaktır ve paraya benzer, atılacağı makineye uygun şekilde tasarlanır. Bazı makineler parayla çalıştığı için jetona ihtiyaç kalmasa da günümüzde halen birçok yerde kullanılmaktadır.

Jikle

Motorlu araçların yüksek devirde çalışması amacıyla yakıtın yeterli miktarda akışmasını sağlar.

Jilet

İnce ve çok keskin bir bıçak türüdür. 2 tarafı da keskin olduğundan dikkat edilmelidir.

Jorjet

Jorjet bir tür kumaştır ve kabarık olması en belirgin özelliğidir. Diğer kumaş çeşitlerine göre hafiftir ve kırışık bir görünüm sergiler. Emişen bir kumaş olduğu için istenen renge boyanabilir.

Jöle

Saçların şekillendirilmesi, sertleştirilmesi için yapılmış bir kimyasal üründür. Saç daha canlı görünebilir.

Jüpon

Üzerine giyilen etekleri veya elbiseleri şişirmek için genellikle biraz sert olacak şekilde tasarlanmış bir kadın iç çamaşırıdır. Bir kombinezon giyen bir kadın, ince bir bel yanılsaması ile birlikte dolgun, farbalalı eteklere sahiptir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?