1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram’ı Bir Hafta Beklemeden Dondurmak Mümkün Mü?


0

Instagram hesabını dondurmak

Instagram hesabını dondurmak sosyal medya detoksu yapmak için en işlevsel özelliklerden birisidir. Dondurma işleminin kapatma işlemine kıyasla çok daha faydalı olduğunu söylemeliyiz. Keza sosyal medya hesaplarımızda çok sayıda fotoğraf ve video paylaşımı, takipçi listesi, mesajlar ve beğeniler yer almaktadır. Eğer ki hesabı kalıcı olarak kapatırsak bunların hiçbirisine bir daha erişim sağlayamayız.

Instagram'ı
Instagram’ı Bir Hafta Beklemeden Dondurmak Mümkün Mü?

Fakat Instagram hesap dondurma işlemi tüm bunları gizli konuma getirir ve hesabın kalıcı olarak kapanmasına gerek kalmadan hesabınızı kullanım dışına çıkarır. Dondurma işlemini başlattıktan itibaren 24 saat içerisinde hesabınız dondurulmuş olur ve sizi Instagram’da arayanlar bulamaz. Mesajlarınız görünmez olur. Beğenileriniz ve yorumlarınız kaldırılır fakat silinmez.

Eğer Instagram hesabınızı tekrardan kullanmaya başlamak isterseniz dilediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak yeniden aktif konuma getirebilirsiniz. Fakat aktif ettiğiniz hesabı tekrardan dondurmak istediğinizde karşınıza bir kısıtlama çıkacaktır. Bu da 1 hafta boyunca hesabınızı tekrardan donduramayacağınızı ifade eden bir sınırlamadır.

Sürekli olarak hesabını dondurup geri açan kullanıcıların önüne geçmek için oluşturulmuş olan bu kısıtlama aslında son derece mantıklıdır. Eğer kullanıma ara vermek istiyorsanız bunu yapabilir fakat hesabınızı tekrardan aktif ettikten sonra tekrar dondurmak için bir hafta beklemelisiniz. Bir hafta beklemeden Instagram’ı tekrar dondurmak istiyorsanız bunun resmi olarak Instagram tarafından sunulan bir yolu yoktur. Üçüncü parti uygulamalar bunun için seçenek sunduğunu iddia etse de Instagram tarafında böyle bir şeyin mümkün olmayacağının altını çizelim. Ayrıca bu programlar yüzünden hesabınızın çalınma riski de vardır.

İlginizi Çekebilir;  Yalnız taş duvar olmaz atasözü ne anlama gelir? TDK’de ne demek?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü