1. Anasayfa
 2. Fal

Falda Fes Görmek Ne Anlama Gelir


0

Falda Fes Görmek

Falda fes görmek püsküllü bir erkek şapkası olarak bilinen ve eski zamanlarda resmi yerlerde olmak üzere halkın genelinde kullanılan fes fallarda da rastladığımız sembollerden biridir. Fal da fes, genelde seyahat etmeye ve güzel bir yolculuğa işaret olarak tabir edilmektedir. Kahve falında görülen fesin boyutu, şekli ve belirginliği bu seyahatin uzunluğunu ifade eder şeklinde yorumlanmaktadır. Fal sahibinin fincanının üst kısımlarında beliren fes sembolü kişinin bir yolculuğa çıkacağını eğer fesin şekli büyükse bu yolculuğun yakın zamanda kısa süre içerisinde gerçekleştirileceği anlamını taşımaktadır. 

Ertelenemeyecek bir durumda olan yolculuğu ya da ani haberle çıkılacak bir yolculuğu simgelemektedir. Yolculuk sonunda olumlu ya da olumsuz şekilde kişinin mevcut durumunu değiştirecek bir gelişmesinin olacağına rivayet edilir. Fes ilk kullanılmaya başlandığında devlet dairelerinde memurların kullandığı bilinmektedir kahve falında da benzer şekilde ilişkilendirilmiştir. 

Falda
Falda Fes Görmek Ne Anlama Gelir

Kahve falında fes görülmesi, çalışan kişinin işyerinde ve kariyerinde durgun olmayacağı, atılımlar yapacağı ve pozisyonunun değişeceği anlamlarına gelmektedir. Kariyerdeki yükselişi simgeleyen fes, fal sahibinin etrafı tarafından takdir görecek işlere imza atması ve bunların devamında üstleri tarafından başka işlerin başına getirilmesi şeklinde yorumlanmaktadır.


Fal yorumcularına göre çeşitli iş fırsatları ve maddi kısmetlerin olduğu beklenmedik bir anda önüne fırsatlar çıkacağını simgelemektedir. Fes bazı yorumculara göre ise, ciddi ve resmi işlerle meşgul olmaya delalet gösterilmektedir. Fal sahibinin resmi bir işinin olacağı ya da resmi işlerden bir kazanç bulacağı, idari yetkililerle görüşmeler yapacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. 

Fal sahibinin idari bir konuma geleceği, etrafındakilere liderlik edeceği, çevresini etkileyecek ve organize edecek işler yapacağını ya da buna dair teklifler alacağına işarettir. Kahve falında fes çıkan kişi, beklemediği kadar saygı ve takdir görecektir ve özellikle iş çevresi tarafından tanınan ve sayılan biri olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Falda Zambak Görmek Neye İşarettir?


Fal sahibinin çevresinde onun tavsiye ve tecrübelerinden yararlanmak isteyen kişiler çıkacağına, bu kişilere yararı dokunacağına ve ilişkilerini güçlendireceğine delalet olarak görülmektedir. Fes sembolü, resmî, güç ve saygınlığın yanında geniş kitlelerce tanınmayı ve bilinmeyi de ifade etmektedir, kişinin çeşitli adımları ve işleriyle adından söz ettireceği bir uyanışa vesile olacağı ve çevresinden çokça destek göreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Kahve falında fesli bir adam sembolü görmek ise, kişinin kendisine yorulabileceği gibi tarafındaki kişileri de temsil edebilmektedir.


Fal sahibinin fincanında fesli bir adam görülmesi, hayatının güzel ve kolay bir yola gireceğine etraftan destek alacağına ve işlerinin kolaylaşacağına, bulduğu destekle yükseleceğine işaret olarak görülmektedir. Fal sahibinin yüksek paralar kazanacağı, ticaretten ekonomik gelir elde edeceği ve daha zengin bir hale geleceğine rivayet edilmektedir. 

Bazı fal yorumcuları ise falında fes çıkan kişiler için, büyük sıkıntılar çekileceğini, kırgınlık ve kızgınlık yaşanacağını, çevre ilişkilerde gelişen yanlış anlaşılma durumundan dolayı özür dilemek zorunda kalınacağı ya da kendisinden özür dileneceği şeklinde ifade etmektedir. Kahve falında namaz kılınırken kullanılan namaz fesi görmek ise, kişinin sorunlarından kısa bir zaman dilimi içinde kurtulacağına, problemlerine çözüm bulacağına ve feraha ereceğine delalettir. Maddi kazancı yüksek olan bir işe çevresinin de desteğiyle girişileceğine ve yükseleceğine işaret etmektedir.


Fal sahibinin fes giydiğinin görülmesi ise, aileden ya da çevreden kalan yüklü bir miktar paraya ya da para getirecek herhangi bir varlığa sahip olmaya, miras hakkı elde etmeye yorumlanmaktadır. Bazı fal yorucularına göre ise, kahve falında fes görmek kişinin sağlık ve manevi huzurunun daim olacağına, yaşanan bir sıkıntıya çare üretemeyeceğine, sıkıntılı zamanlarından ailesinin ve sevdiklerinin desteğiyle çıkabileceğine, bazı durumlarda ne kadar çabalarsa çabalasın sonuca etki edemeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. 

İlginizi Çekebilir;  Falda Yılan Dili Görmek Ne Anlama Gelir

Aynı zamanda kahve falında fes görülmesi, kişinin hayatında geçim zorluğu çekmemesi, bolluk ve bereket içinde olması, yaşantısının güzel bir noktaya gelmesi anlamına gelmektedir. Genel manada kahve falında fes görülmesi yolculuk, hayırlı haber, yüksek ve devamlılığı olan hayatı kolaylaştıran kazanç, rütbe yükselmesi gibi anlamları ifade etmektedir.


Fes aynı zamanda eskiden idari bir sembol olduğu için fallarda da yüksek mertebede birini ya da fal sahibi kişinin organize etme gücünü, etrafındaki insanları bir arada tutma yeteneği, önemli görevlerde bulunacağını, işyerinde pozisyon değiştireceğini ve bir gruba liderlik etme becerisini simgelemektedir.  Fal yorumcuları tarafından, özellikle kariyer ve maddi kazanç olarak değerlendirilmektedir. Fal eğlence amaçlıdır, çok da ciddiye almamanızı öneririz.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü