1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram’da Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?


0

Instagram profil fotoğrafı

Instagram profil fotoğrafı kullanımını diğer sosyal ağlara göre son derece farklı şekilde konumlandırmıştır. Örneğin fotoğraf paylaşım ekranında olsa dahi ufak bir yuvarlak olarak görünür. Büyütmek ise Instagram uygulaması içerisinde mümkün değildir. Tarayıcı ile profile giriş yapıldığında fotoğrafa sağ tik yaparak yeni sekmede açılması mümkün olsa da HD görüntüye ulaşmak mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla düşük çözünürlüklü Instagram profil fotoğrafı işinize yaramayabilir.

Instagram'da
Instagram’da Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Bu tarz işlemler için ekstra bir uygulama kullanmak istemeyen, bir web servisine kayıt olmak istemeyen kullanıcılar içinse Instagram’a özel geliştirilen servisler vardır. Bunların en bilinenleri arasında da Instadp yer alıyor.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Instagram profil fotoğrafı büyütme işlemi için kullanabileceğiniz Instadp bir web sitesi olarak hizmet verir. Herhangi bir kayıt zorunluluğu olmadığı gibi yükleme, ücret ödeme gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Direkt olarak Instagram araması yapar gibi hesabı arayarak HD kalitede profil fotoğrafını büyütüp indirme şansına sahipsiniz. Bunun için instadp.com adresine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

 • Instadp web sitesine girin.
 • Hangi profilin profil fotoğrafını büyütmek istiyorsanız arama kutucuğuna kullanıcı adını yazın.
 • Çıkan sonuçlar arasından profili seçin.
 • Profil sayfası karşınızda açılacaktır. Profil fotoğrafına tıklayarak büyük ve HD halini görebilirsiniz.
 • Ayrıca fotoğrafı indirme seçeneği size bu aşamada sunulacaktır.

Web servisi olarak Instadp dahil pek çok web servisine rastlamak mümkün. Aynı zamanda bunun dışında mobil aplikasyonlara da başvurabilirsiniz. Örneğin Profile Picture Download & Zoom uygulaması Android cep telefonu ve tablet kullanıcılarının favorisidir. Google Play Store üzerinde çok sayıda indirme sayısı ve olumlu yorumu bulunduğu için en stabil çalışan Instagram profil fotoğrafı indirme aplikasyonudur.

Eğer iOS mobil işletim sistemi kullanan bir cep telefonu ya da tablet kullanıyorsanız Instagram profil fotoğrafı büyütme ve indirme işlemini yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır. Fakat tüm web servislerini iPhone ve iPad cihazlarınızdan da kullanabilirsiniz. Ki üçüncü parti uygulama kullanmak yerine web sitelerinin sunduğu bu imkân ile profil fotoğrafını büyütüp indirmek çok daha makul görünmektedir. İndireceğiniz fotoğrafın çözünürlüğü yükleme kalitesiyle de alakalı olduğu için HD kalitede olmayan bazı görseller elde etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir;  Meddah Hakkında Kısa Bilgiler
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü