1. Ana Sayfa
  2. Nedir

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Ayarı Nasıl Yapılır?


0

Günümüzde iPhone kullanıcılarının en çok tercih ettiği özelleştirmelerden birisi arayanı duyur oluyor. İlk olarak iOS 10 güncellemesiyle hayatımıza giren özellik son derece işlevsel bir kullanıma sahip. Ayarlamayı yaptıktan sonra rehberimizde kayıtlı bir kişi bizi arıyorsa arama ekranında ismi gözükürken aynı zamanda sesli bir biçimde ismini duyuyoruz. Ardından telefon çalmaya başlıyor.

iPhone'da Arayanın İsmini Söyleme Ayarı Nasıl Yapılır?
iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Ayarı Nasıl Yapılır?

Telefonun yanımızda olmadığı, o an erişemediğimiz anlarda kimin aradığını bilmek fark yaratabilir. O an açmanız gereken bir arama geldiyse hemen telefonunuza yönelmeniz mümkün hale gelebilir. Ki bu bazen de açmasanız da sorun yaşamayacağınız bir aramayı telefonunuz çalsa bile görmezden gelmeniz için alternatif oluşturabilir.

Apple kullanıcıları iPhone arayanı duyur özelliğini aktif etmek istiyorsa şu adımları izleyebilirler.

  • Telefonunuzun Ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar sekmesi içerisinden Telefon bölümüne tıklayıp devam edin.
  • Ardından Aramaları Duyur seçeneğine tıklayın ve Her Zaman seçimiyle ayarlamayı tamamlayın.

Ayrıca bu ayarlamayı her zaman yerine kulaklık ve araba, yalnızca kulaklık veya hiçbir zaman şeklinde seçeneklerle yapabilirsiniz. Böylece rehberinizde ekli olup sizi arayan kişi yalnızca kulaklığınız takılıyken size bildirilebilir. Arabaya bağlı iPhone’unuz arayanın ismini söyleyebilir veya arayanı duyur özelliğini hiçbir zaman diyerek kapatmanız mümkün olabilir. Şimdiye kadar geliştirilmiş ve iOS 10 güncellemesinden bu yana varlığını koruyan en etkili özelleştirme seçeneklerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;  Osmaniye İli Hangi Bölgede Yer Alır? İklimi ve Bitki Örtüsü
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?