1. Anasayfa
 2. Nedir

iPhone Klavye Sözlüğü Nasıl Sıfırlanır?


0

Akıllı telefonlar

Akıllı telefonlar sahip oldukları yapay zeka modülleriyle bize çok daha fazlasını vadeden bir yapıya bürünüyorlar. Örneğin klavye geçmişi bunun en net örnekleri arasındadır. Sürekli kullandığımız söz öbekleri yapay zeka tarafından bize öneri olarak sunuluyor. Teşekkür yazdıktan sonra hemen aşağıda ederim ifadesi görmemiz bunun en net göstergeleri arasındadır.

iPhone
iPhone Klavye Sözlüğü Nasıl Sıfırlanır?

Aynı zamanda sürekli olarak kullanılan söz öbekleri kişisel olarak da şekillenebiliyor. Dolayısıyla sevgilinize seni seviyorum yazdığınızda ardından kullandığınız sevgi sözcüğü yine bu öneriler arasında belirecektir. Böyle durumlar ise bazen sorun yaratabildiği için kullanıcılar sıfırlama ihtiyacı duyabiliyor. iPhone klavye sözlüğü sıfırlama işlemi burada hayat kurtarıcı olabiliyor.

Çünkü iPhone klavye sözlüğü nasıl sıfırlanır diyenlerin genellikle cihazlarını fabrika ayarlarına döndürdüklerini görebiliyoruz. Oysa bunun fabrika ayarlarına gerek kalmadan pratik bir çözümü var. Hemen klavye ayarlarından kısa birkaç işlemle iPhone klavye geçmişi sıfırlama işlemi yapılabiliyor.

iPhone Klavye Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Eğer iPhone klavye geçmişi temizleme işlemi yapacaksanız bunun için ilk önceliğiniz ayarlardan şu adımları izlemektir.

 • Telefonunuzun Ayarlar kısmına geçin.
 • Burada yer alan seçeneklerden Genel bölümüyle devam edin.
 • Aşağıya indiğinizde Sıfırla seçeneğini görebilirsiniz.
 • Sıfırla menüsünün içerisinde tamamıyla veriyi sıfırlayabileceğiniz pek çok ayarla karşılaşacaksınız. Buradan Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçimiyle devam etmelisiniz.
 • Ardından şifrenizi girerek Sözlüğü Sıfırla adımıyla devam edin.

Bu adımın ardından iPhone klavye geçmişi sıfırlama işlemi tamamlanır ve fabrika ayarlarında olduğu gibi yapay zeka tüm sözcükleri siler.

İlginizi Çekebilir;  Çilek Mevsimi Ne Zaman? Çilek Ne Zaman Yetiştirilir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü