1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram’da Sık Görülen B ve MN İfadeleri Ne Anlama Geliyor?


0

Instagram hesapları arasında gezinirken takipçi sayısında ya da takip edilen hesaplar sayısında B ve MN ifadelerine çokça rastlanabiliyor. Bu durum sayı belirtmek için Instagram’ı Türkçe kullananlar için sunulan bir ifadeyi sembolize ediyor.

Instagram'da
Instagram’da Sık Görülen B ve MN İfadeleri Ne Anlama Geliyor?
 • B = Bin
 • MN = Milyon

Bir Instagram hesabında 27 B takipçi ifadesini gördüğünüzde o hesabın 27 bin takipçisi olduğunu anlayabilirsiniz. Aynı durum bir hesabın 4.2 Mn takipçisi olduğu durumlarda da geçerlidir. Bu durumda da 4 milyon 200 bin takipçisi olduğu anlamına gelir.

Bilinir ve herkesin takip ettiği hesaplara bakarak bunu anlamak daha mümkün olabilir. Örneğin Netflix Türkiye’nin takipçi sayısı 379b olarak ifade ediliyor. 379 bin takipçiye sahip olan hesabı aynı zamanda Instagram’ı İngilizce kullananlar 379k olarak görebilirler. K ifadesi B ifadesinin İngilizce karşılığı için kullanılan bir kısaltmadır. Instagram’ı İngilizce kullananlar aynı zamanda Mn ifadesini de göremeyebilirler. İngilizce dilinde Milyon takipçiyi ifade etmek için yalnızca M ifadesine yer verilir.

Örneğin Türkiye’den global pazara açılmış en ünlü hesapların başında gelen Nusret yani nusr_et hesabının takipçi sayısı 14,2 milyondur. Instagram dil tercihiniz Türkçe ise bu hesabın takipçi sayısını 14,2 Mn olarak görürsünüz. Eğer Instagram dil tercihiniz İngilizce ise bu kez Nusret’in Instagram sayfasındaki takipçi sayısı size 14,2 M olarak gözükecektir.

İlginizi Çekebilir;  Şekilli Semboller Nasıl Yapılır?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü