1. Anasayfa
 2. Nedir

Instagram Arama Geçmişi Silindikten Sonra Görülebilir Mi?


0

Instagram

Instagram arama geçmişi ile kullanıcı deneyimini maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Arama kutucuğuna yazacağımız kelimelerle birini bulmak mümkündür. Aynı zamanda kişi, yer, etiket gibi seçeneklerle filtreleyebileceğimiz şekilde aramalar yapabiliriz. Bu sayede bir gönderi bulmak da mümkün hale gelebilir. Yine bir konuma ilişkin arama yapılabilir.

Instagram
Instagram Arama Geçmişi Silindikten Sonra Görülebilir Mi?

Tabii ki kullanıcı deneyimini kolaylaştıran bu arama geçmişi daha sonradan aynı aramayı yapmak istediğimizde hemen karşımıza çıkar. Bazı durumlarda ise bu aramaların görünmesini istemeyebiliriz. Dolayısıyla Ayarlar üzerinden arama geçmişini temizle seçeneği bize sunulur. Yine arama kutusu üzerine tıkladığımızda dilediğimiz aramanın yanında bulunan çarpı simgesine tıklayarak da bunları kaldırabiliriz. İşte tam bu aşamada da Instagram arama geçmişi silindikten sonra görülebilir mi sorusu kafa karıştırabiliyor.

Instagram Arama Geçmişini Silindiyse Nasıl Görürüm?

Kişisel gizliliğe en çok önem veren firmalardan birisi olan Instagram bu noktada çok net bir tavır sergilemektedir. Özellikle silinen Instagram arama geçmişini görmek isteyenlerin bununla alakalı pek çok talebi oluyor. Fakat Instagram böyle bir şeyin mümkün olmayacağının açıklamasını daha önce yaptı. Zira bunun mümkün olacağını iddia eden üçüncü parti uygulamalar kol gezmeye başlamıştı.

Instagram arama geçmişi silme işlemi yapıldıktan sonra tüm arama verilerini hesapla bağıntılı olacak şekilde kaldırır. Bunların kaldırılması demek geri gelmeyeceği anlamına geliyor. Dolayısıyla herhangi bir web servisinin ya da bir aplikasyonun arama geçmişini size sunması mümkün değildir.

Bu tarz uygulamalar Instagram hesabınızla giriş yapmanızı zorunlu kılarak hesap güvenliğinizi riske edebiliyor. Dolayısıyla hesabınızın kapanmasına, çalınmasına veya farklı amaçlar için kullanılmasına sebebiyet veren girişimlere dönüşüyor. Hiçbir uygulama ya da web sitesi ücretli veya ücretsiz olarak size silinen Instagram arama geçmişini gösterme opsiyonuna sahip değildir.

İlginizi Çekebilir;  Palindromik sayı nedir? Tanımı ve örnekli anlatımı
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü