1. Anasayfa
 2. Nedir

Evde Bebek Cinsiyeti Nasıl Belirlenir? Yüzük, ,Alyans ve Süt ile Cinsiyet Belirleme


0

Alyans ve Süt ile Cinsiyet Belirleme

Anneler hamilelik süreciyle beraber cinsiyeti merak etmeye başlar. Aynı şey babalar için de geçerlidir ve cinsiyet belirleme, tahmin etme için evdeki bazı yöntemler denenmeye başlanır. Bebek cinsiyeti günümüzde şartlarında 11. Haftadan itibaren başlar ama en kesin sonuç 16.haftada belli olur. Evde yüzük, alyans, süt gibi yöntemlerle tahminler yapılsa da güvenilirlikleri kesin değildir, yine de eğlence amaçlı uygulayabilirsiniz.

Evde
Evde Bebek Cinsiyeti Nasıl Belirlenir? Yüzük, ,Alyans ve Süt ile Cinsiyet Belirleme

Bebek Cinsiyeti Tahmin Etme Yolları

Limon ile Cinsiyet Tahmin Etmek Mümkün mü?

Eski dönemlerde teknoloji çok gelişmediği için bebe doğmadan önce cinsiyet tahmin etmek için eski yöntemler kullanılırdı. Günümüzde pek bunlara gerek kalmasa da yine de eşler cinsiyeti erken tahmin etmek istiyor. Limonla cinsiyet tahmini yapanlar da vardır.

Hamileler belirli bir haftadan itibaren aşermeye başlar. Eğer anne adayları; turşu, limon, ekşi salata gibi şeyler yemek istiyorsa o zaman bebek erkek diye tahmin edilir. Sürekli çikolatalar, şerbetli tatlılar akla geliyorsa da kız olacağı söylenir. Kesin bir sonuç vermese de limon diğerlerine oranla güvenilir bir testtir.

Yüzük Testi ile Cinsiyet Belirleme

Gebelik zamanı bebek cinsiyeti tahmini için yüzük de çok sık kullanılır. Hamileden saç teli alınır ve yüzüğe ip gibi takılır. Anne karnında yüzük gezdirilmeye başlanır. Eğer saç teline bağlanan yüzük, dairesel şekilde ilerliyorsa kız, iler ve geri şekilde hareket ediyorsa da erkek bebek tahmini yapılır.

İlginizi Çekebilir;  Mustafa Kemal’in Okuduğu Okulları ve Askeri Görevlerini Sırasıyla Yazınız

Süt ile Bebek Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Süt ile bebek cinsiyeti tahmini için marketlerden aldığınız sütten bahsetmiyoruz. Gebelik sürecinde anneden süte yakın bir sıvı akar. Yağlı olduğu için genelde sarımsıdır. Bu sıvı ılık su içine dökülür. Göğüsten gelen bu sıvı, su üstüne çıkıyor ve batmıyorsa erkek, bardağın en dibine doğru giderse ve suyun rengini değiştirmeye başlarsa da kız bebek olduğu anlaşılır.

Bıçak ve Makasla Cinsiyet Belirleme Yöntemi

Eski çağlardan günümüze, ananelerimizden, atalarımızdan kalma cinsiyet belirleme yolları arasında bıçak makas da yer alır. Bu testte gebenin haberi olmamalıdır. İki farklı noktadan birine bıçak diğerine makas bırakılır. Hamile kişiye bir yere oturması söylenir. Eğer bıçağın bulunduğu noktaya oturduysa erkek bebek, makas olursa da kız bebek tahmini yapılır. Yine bilimsel bir dayanağı yoktur.

Tuz Kullanarak Gebelikte Bebek Cinsiyeti Tahmini

Yine geleneksel ve mantıklı bir açıklaması olmayan cinsiyet belirleme yöntemlerinde biri tuzdur. Hamile kişinin kafasına tuz dökülür ve kısa süre beklenir. Bu sırada eğer gebe kişi, burnunu ellerse erkek, ağzını ellerse kız bebek beklentisi oluşur.

Karbonat ile Cinsiyet Tahmini

Karbonat ile cinsiyet tahmini yapmak için hamileliğin 2,5 ay geçmesi gerekir. Birçok tahmin hurafe gibi gelse de karbonata güven fazladır. Çünkü burada annenin hormonlarındaki durumun bir testi yapılır. Hamilelik kesin olarak belliyse, plastik bardak içerisine bir çorba kaşığı karbonat ekleyin ve üstüne biraz idrar dökün. Eğer karbonat köpürmeye başlarsa erkek bebek, köpürme olmazsa da kız bebek tahmini yapılır.

Kırmızı Lahana ile Cinsiyet Belirleme

Evde cinsiyet tahmini için son yöntemimiz kırmızı lahana olacak. Mevsimiyse eğer satın aldığınız lahanaları kaynattıktan sonra süzün. Bu suyu plastik bir bardağa aktarın ve üstüne de idrar ekleyin. Kırmızı lahana suyu mor renk olursa erkek, pembe olursa da kız bebek tahmini yapılır.

İlginizi Çekebilir;  I ve İ Harfiyle Başlayan Ülkeler, Başkentleri ve Kısa Bilgiler

Yukarıdaki yöntemler, eski zamanlarda denenmiş, bazı tahminler tutmaya başlayınca da yaygınlaşarak günümüze kadar gelmiştir. Bunları eğlence amaçlı deneyebilirsiniz, en kesin sonuç ultrasonda belli olacaktır.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü