1. Anasayfa
 2. Fal

Falda Zeytin Dalı Görmek Ne Anlama Gelir


0

Falda Zeytin Dalı Görmek

Zeytin dalı görmek çok eskiden beri hayırlı ve güzel anlamlara yorulan kutsal olarak kabul gören bir nesne olmuştur. Antik yunan geleneklerinde de yer verilen zeytin dalı gerek başarılı kişilere taç olarak takılmış gerekse barışı simgeleyen bir nesne olarak sıkça kullanılmıştır. Savaşın bitişini ve barışı simgelemesinin yanında bereket gibi anlamalarda taşımaktadır. İslam inancında da yer alan zeytin dalı Kuranı Kerimde de geçen ve kutsal sayılan bir semboldür. Zeytin dalı refahın bolluğun, adaletin ve zaferin habercisi olarak nitelendirilmektedir. Bazı İslami kaynaklarda yeniden doğuş ve insanlığın erdemliliğini temsil ettiği de ifade edilmektedir.

Falda zeytin dalı görülmesi, hayırlı haber, müjde ve hayattaki güzel gelişmeler olarak yorumlanmaktadır. Fal sahibinin falında zeytin dalı görülmesi kişinin hayatında yaşanacak bir zafere ya da aşka delalet olarak sayılmaktadır.

Falda Zeytin Dalı Görmek Ne Anlama Gelir
Falda Zeytin Dalı Görmek Ne Anlama Gelir

 Falda görülen zeytin dalı anlaşmazlıkların son bulduğu artık barış iklimin hâkim olduğu, küslüklerin ve dargınlıkların sona erdiği, tutkulu aşkların başlayacağı gibi anlamlara gelmektedir. Kahve falında çıkan zeytin dalı iki kişi arasında yaşanan tatsızlıktan dolayı oluşan gerilimin ortadan kalkacağı kişilerin arasında huzursuzluğun sona ereceğine işaret etmektedir. Zeytin dalı yaşanan zorlu süreçlerin bittiğini artık huzura ve daha mutlu bir döneme gireceğinin habercisi olarak da tanımlanmaktadır. 

Tüm fal yorumcuları tarafından hayırlı ve güzel olarak nitelendirilen bu sembol kişinin işinde yükselmesine, terfi almasına, maddi zorluluklarının sona ermesine ve müjdeli haberlerle mutluluğu tekrar yakalamasına işaret olarak kabul edilmektedir. Fal sahibinin fincanında zeytin dalı tutan bir el sembolünün görülmesi ise, kişinin yakın zamanda yaşayacağı ya da başlayacağı tutkulu bir aşk olduğunu, kısmetinin açıldığını, ikili ilişkilerde yaşanılan talihsizliğin son ereceğini ve doğru kişiyle kavuşacağını ifade etmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Falda Balık Görmek Ne Anlama Gelir?


Falda çıkan zeytin dalı eğer iki kişi arasında belirmişse, bir kısmetin yakın zamanda kendi ayağıyla fal sahibine ulaşacağına onun karşısına çıkacağına delalettir. Zeytin dalı sadece fallarda çıkan bir simge değildir, bazı peygamberlere bir haber ve işaret olarak gönderildiğine dair rivayetler taşımasının yanında eski köklü uygarlıklarda da mitolojik olarak önemli bir yer tutmaktadır.  

Tüm bu bilgi birikimi çerçevesinde kökeni çok eskilere dayanan falların da benzer anlamları taşıdığı görülmektedir. Fal sahibinin falında zeytin dalı olması, kişinin beklediği ya da ummadığı müjdeli bir haber alacağına, yenir bir iş kapısı açılacağına, emeklerinin karşılığını bulacağına, kendi iç huzurunu yeniden inşa edeceğine delalet olarak gösterilmektedir. Fal sahibinin ilişkisi yeni bittiyse, pişmanlık yaşayacağı, üzüntülü bir dönem geçireceği anlamlarına da gelmektedir. Kahve falında zeytin dalı görülmesi düşmanlara ve çevredeki haset insanlara karşı zafer kazanılacağına, haklılığını ispatlayacağına işaret etmektedir.


Falda elinde zeytin dalı tutan birini görmek, kişinin yakın bir zaman diliminde âşık olacağı birini işaret etmektedir, bu aşk evliliğe doğru ilerleyecek ve hayırlı bir yuva kurulacak şeklinde de rivayet edilir. Fal sahibinin fincanında ya da tabağında zeytin dalı tutan bir el siluetinin görülmesi ise, bilinmeyen ya da tanınmayan biri tarafından bir yardım alacağına, uzaktan bir tanıdıktan destek göreceğine işlerinin çevresinden gelen yardımla düzeleceğine ve düze çıkacağına işaret olarak yorumlanmaktadır

. Fal sahibinin tabağında zeytin dalının görülmesi de kişinin hanesini ifade etmektedir. Falı bakılan kişinin ailesi içinde küslük ya da tartışmalar varsa kısa zaman içerisinde çözüleceğine sorun yaşanan konuların kapanacağına ve tekrar ev içi huzurun sağlanacağına işaret olarak değerlendirilir.


Bazı yorumculara göre ise kahve falında zeytin dalı çıkması fal sahibin karakteri ve amelleriyle yorumlanır. Fal sahibi yardımsever, güler yüzlü, toparlayıcı ve ara bulucu bir kişi olarak tasvir edilir ve toplum içinde bu özelliklerinin öne çıkacağı ifade edilir. Usta fal yorumcularının kahve falında zeytin dalı görüldüğünde, fal sahibinin yardımını bekleyen birinin olduğu ya da yardım edilen birinin hayır duasını alması hayırlı amellere sahip olması şeklinde de yorumları vardır. 

İlginizi Çekebilir;  Falda Çaydanlık Görmek Ne Anlama Gelir 

Zeytin dalının falda özellikle tabakta görülmesi hane içini ve bereketi simgelemektedir, hane içinde yaşanan ya da yaşanacak olan sıkıntılara, kavuşmalara ya da bolluk ve darlığa delalet olarak yorumlanmaktadır. Hane içinde yaşanılacak olan bu durumların çözümünde fal sahibinin ılımlı ve ara bulucu yaklaşımı oldukça önemlidir. Fal sahibinin zeytin dalını elinde tutması ise, uzun zamandır çözümsüz olan ve büyük sorunlara neden olan bir konuyu ortadan kaldıracağı bu süreçte kendisinin yıpranacağı fakat çevresiyle ilişkilerinin gelişeceği anlamına gelmektedir.


Çeşitli fal yorumcularına göre ise kahve falında elinde zeytin dalını elinde tuttuğu görülen kişi, yüksek mertebede olan, akıllı, uzlaşmacı, tecrübeli ve güçlü bir kadın olarak yorumlanmaktadır. Fal sahibinin çevresinde ona yardımı dokunan ve destek veren bir kadın olduğu kişinin bu kadın sayesinde istediklerine kavuşacağı işaret edilmektedir. 

Falda zeytin dalı görülmesi, tüm fal yorumcularına göre olumlu ve güzel anlamlar taşımaktadır; bereket, bolluk, düşmana karşı kazanılan zafer, barış, aşk, görevde yükselme, saygınlık gibi güzel ve olumlu şeyleri temsil ettiği gibi müjdeli bir habere ya da müjde getiren birine delalet olduğu söylenmektedir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü