1. Anasayfa
 2. Nedir

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro İçin Ekran Görüntüsü Alma Yolu


0

Apple

Apple kullanıcılarının yeni bir inovasyonla karşı karşıya kaldıkları serilerden birisi de iPhone 11 serisi oldu. Özellikle alışılmış home tuşunun bulunmadığı iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max cihazlarda en merak edilen nokta ise tabii ki ekran görüntüsü almaydı.

iPhone
iPhone 11 ve iPhone 11 Pro İçin Ekran Görüntüsü Alma Yolu

Ancak home tuşu olmasa bile iPhone 11 screenshot alma işlemi çok kolay bir biçimde yapılabiliyor. SS almak artık hayatımızın bir parçası haline geldi ve sıkça kullandığımız bir özelliğe dönüştü. İşte bu yüzden iPhone 11 cihaz kullanıcılarının da kolaylıkla tercih edebileceği yöntemi sizlerle paylaşacağız.

Eğer iPhone 11 serisi cihazınızda güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basarsanız bir ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Bu iki tuşa aynı saniyede basmanız halinde fotoğraf çeker gibi bir deklanşör sesi gelecek ve ekranın anlık görüntüsü yakalanacaktır. Aslında iPhone 11 ss alma bu kadar kolay ve pratik bir biçimde yapılabiliyor. Ayrıca cihaz sessizde iken ekran görüntüsü alırken deklanşör sesi duyulmamaktadır.

Apple iPhone 11 ekran görüntüsü alma işlemini yaptıktan hemen sonra ekranın alt kısmında ufak bir karede screenshot görselini görebilirsiniz. Bu kısa bir süre sonra kaybolacaktır. Ancak kaybolmadan üzerine tıklarsanız hemen düzenleme yapabilir ve gönderim ya da paylaşım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sonrasında ise fotoğraflar kısmından bu ekran görüntüsüne ulaşmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir;  Ficar Savaşı Nedir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü