1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram’da Sessize Aldığım Hesapları Nasıl Görürüm?


0

Instagram

Instagram gizlilik aşamasında pek çok farklı seçeneği bizler için aktif konuma getiriyor. Bu yüzden bize takip ettiğimiz kullanıcılar için de bazı seçimler yapma özgürlüğü sunuyor. Örneğin sessize aldığınız hesapların gönderilerini, hikâyelerini gizlemeniz mümkün olabilir. İşte bu yüzden de takip ettiğiniz hesapların tüm paylaşımlarını görmek zorunda değilsiniz.

Instagram'da
Instagram’da Sessize Aldığım Hesapları Nasıl Görürüm?

Bu özgürlüğünüzü kullanarak sessize aldığınız hesapların paylaşmış olduğu gönderiler zaman tünelinize düşmez. Akışınızda görmediğiniz gibi hikâyelerini gizlediğiniz hesapların da Stories alanında paylaşımlarına denk gelmezsiniz. İşte tam bu noktada daha önceden sessize aldığınız hesapları nerede görebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Instagram sessize alınmış hesapları görebileceğiniz bir alanı sizlere sunuyor.

Instagram Sessize Alınan Hesapları Görme

Instagram ayarlarınızdan ulaşabileceğiniz bu liste direkt olarak sessize aldığınız tüm hesapları görüntülemenizi sağlıyor. Ayrıca burada sessize aldığınız için görmediğiniz gönderileri görebilir, bu hesapları sessize al modundan çıkarabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasına girerek Profil seçeneğiyle devam edin.
 • Ekranın sağ bölümünde üç çizgi menü işaretini göreceksiniz.
 • Burada yer alan Ayarlar sekmesiyle devam edin.
 • Gizlilik dedikten sonra Sessize Alınan Hesaplar bölümüne ulaşacaksınız.
 • Dilerseniz burada listelenen kişileri sessize al modundan çıkarabilirsiniz.

Instagram’da Sessize Alınan Gönderiler Nasıl Açılır?

Instagram sessize al kapatma özelliğini de dilediğiniz gibi kullanma şansı tanımaktadır. Böylece belli bir süre gönderilerini ve hikâyelerini görmek istemediğiniz kullanıcıları daha sonradan bu listeden çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak için kişinin profilini biliyorsanız direkt olarak profiline gidebilir ya da yukarıda yer alan yolu izleyerek tüm sessize aldığınız kişileri listeleyebilirsiniz. Burada ilgili kişinin profiline tıkladıktan sonra Takiptesin yazan sekmeden Sessize Al bölümüne ulaşabilirsiniz.

Eğer yalnızca gönderilerini sessize aldıysanız gönderileri aktiften pasife çekebilirsiniz. Aynı şeyi hikâyeler için yaptıysanız bu kez hikâyeler özelliğini pasif konuma çekebilirsiniz. Dilerseniz aynı ayar menüsünden hem gönderi hem de hikâyelerini sessize al diyerek kişiyi takip etmenize rağmen hiçbir paylaşımını görmemeyi tercih etmeniz de mümkün. Tüm bu ayarlar Instagram sessize al özelliğini etkin bir biçimde rahatlıkla kullanabilmeniz için kişi profilinde yer alan Takiptesin başlığının altından kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  3.Haçlı Seferi
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü