1. Anasayfa
 2. Nedir

Facebook Profilime Bakanları Görme


0

Facebook profiline bakanları görmek herkesin merak ettiği konuların başındadır. Özellikle günümüzde bile bununla alakalı olarak farklı denemeler yapılabiliyor. Çok sayıda web servisi ve uygulama ise Facebook profiline kim bakmış öğren şeklinde sloganlarla insanlara alternatifler sunuyor. Fakat bunun Facebook tarafında bir karşılığının olmadığına dair somut bilgiler olduğunu unutmamak gerekiyor. Yine de mevcut düzende uygulamaların, web servislerinin ne gibi sonuçlar doğurduğuna göz atalım.

Facebook Profilime Bakanları Görme
Facebook Profilime Bakanları Görme

Facebook Profilime Kim Bakmış Uygulamaları Ne Kadar Güvenli?

Facebook profilime kim bakmış uygulamaların tamamının giriş zorunluluğu ile karşımıza çıkması tesadüf değil. Bu tarz uygulamalar özellikle giriş yapılması üzerine kurgulanmış bir yapıya sahiptir. Siz merak duygunuzla beraber Facebook profilinize bakanları öğrenmek için bu üçüncü parti aplikasyonlara giriş yaparsınız. Sonrasında ise giriş bilgileriniz uygulamayı geliştirici kişinin ya da firmanın kontrolüne geçer.

Bazı aplikasyonlar giriş bilgilerini elde ettikten sonra hesabın kontrolünü ele geçirebilir, hesabınızı izinsiz kullanabilir, çeşitli amaçlar için hesabınızı yönlendirebilir. Bunun dışında sizin hesap istatistiklerinize bağlı olarak en sık etkileşime geçtiğiniz kişiler üzerinden size rastlantısal bir liste sunarak profilinize bakanlar olarak sunabilir. Ancak bunun gerçekten profilinize bakanları gösterdiğine dair Facebook tarafından gelen bir veri olmadığını vurgulamak gerek.

Facebook Profilime Bakanları Öğrenmem Mümkün Mü?

Çok çeşitli uygulamalara gebe olan bu sektör tabii ki Instagram dahil diğer sosyal ağlar için de varlığını sürdürüyor. Daha fazla talep görmesi ile beraber etkileşimi arttıran merak duygusu ücretsiz bir biçimde profile bakanları görmenizi sağladığını iddia ediyor. Facebook profile bakanları görme uygulamaları arasında en çok ses getireni ise tamamıyla ücretsiz bir aplikasyon olan Qmiran oluyor.

İlginizi Çekebilir;  Yasa Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? TDK’ye Göre MAnası

Qmiran uygulamasının Google Play Store üzerinden indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz. Google Play Store üzerinden Android kullanıcıları uygulamayı indirip yükledikten sonra Facebook hesaplarıyla giriş yaparak profiline bakanlar adı altında bir listeye erişebilirler. Fakat bunun en yoğun etkileşime geçtiğiniz kişilerden oluşan rastlantısal bir liste olmadığının garantisi olmadığını unutmayın. Ayrıca hesap güvenliğinizin riske girebileceğini de aklınızdan çıkarmayın.

Eğer Android değil iOS kullanıyorsanız bu kez Qmiran uygulamasının web servisini kullanabilirsiniz. Qmiran web sitesi üzerinden Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra Who Visits You kısmına tıklayarak Consoult bölümünden listeye ulaşabilirsiniz.

Facebook Profilime Bakanları Programsız Öğrenmek İstiyorum

Oldukça eski bir yöntem olması ve Facebook tarafından söz konusu olan açığın kapatılmış olmasına karşılık bu seçeneği de burada dile getirmek gerekiyor. Geçmiş dönemlerde Facebook kod dizinlerinde var olan bir açık kullanılarak Facebook profiline bakanlar listelenebiliyordu.

Bunun için şu adımlar izleniyordu.

 • Facebook resmi web sitesine giriş yaparak hesabımıza erişiyoruz.
 • Profil sayfamız açıkken boş bir noktaya sağ tik yaparak Sayfa Kaynağını Görüntüle diyoruz.
 • Ardından arama kutucuğunu açmak için CTRL + F kombinasyonunu kullanıyoruz.
 • Arama kutusuna ise ‘’Initialchatfriendlist’’ yazarak arama yapıyoruz.
 • Bulduğunuz sonuç size 9 haneli bir rakam, tire ve tek haneli bir rakam verecektir. Örneğin 987654321-2
 • Bu kodun ilk 9 hanesi profil linkinin kısayolu iken, tireden sonraki kısım ise profili ziyaret etme sayısı olarak alınıyordu.
 • Tireden önceki 9 haneli kısmı ‘’https://www.facebook.com/profile.php?id=’’ eşittir sembolünden sonra yazdığımızda ise otomatik olarak kişinin profiline ulaşıyorduk.

Tabii ki bu metot son derece sık kullanılmış ve aynı zamanda da güvenilir bir yöntem olarak yaygınlaşmıştır. Fakat ayyuka çıkmasının ardından Facebook veri gizliliği politikaları gereği bu açığı kapatarak böyle bir şeye sebebiyet oluşturmayacak bir çekirdek kod dizinine geçti. Dolayısıyla artık bu metodu kullanarak sonuca ulaşmak olanaksız diyebiliriz.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü