1. Anasayfa
 2. Fal

Falda Koca Yanak Görmek Ne Demek?


0

Falda Koca Yanak Görmek

Falda koca yanak görmek fal baktırmak gönümüzde hala yaygın olarak yapılan bir davranıştır. Bazı inanışlar tarafından yasaklanmış olan fal, mevcut kuralların ve düzeninin bunu yasaklamaması nedeniyle günümüzde serbest bırakılmıştır. Fal, bazı araç gereçlerle ve çeşitli yöntemlerle, yaşadığımız an ya da gelecek olan yaşantıyla ilgili yorum yapma ve bazı çıkarımlarda bulunmak olarak tanımlanmaktadır.

 Bu çıkarımlarda bulunan ve fal bakan kişiye falcı ismi verilmektedir. Arapçadan dilimize geçmiş olan bir kelime olmakla birlikte uğurlu olan ve uğurlu olarak nitelendirilen şeyleri gösteren anlamını taşımaktadır. Batı dillerindeki anlamı ise gelecekte bilgiler edinme yani kehanet anlamını nitelemektedir. İnsanlar yaradılışı gereği tarihler ve nesiller boyunca, kendisi, çevresi ve geleceğiyle ilgili bilinmezlik taşıyan konulara meraklı olmuşlardır. 

Falda
Falda Koca Yanak Görmek Ne Demek?

Bilinmeyene karşı oluşan bu merakla da fal dediğimiz çeşitli simgelerden anlamlar çıkartma durumu ortaya çıkmıştır. Kehanet ve bakıcılıkla aynı anlama geldiği düşünülmekte ve karıştırılmaktadır. Falda aletli ya da aletsiz biçimde, bazı kural ve teknikler aracılığıyla çıkarımlarda bulunma özgün yorumlama söz konusudur ve şimdiki zaman ile kişinin gelecek zamanı arasında kestirim yapılmaktadır. Falın birçok çeşidi bulunmaktadır.


Bunlardan yaygın olarak bilinen bazı çeşitleri şu şekildedir; tarot falı, kahve falı, el falı, bakla falı, iskambil falı gibi. Fal da yanak görmek çoğunlukla sıkıntı anlamında yorumlanmaktadır. Falında yanak görünen kimsenin üstüne sıkıntı ve sorun birikmiş demektir.

 Kişinin bu sıkıntıları üst üste gelecek ve sıkıntılarından bunalacak anlamını taşımaktadır. Genel manada sıkıntı ve sorunlara işaret edilen yanak simgesi birden fazla dert ve sorunla mücadele etme zorunluluğunu da temsil edebilmektedir. Sorunlarının hepsinin üst üste gelmesiyle ve zorlanmasıyla kişi psikolojik sorunlar yaşayabilir ve ruh sağlığı olumsuz etkilenebilir şeklinde yorumlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Falda Kuyu Görmek Ne Anlama Gelir?


Bir diğer yoruma göre ise kişinin psikolojik bir bunalıma gireceği anlamını taşımaktadır. Standart yaşam tarzı, ailevi ve çalışma hayatı iş yükü, toplumsal beklentiler ve mahalli baskısı gibi durumlar yaşanacağına ve bunalımla birlikte ayak uydurmakta zorluk çekileceğine işrettir. 

Aynı zamanda kişi özel yaşantısında eşine ya da sevgilisine karşı da mesafeli olma ve soğukluk hissetme gibi durumlar yaşayabilmektedir. Bazı kahve falı yorumcularına göre ise falda koca yanak görmek kişinin yoluna çıkacak çeşitli fırsatları işaret etmektedir. Fırsatlar kişinin rahat bir nefes almasını sağlayacak ona iyi hissettirecek türden durumlar yaratacaktır.


Kişinin falında koca yanaklı çocuk görmek para anlamı da taşımaktadır. Kişinin eline geçecek para ya da işine yarayacak fırsat, değerlendirilmesi mümkün olan durumlar anlamlarına karşılık gelmektedir. Kişinin karşısına çıkan bu fırsat ve maddi iyilik haliyle birlikte hem uzun süredir istediği şeyleri gerçekleştirebileceği hem de çevresinden birine de yardımı dokunabileceği şeklinde yorumlanmaktadır. 

Aynı zamanda kişinin özel hayatıyla ilgili gizli durumları ve sırlarını paylaşmaması gerektiği, paylaşımdan dolayı sorun yaşayabileceği de söylenmektedir. Bazen sıkıntı ve sorunların başlamasına bazen ise sorun ve tartışmaların son ereceğine işaret ettiği söylenmektedir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü