1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram’da Hesaptan Nasıl Çıkış Yapılır?


0

Instagram

Instagram kullanıcılarının en merak ettiği konuların başında hesaptan çıkış yapmak geliyor. İlk bakışta son derece basit gibi gözükse de aslında son güncellemelerle bu durum fazlaca karıştırılmaya başlandı. Bunun ana nedenlerinden birisi tabii ki çoklu hesap girişi ve hesapların çoklu kontrolünün sağlanabiliyor olmasıdır. Bir Instagram hesabı açıkken farklı Instagram hesaplarını o hesap üzerinden açarak kullanabiliyoruz.

Instagram'da
Instagram’da Hesaptan Nasıl Çıkış Yapılır?

Bunun dışında Instagram çıkış yapma işlemini yaptığımız halde bazı yan hesapların halen daha diğer hesaplar arasında yer aldığına şahit olabiliyoruz. Öncelikle çoklu hesap girişi desteği aktif ise bir hesaba giriş yaptığınızda bağıntılı olan tüm hesaplara giriş yapmış sayılırsınız. O hesaplardan ise ayrı ayrı çıkış yapmanız gerekecektir. Instagram giriş bilgilerini hatırlatma özelliği ile hatırlamadığınız hesaplara dahi giriş yapabilmenize olanak tanıyabiliyor.

Instagram Hesabından Çıkış Yapma

Eğer tüm bunlara karşılık Instagram hesabından çıkış yapmak istiyorsanız aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

 • Instagram hesabınızda birden fazla hesabın aktif olması ve oturumların kapatılmamasının en önemli sebebi kaydedilmiş giriş bilgileridir.
 • Profil ekranındayken Instagram uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi menü sembolüne tıklayın ve Ayarlar diyerek devam edin.
 • Ardından Güvenlik sekmesine geçin ve Giriş Bilgilerini Kaydetme özelliğini pasif konuma getirin.
 • Bu işlemi ana hesabınızdan gerçekleştirdikten sonra diğer hesaplarınıza tek tek geçerek aynı işlemi tekrarlayıp ayarı pasif konuma getirin.
 • Ardından Ayarlar sekmesinden Giriş Bilgileri kısmına geçmeli ve burada da Çoklu Hesap Girişi ayarını pasif konuma getirmeliyiz. Hesabı kaldır yazan kısımdan sildiğimiz hesapları kaldırarak devam etmeliyiz.
 • Tüm giriş ayarlarını teknik olarak pasif konuma getirdikten sonra dilediğimiz hesaba geçip Ayarlar dedikten sonra Çıkış Yap diyerek hesaptan çıkıyoruz.
 • Ardından diğer çıkış yapmak istediğimiz hesaplardan da aynı yöntemi kullanarak çıkışımızı gerçekleştiriyoruz.
 • Aynı zamanda burada Instagram Tüm Hesaplardan Çıkış Yap seçeneğini de bize opsiyon olarak sunuyor.
İlginizi Çekebilir;  Büyük Kan Dolaşımının Amacı ve İzlediği Yol

Eğer Instagram hesabından çıkış yapma ile ilgili daha fazla sorun yaşamak istemiyor ve sosyal medyayı kullanmayı düşünmüyorsanız ardından Instagram uygulamasını da silebilirsiniz. Uygulamayı kaldırırken tüm verileri sil dediğinizde bir kez daha yükleseniz dahi eski hesap bilgilerinize dair kullanıcı adı, e-posta adresi gibi detaylar hatırlatılmayacaktır. Bu yüzden hesap bilgilerinizi bir yere kaydedin.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü