1. Anasayfa
 2. Fal

Falda Emzik Görmek Neye İşarettir?


0

Falda Emzik Görmek

Falda emzik görmek bir insanın hayattaki en büyük şansı evlat sahibi olmaktır. Kahve falında çıkacak emzik ise bunun çok yakın zamanda gerçekleşeceğini gösterir. Tabii ki burada kahve falına bakılan kişinin medeni durumu ve içerisinde bulunduğu şartlar da önem taşıyor. Uzman fal yorumcuları eğer falına baktıkları kişi evliyse yakın gelecekte hamileliğin mümkün olacağı şeklinde görüş belirtiyor. Özellikle uzun süredir çocuk isteyen, çocuk sahibi olmayı düşünen çiftler için bu mutlu bir haberdir.

Eğer ki falına bakılan kişi evli değil bekâr ise bu durumda hamilelik yine mümkün fakat kişinin hanesinden birisi için geçerlidir. Fal baktıran kişinin ablası, annesi, teyzesi, kuzeni ya da çevresinde çok yakın gördüğü bir kadının hamile kalacağı anlamı çıkmaktadır. Profesyonel fal yorumcularının emzik gördüğünde gebeliğin ikiz ya da üçüz olabileceği şeklinde de yorumlar yaptığını vurgulamak gerekiyor. 

Falda
Falda Emzik Görmek Neye İşarettir?

Kahve fincanında emzik görmek direkt olarak gebelik ile ilişkilendirilen bir semboldür. Tabii ki fincandaki diğer semboller, fincanda emziğin konumlandığı nokta ve görünüşü bazı ipuçları verebiliyor. Uzman fal yorumcuları burada erkek ve kız cinsiyetlerine dair de tahminlerini iletebiliyor. Eğer ki kahve fincanında ters emzik yani aşağıya doğru dönük bir emzik görünüyorsa bu erkek çocuğunu müjdeliyor. Kız çocuk sahibi olmak isteyenleri heyecanlandıran emzik sembolü ise yukarıya doğru dönük oluyor. 

Kahve falı sırasında yalnızca fincan değil aynı zamanda fincanın tabağında kalan telveden de bazı ipuçları alınabiliyor. Örneğin kahve tabağında emzik çıkması genellikle yine yakın çevrede bir gebeliğe işaret olması haricinde iyi haber müjdesi olarak görülebiliyor. Kişinin hayatını etkileyecek iyi bir haber, çevresinden birisinin evlilik kararı alması, çevresinde bulunanların çocuk sahibi olma durumu gibi müjdeler buna dahil edilebilir. 

İlginizi Çekebilir;  Falda Yonca Görmek Ne Anlama Gelir?

Kültürümüzde bebek kısmetiyle gelir anlayışı oldukça hakimdir. Aslında bu bakımdan incelendiğinde sosyolojik olarak bebeğin bereketle özdeşleştirildiğine şahit olabilirsiniz. Buna bağlı olarak profesyonel fal yorumcuları fincanda emzik görülmesi durumunda bunu artan berekete, yükselen kazanca ve maddi anlamda ferahlamaya yorabiliyor. Emzikle beraber görülen bir bebek ise kahve falında ne kadar hayırlı bir insan olduğunuzu, bundan sonrasında da hep hayırlara vesile olacak işlerle karşılaşacağınızı sembolize ediyor. 

Kahve falında fincanın tam ortasında yer alan bir emziğin de evliler ve bekârlar üzerinde farklı yorumlamalarına rastlayabiliyoruz. Her ikisi için de iyi haber niteliği taşıyan bu sembol bekârlarda yeni bir aşka yelken açılacağını sembolize edebiliyor. Aynı şekilde uzun süredir beklediği gelişmelerin olması, iş hayatında bir sıçrama ya da daha iyi hayat standartları bunlar arasında yer alabiliyor. Evlilerde ise ailede yaşanmakta olan bir takım sorunların üstesinden geleceğine işarettir. Geçimsizliğin bitmesi, kavgaların çözülmesi ve hatta çocuk sahibi olma düşüncesi bunlar arasında yer alabilir. 

Kahve fincanında emzik görmek konumla direkt olarak bağlantılı demiştik. Keza fincanın kenarına denk gelen bir emzik sembolü bir çocuk müjdesinden ziyade geçmişten kalan hesapların kapanmasına yoğrulmaktadır. Halen daha izleri devam eden, geçmişinizden silip atamadığınız o hadiselerin üstesinden geleceğinizi ve bu bağlamda yeni bir hayat standardına ulaşacağınızı simgeler. 

Falda emzik çıkması bu açıdan bakıldığında bekârlar için ve evliler için farklı yorumlamalara sahip olsa da genel anlamda bir bebeğin habercisi olarak tanımlanıyor. Ya falına bakılan kişinin ya da onun yakın çevresinin, hanesinin gebelik haberiyle müjdeleneceğini gösteriyor. Yine sıkıntılardan arınmak, iş ve aşk hayatında yeni bir sayfa açmak, daha yüksek kazanç ile bereketin artması gibi olumlu pek çok yönü olduğunu söyleyebiliyoruz. Bu açıdan kahve falında emzik görmek her anlamda pozitif bir anlama sahip oluyor. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü