1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram Öne Çıkan Hikâyeler İçin Kapak Nasıl Yapılır?


0

Instagram

Instagram kullanıcılarının en çok tercih ettiği paylaşım türü Story özelliğidir. Hikâyeler özelliği aktif olduğundan beri ciddi bir kitlenin paylaşım trendine dönüşmüş durumda. Fakat hikâye paylaşımının en büyük dezavantajı ve belki de onu bu kadar çekici kılan detayı süresidir. Hikâyeler profilimizde yalnızca 24 saat durur ve ardından kaybolur. Tabii ki hikâye sahibi dilediği zaman bu hikâyelere arşiv kısmından erişebilir.

Instagram
Instagram Öne Çıkan Hikâyeler İçin Kapak Nasıl Yapılır?

Ancak kendisi dışında kimse daha önceden paylaşılmış ve 24 saatini tamamlamış olan bir hikâyeyi göremez. Geçici bir paylaşım standardı olarak ele alınsa da hikâyeleri kalıcı hale getirmenin bir yolu var. Instagram profiline girildiğinde Öne Çıkanlar kısmında görülen alan kalıcı hale gelmesini istediğimiz hikâyeler için yaratılmıştır.

Bu alana ekleyeceğimiz hikâyeler diğer insanların da dilediği zaman görebilmesini sağlayacaktır. Elbette ki profile ayrı bir hava katacak, daha fazla dikkat çekecek ve etkileşimin artmasına neden olacaktır. Bu yüzden öne çıkanlar ile ilgili tasarımsal süreçlere de odaklanmak zorundayız. Instagram öne çıkanlar kapak fotoğrafının dikkat çekici olması insanların bu özel anlarınızı görmesi için bir sebebe dönüşebilir. Pratik uygulamalarla kolayca tasarlayabileceğiniz öne çıkanlar kapak fotoğrafları için birkaç aplikasyonu bir araya getirdik.

Böylelikle paylaşacağınız ve kalıcı olmasını sağlayacağınız hikâyelerinizin konseptine uygun bir biçimde kapak tasarımına sahip olmasını mümkün hale getirebilirsiniz. Tatilden yemeğe, arabadan aşka, kitaptan yaz mevsimine kadar atıfta bulunabilirsiniz.

 • Highlight Cover Maker for Instagram Story

Uygulamanın en büyük avantajı hazır konsept olarak farklı standartlara sahip görselleri sunmasıdır. Bu sayede paylaşacağınız öne çıkan hikâyeler serinizin içeriğine bağlı olarak 500’den fazla alternatif arasından seçim yapabilirsiniz. Üstelik Android versiyonu dışında iOS versiyonu da bulunuyor.

 • StoryLight
İlginizi Çekebilir;  Lisa Marie Presley 3.Evliliğini Kimle Yapmıştır?

Kullanıcılarının 4.4 gibi çok yüksek bir puanla oyladığı uygulama en popüler öne çıkan kapak tasarım uygulamasıdır. Dolayısıyla Instagram kullanıcılarının aktif olarak kullanması gereken aplikasyonların başında geliyor. İndirme sayısının milyonlara ulaşması da bir başka tercih sebebi olabilir. Android için kullanılabilir.

 • Highlight Cover Maker for Instagram Story

En yüksek kullanıcı puanını alan Instagram öne çıkanlar kapak tasarımı uygulaması olabilir. Keza 4.6 puan alarak aslında kullanıcıların tüm taleplerini karşıladığını bize gösteriyor. Aplikasyon gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor.

Instagram Öne Çıkanlar Kapak Tasarımı Nasıl Yapılır?

Instagram öne çıkanlar kapak tasarımı yapabilmek için öncelikli olarak etkileyici bir görsel yaratmanız şart. Bunun için yukarıdaki uygulamaları kullanabilirisiniz. Cihazınıza uygulamayı indirip kurduktan sonra şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Uygulamayı açın ve size sunduğu pek çok görsel arasından hikâye serinize en uygun olanını seçin.
 • Seçtiğiniz ikonun üzerinde renk, yazı ve benzeri düzenlemeler yaptıktan sonra indir seçeneğiyle cihazınıza indirin.
 • Instagram uygulamasına girin ve paylaşım noktasında öne çıkanlar albümünüzü seçin ve ekleyin.

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Nasıl Değiştirilir?

Bu en merak edilen noktaların başında geliyor. Öncelikli olarak Instagram seçtiğimiz bir görseli öne çıkanlar kısmında kapak olarak kullanmamıza izin veriyor.

 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize geçin ve buradan öne çıkanlar kısmını görün.
 • Hangi öne çıkanlar serisinin kapağını değiştirmek istiyorsanız üzerine tıklayın.
 • Ekranın altında yer alan bir üç nokta ikonu göreceksiniz.
 • Bu üç noktaya tıkladığınızda öne çıkanları düzenle seçeneğiyle karşı karşıya kalacaksınız.
 • Öne çıkanları düzenle dedikten sonra kapağı düzenle diyerek devam edebilirsiniz.
 • Akabinde galeri kısmından indirmiş olduğunuz görseli seçerek bunu kapak fotoğrafı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram öne çıkan hikayeleri kapak yapma ve değiştirme yöntemleri bu şekildedir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü