1. Anasayfa
 2. Fal

Falda Miğfer Görmek Ne Anlama Gelir


0

Falda Miğfer Görmek

Falda miğfer görmek kişinin kendisini ve ailesini korumak için bazı şeylerden ya da kişilerde uzak durduğuna, zarar görmemek için mesafe koymasına işaret olarak değerlendirilmektedir. Falında miğfer çıkan kişi yalanlarla kendini sakladığı ya da bulunmak istemediği ortamlardan kaçındığı şeklinde ifade edilmektedir.

 Kahve falında miğfer görülmesi, kişinin hasetlik fesatlıkla yaklaşan kişilerden uzaklaşması, çevresinde böyle kişilerin olduğu, dikkatli olunması gereken durumları temsil etmektedir. Bazı yorumculara göre ise fal da miğfer çıkması bir uyarı niteliği taşımaktadır, fal sahibi yeni bir işe girişme niyetinde ve anlaşma aşamasında ise bu konu da dikkatli olması ve sağlam adımlar atması gerektiği şeklinde yorumlanır. Anlaşmazlıklar ve tartışmaların yoğun olduğu, haksız duruma düşüleceği, tatsızlıklardan dolayı aranın açılması gibi durumlara da delalet olarak gösterilmektedir. 

Falda
Falda Miğfer Görmek Ne Anlama Gelir

Falında miğfer çıkan kişi dara düşecek, bu durumdan kurtulmak için bazı anlaşmalar yapacak, kötülüklere kaşı yanında destek arayacak şeklinde de ifade edilir. Fal sahibinin önlemler alması gereken ya da araştırması gereken işlerin var olduğuna delalettir. Kahve falında miğfer sembolünün çıkması, fal sahibi kişinin ailesini, eşini ya da çocuklarını korumak için bir çaba içine girdiği farkında olmasa da onları korurken yıprattığı ruhsal bir bunalım içinde olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. 

Miğfer bağlı olan birini de ifade eder durumdadır, aile içinde ya da yakın çevrede birbirine bağlı olan ve sadık davranan kişilerin var olduğuna güvenilebilir kişilerle ilişki içinde olunduğuna, onlardan gelecek olan yardım ve desteğe işaret etmektedir. Fal sahibinin miğfer taktığının görülmesi ise, kişinin bir işte ya da proje de liderlik yapacağına, yeni girişimlerde öncü bir pozisyonda bulunacağına, iş hayatında üstleri tarafından korunacağına delalettir.


Fal da miğfer çıkması evlilik ve aşk hayatında yaşanacak olan tartışmalara ve anlaşmazlıklara da işaret olarak kabul edilmektedir, güven sorunundan kaynaklanan bu problemler bir süreliğine gündemde olacak tatsızlık ve soğukluklara neden olacaktır. 

İlginizi Çekebilir;  Kahve Falında Silah Görmek Ne Anlama Gelir?

Kahve tabağında miğfer şeklinin çıkması ise, hane içerisinde olan baskın birini ifade etmektedir, bu kişi bir erkek ya da kadın olabilir, özellikle otorite ve karar alma konusunda etkili olan bu kişiyle ilişkiler gerilebilir, yapılan bazı işler kendisinden gizlenebilir şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı fal yorumcuların göre ise, iş ve sosyal hayatta hasetlik barındıran kişilerin aslında çok yakında olduğuna fakat kendilerini fark ettirmeden güler yüzlü şekilde davranarak kendilerini sakladıklarına, fal sahibinin bu kişilerden kendini koruması ve uzak durması gerektiğine işaret olarak kabul edilmektedir.


Miğfer şeklinin fal da çıkması rütbeli ve yüksek mertebede olan birilerini de temsil eder durumdadır, fal sahibi bu kişilerin desteğiyle kendini yükseltecek işler yapacak, iyi bir konuma gelecek, şöhrete ve nama ulaşacak maddi açıdan çok büyük kazançlar elde edecek ve bulunduğu yerde otorite sahibi olacak şeklinde yorumlanır. Miğfer şekli, falına bakılan kişinin işlerinin kolaylaşacağına, önüne fırsatlar çıkacağına, hem ailesine hem de çevresine maddi yardımlarda bulunacağına, huzurun ve keyfin yerinde olacağı bir hayat sürüleceğine işaret olarak görülmektedir.


Kişinin karakter yapısıyla ilgili ipuçları taşıyan miğfer sembolü, falda kişinin korumacı içgüdüsünü, otoritesini ve toplum içindeki konumunu da temsil eder durumdadır. Fal sahibi otoritesini doğru ve makul şekilde kullanırsa işlerinin büyüyeceği daha yüksek mevkilere geleceğini özellikle ekonomik olarak çok rahat bir hayat yaşayacağını işaret eder. Usta fal yorumcularına göre, falda miğfer görülmesi; kademe, zenginlik, saygınlık, maddi zorluk ve bolluk, korumacı bir otorite ve iş hayatındaki gelişmelere delalet olarak görülmektedir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü